בני הזוג, הורים לשתי בנות בגיל בית הספר, עובדים שניהם שעות ארוכות ורצו בית מפנק ונוח שיוכלו להירגע בו, לבלות עם בנותיהם ולארח בני משפחה וחברים. הדירה שאליה עמדו לעבור בשכונת אזורי חן בתל אביב אמנם שכנה בבניין שמור ומטופח בן 25 שנה, עם שומר בכניסה, אבל הייתה חשוכה ומוזנחת לאחר שהייתה מושכרת שנים רבות.

הדיירים רצו מראה נקי ומסודר עם מקומות אחסון רבים, חלל מרכזי גדול וחמים, מטבח לבן עם שיש לא עמוס. "הם רצו שחדר השינה שלהם ייראה כמו חדר במלון בוטיק עם הרבה גלאם ושימוש בזהב, ושחדרי הבנות יעוצבו כחדרי נסיכות מודרניות מרווחים ונעימים וגוני ורוד", מספרת אדריכלית מאיה רוזנברג.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

הדירה, ששטחה 120 מ"ר והיא כוללת חמישה חדרים, פונה צפונה. "בגלל מצבה בעצם פירקנו והרכבנו אותה מחדש, מרמת המערכות - אינסטלציה, חשמל ואזעקות - דרך האלומיניום, המטבח וחדרי הרחצה. מכיוון שהם החליטו להעביר מעט מאוד ריהוט מביתם הקודם, העבודה כללה גם בחירת ריהוט, כולל סלון, פינת אוכל, כיסאות, חדרי שינה ורהיטים נוספים שעוצבו ונבנו על ידי נגר ומסגר במיוחד עבור הדירה", אומרת רוזנברג.

את כל זה היה צריך לעשות בזמן קצר ובלוח זמנים קשור שדרש עבודה מהירה וקבלת החלטות זריזה. "לקבוצת הווטסאפ שנפתחה עם הלקוחות והקבלן משה לוי קראו 'ב-1 בספטמבר נכנסים לדירה'", מספרת האדריכלית, "כדי שכולנו נהיה מכווני מטרה ועם מוטיבציה בשמים. מה שעזר לנו להתקדם בקצב הייתה קבלת ההחלטות הזריזה של הדיירים. הם לא נתנו לעצמם להתעכב על זוטות וכל בחירת חומרים או ריהוט בחנויות ספקים נסגרה כמעט תמיד בפגישה הראשונה בחנות. מה שעמד לנגד עיניהם זה להיכנס לדירת חלומותיהם, ברמה ואיכות גבוהה, ובזמן המחייב". בסופו של דבר המשימה אכן הושלמה בזמן, לאחר חמישה חודשים, מתוכם חודש וחצי הוקדש לתכנון ו-3.5 חודשים להריסה ובנייה.

כורסאות של מעצבת על 

כאמור, הדירה הייתה מאוד חשוכה. "כדי להאיר אותה פתחנו את המטבח וביטלנו את חדר השירות שהמשיך אותו", מתארת רוזנברג. כך התאפשרה חדירה של אור מהחלונות של החלל הציבורי למרכז הדירה והמטבח. בכניסה לדירה יש מבואה קטנה עם שידה מרחפת ומראה עגולה גדולה, ובהמשך נמצא החלל הציבורי. הדיירים רצו שהחלל הציבורי יהיה כמה שיותר מרווח, ולכן בוטלו שירותי האורחים שהיו בכניסה. החלל הציבורי הוא open space הכולל סלון, פינת אוכל, מטבח ומרפסת. כדי ליצור תחושה של ניקיון ועם זאת חמימות הוחלט להשתמש בהרבה עץ ובצבעי לבן, שחור ונגיעות כחולות.

מאיה רוזנברג, פינת אוכל (18) (צילום: גלית דויטש)
המבואה, פינת האוכל והמטבח | צילום: גלית דויטש

משמאל למבואה נמצאת פינת האוכל ובמרכזה שולחן עץ שנרכש בסיאם ואפשר להאריכו. סביבו מסודרים שמונה כיסאות שחורים. מעל השולחן תלויות שתי מנורות גדולות עם אהילים מעץ. מאחוריו יש ספריית מתכת לבנה שתוכננה במיוחד לדירה ונבתה על ידי מסגר. "הספרייה היא מלבן שמחולק בצורה א-סימטרית בשילוב של מדפים פתוחים וסגורים", מתארת רוזנברג את הפריט האהוב עליה. "כך ניתן להשתמש ברהיט להצגה של פריטים יפים ולאחסון סגור".

מאיה רוזנברג, פינת אוכל (19) (צילום: גלית דויטש)
ספריית אלומיניום שתוכננה במיוחד | צילום: גלית דויטש

מאיה רוזנברג, פינת אוכל (20) (צילום: גלית דויטש)
צילום: גלית דויטש

משמאל לפינת האוכל ממשיך המטבח הלבן שמעוצב בקווים נקיים. המטבח כולל אי ארוך הממשיך את השיש וסטריפ של ארונות גבוהים שבהם מאוחסנים רוב מוצרי החשמל, כולל מכונת כביסה ומייבש.

מאיה רוזנברג, ג, מטבח (1) (צילום: גלית דויטש)
מטבח לבן עם הרבה ארונות | צילום: גלית דויטש

מאיה רוזנברג, ג, מטבח (19) (צילום: גלית דויטש)
צילום: גלית דויטש

בסלון יש ספה כהה עם ארבעה מושבים שהותאמו לה שתי כורסאות בהירות של המעצבת פטרישה אורקיולה. "בבחירת הכורסאות היה לנו חשוב לצד המראה גם הנוחות שלהן", אומרת רוזנברג, "שמצד אחד יהיו 'קלילות' ומצד שני מפנקות". במרכז הסלון יש שלושה שולחנות עגולים המשלבים עץ ושחור, שאפשר להזיז ולמקם לפי הצורך. מתחת לטלוויזיה תלויה יחידת מדפים צרה מעץ באורך כ-3.5 מטרים. כדי למקסם את חדירת האור הטבעי למרפסת, היציאה עליה נעשית דרך שתי דלתות הזזה מזכוכית, שאפשר לסגור בצלון חשמלי. המרפסת מחופה בדק, כהמשך של הפרקט בבית, ה"מתקפל" ועולה ליצירת ספסל לכל אורכה.

מאיה רוזנברג, סלון (9) (צילום: גלית דויטש)
כורסאות של מעצבת העל פטרישיה אורקיולה | צילום: גלית דויטש
מאיה רוזנברג, סלון (16) (צילום: גלית דויטש)
צילום: גלית דויטש

מאיה רוזנברג, ג, סלון (15) (צילום: גלית דויטש)
צילום: גלית דויטש

מיני בר בחדר השינה

מימין לחלל המרכזי נמצא החדר של הילדה הגדולה. "היה חשוב לנו שהוא יהיה חדר החלומות שלה ושיהיו בו הרבה מקומות אחסון", אומרת רוזנברג. החדר מחופה בטפט ורוד עם קונפטי מנצנץ. רהיטי העץ הלבנים תוכננו במיוחד, ולראש המיטה נוסף לוח קפיטונאז' אפור.

מאיה רוזנברג, ג, חדר ילדים (4) (צילום: גלית דויטש)
חדרה של הבת הגדולה | צילום: גלית דויטש

מאיה רוזנברג, חדר ילדים (3) (צילום: גלית דויטש)
צילום: גלית דויטש

משמאל לחלל המרכזי נמצא מסדרון המוביל לשאר חדרי השינה. ראשון משמאל נמצא חדר הרחצה של הבנות שמשמש גם כשירותי האורחים וכולל מקלחת מרווחת עם ספסל בנוי וכיור ומראה לכל ילדה. "בחרנו בשחור ולבן, שנותנים מראה קלאסי-מודרני שיישמר לאורך זמן", מסבירה האדריכלית.

מאיה רוזנברג, ג, חדר רחצה (4) (צילום: גלית דויטש)
חדר הרחצה של הבנות. שני כיורים | צילום: גלית דויטש

בחדר ההורים נצבעו הקירות וארונות הקיר באפור בהיר. סביב התקרה נוסף קרניז עדין ועל הקיר פוזרו קישוטים מוזהבים. שידות הצד מעץ תוכננו במיוחד, ומנורות הצד, שמכניסות עוד נגיעה מוזהבת, נרכשו מאסף וינברום. ליד הקיר עומד שולחן כתיבה עם כיסא ומראה מוזהבים. הקיר מעליה מחופה בטפט כחול עם פסים מוזהבים שיוצר עומק, והוספנו כסא ומראה מוזהבים. בחלק הסגור של השולחן, למטה מימין, יש מיני בר להוספת הרגשת חדר המלון.

מאיה רוזנברג, ג, חדר שינה (13) (צילום: גלית דויטש)
חדר ההורים | צילום: גלית דויטש
מאיה רוזנברג, ג, חדר שינה (12) (צילום: גלית דויטש)
קישוטים מוזהבים על הקיר | צילום: גלית דויטש

מאיה רוזנברג, ג, חדר שינה (14) (צילום: גלית דויטש)
צילום: גלית דויטש

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

הקיר המרכזי בחדר הרחצה של ההורים מחופה בחיפוי שחור מדוקק עם גידים לבנים שממשיך לרצפה. ברזים שחורים משלימים את הראה וארון כיור מעץ מוסיף חמימות. צמוד לחדר הורים יש חדר משפחה קטן, שיכול להפוך לחדר ילדים נוסף.

מאיה רוזנברג, ג, חדר רחצה (13) (צילום: גלית דויטש)
חדר הרחצה של ההורים | צילום: גלית דויטש

"תמיד זה כיף גדול כשניתנת האפשרות להרוס דירה מהיסוד ולבנות מחדש". אומרת רוזנברג. "כך ניתן לתת מענה מדויק לחלומות של הלקוחות ולצרכים של כל חלל. זהו פרויקט אהוב עליי במיוחד בעיקר בזכות הלקוחות הנהדרים, שנתנו לכולנו שיעור בקבלת החלטות ונדיבות. שני בני הזוג בעלי טעם טוב ואהבה לעיצוב, רגליים על הקרקע ויכולת להפריד בין עיקר וטפל בחיים".

לסיכום, היא אומרת "אני מאמינה שכל בית צריך להתאים בדיוק למי שגר בו. חשוב שהבית ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר. לכן, לפני שמתחיל תהליך העיצוב חשוב להקשיב ולהבין יחד מה החלומות, בשביל שניתן יהיה לתרגם אותם למציאות בצורה הטובה ביותר".

מאיה רוזנברג, תוכנית לפני השיפוץ (8) (שרטוט: מאיה רוזנברג)
תוכנית אדריכלית לפני השיפוץ | שרטוט: מאיה רוזנברג
מאיה רוזנברג, תוכנית אחרי השיפוץ (9) (שרטוט: מאיה רוזנברג)
תוכנית אדריכלית אחרי השיפוץ | שרטוט: מאיה רוזנברג
מאיה רוזנברג, לפני (7) (צילום: צילום ביתי)
החלל הציבורי לפני השיפוץ | צילום: צילום ביתי
מאיה רוזנברג, לפני (6) (צילום: צילום ביתי)
המטבח לפני השיפוץ | צילום: צילום ביתי

אדריכלית מאיה רוזנברג

רשימת מכולת

חדר ההורים:

כיסא מוזהב של Bloomingville – 1,699 ש"ח, סוהו

טפט - 640 ש"ח לגליל, Pas Normal

פינת אוכל:

מנורות של Secto – 5,580 ש"ח, לייט אין תאורה

עציץ שחור על ספריית מתכת - 517 ש"ח, Edition by Sagit Goldin‎‏

החדר של הילדה:

תמונות – 159 ש"ח ליחידה, שוגה דיזיין

שטיח – 1,350 ש"ח שוגה דיזיין