אל דובוני הצעצוע שצבועים באדום דם ונושאים את תמונות הילדים החטופים, ואל הלפידים שהודלקו ביום השישי ללחימה לזכרם של הנרצחים בכיכר דיזנגוף בתל אביב, הצטרף הבוקר מיצג הקורא לעונש מוות למחבלים. המיצג בנוי מצמד כנפיים גדולות, שעליהן תמונות נרצחי הטבח ב-7 באוקטובר, ניצב על משטח דמוי קבר שחור ובראשו עמוד חבל תלייה והכיתוב "מחבלי טבח אוקטובר לחבל התלייה". אלא שהמיצג לא קיבל את אישורה של עיריית ת"א ולאחר כשעה מהקמתו בכיכר הגיעו פקחים לפרק אותו.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> "הזוועות קשות יותר בצבע": תמונות מהקיבוץ המצולם ביותר בעולם

>> "הבכי בחופה היה משהו לא מעולם הזה"

 

את המיצג, שקורא להוצאה להורג של המחבלים, קבעה במקום "תנועת החזית האזרחית" למרות סירובה של העירייה לאשר את הצבתו. התנועה פנתה כמקובל לעירייה לצורך אישורו, אולם הבקשה הושבה בשלילה. צוות עירוני שהוקם לבחינת ההצעות שמבקשות להנכיח במרחב הציבורי מיצגים המוקדשים לאירועים הקשים בעוטף עזה, להנצחת הנרצחים והנופלים ולאזכור החטופים, קבע שהמיצג אינו מתאים להקמה במרחב הציבורי של העיר בשלב זה. על רקע המיצג הקריא הבוקר ראש תנועת החזית האזרחית - העיתונאי ויועץ התקשורת עופר רוזנבאום, את הודעת העירייה בסרטון, הוסיף: "לא יהיה לא יקרה אדוני ראש העיר זו הדרישה של מדינת ישראל", והשליך את ההודעה לרצפה. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by החזית האזרחית (@the.civil.front.il)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by החזית האזרחית (@the.civil.front.il)

 

"החזית האזרחית" יצאה בחודש שעבר בקמפיין סייבר בשפה הערבית נגד מחבלי החמאס במטרה להפעיל עליהם אמצעי לחץ פסיכולוגי. בסרטונים שהיא מפיצה בערוץ הרשמי ובדארק נט, כמו "אהלן וסהלן יא עזה" ו"קפטן ג'הנם" הזהירו אנשי התנועה את אנשי החמאס ותושבי עזה מהתגובה הקשה של ישראל. לאחר הצבת המיצג אמר רוזנבאום כי עונש מוות למחבלים לא מייצג שמאל או ימין, אלא הוא בגדר הכרח קיומי במציאות שנוצרה לאחר ה-7 באוקטובר. בתנועה הודיעו שהמיצג הוא עוגן ראשוני שנועד להבטיח שהמדינה תפעל בהתאם לצרכיה הביטחוניים והאסטרטגיים, וללא התחשבות בגורמים זרים. נכון לעכשיו לא ידוע אם חברי התנועה מתכננים להקים את המיצג במקום אחר.