לפני עשר שנים החליטו בני זוג (הוא בהייטק, היא מעצבת אופנה) לפתוח צימר קטן בחוף מכמורת. מאז היא עברה לתחום הנדל"ן, והצימר עבר התחדשויות באופן תדיר. הוא בן שתי קומות וגודלו כ-40 מ"ר. בקומה הראשונה סלון, מטבח ופינת אוכל, חדר רחצה עם ג'קוזי זוגי וחדר שינה. בקומת הגלריה חלל למשחק ולינה לילדים. לכבוד הקיץ, הסטייליסטית אורנה מזור, מדגימה: איך מכניסים אווירת חופש וים אל הבית. 

צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
צבעים בהירים ורגועים שמשרים שלווה | צילום: איקו פרנקו

צימר פנקס הקטן שלט גובה (צילום: איקו פרנקו)
מלאכת יד לאווירה ביתית | צילום: איקו פרנקו

עוד באתר לעיצוב הבית: 

 חלומה של בעלת הצימר, פנקס הקטן, היה לבנות צימר ייחודי בצבעי חופש של כחול ולבן ומעץ. צימר עם גינה גדולה ומרווחת עם פזורה של פינות נוי כבריכת דגים, לול תרנגולות, אדניות תבלינים ופינות ישיבה שונות.

במקום ניכרת הרבה השקעה של עבודת יד – צביעה וחידוש של רהיטים, ריפוד מחדש וליקוט פריטים מרחבי העולם. שידה ישנה הוסבה לכיור אמבטיה, ספה ישנה נצבעה ורופדה מחדש ועוד. נוסף לתכלת וללבן, אפשר למצוא עוד צבעים בהירים ורגועים שמשרים שלווה על הנופשים במקום - צהוב חלמון, ורדרד וכתום.

צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
גינה גדולה ומרווחת | צילום: איקו פרנקו
צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
אחת מפינות הישיבה | צילום: איקו פרנקו

צימר פנקס הקטן חוץ (צילום: איקו פרנקו)
מרפסת סובבת את הצימר | צילום: איקו פרנקו

משקיפים לבריכת הדגים ופונים לים

הכניסה לצימר עוברת דרך חצר רחבת ידיים עם בריכת נוי של דגים ולול קטן עם תרנגולות. לצימר מרפסת הסובבת אותו ובה שתי פינות ישיבה. בפינת הישיבה בכניסה לצימר ריהוט דמוי רטאן פור, ובפינת הישיבה הנוספת שני כיסאות נוח המשקיפים לבריכת הדגים ופונים לים.

רשימת קניות קיר חיצוני: תמונת עץ – טורקיז; עוגן עיסת נייר – פפיון; שני עוגני עץ – טורקיז; שני מעצורי דלת – בוטיק תמה; שמיכת קיץ – בוטיק תמה. סלון בחוץ: שלוש כריות טריקו גדולות – finelab; שמיכת קיץ – תמה; רשת עם צדפים  - finelab; מגש הגשה לבן עם דפוס – finelab; מגבת מטבח אפורה (משמשת כריפוד) -  מוסקט. בריכה: שתי כריות פסים עם אפליקציה – סטודיו אמן workshop; שטיח – טורקיז; שתי מגבות חמאם – וולף אנד סגל; סל ים מגומי מוקצף – וולף אנד סגל.

צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
שתי קומות על הים | צילום: איקו פרנקו
צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
גם בריכה גם ים | צילום: איקו פרנקו

צימר פנקס הקטן דק (צילום: איקו פרנקו)
כיסאות נוח המשקיפים על בריכת הדגים | צילום: איקו פרנקו

החלל המרכזי: הכל התחיל מהספה

דלת הצימר הכחולה מובילה אותנו לחלל המרכזי שבו שוכנים יחד המטבחון, פינת האוכל ופינת ישיבה. ספה עץ עתיקה שנצבעה בצבע לבן עם ריפוד תכלת וכריות כותנה צבעוניות, שממנה התחיל כל עיצוב הצימר, על הצבעים התכולים והשימוש בעץ ובחומרים טבעיים, וילונות תחרה לבנים מכסים חלונות אלומיניום תכולים, ופינת ישיבה מעץ עם כיסאות בצבעי כחול ואדום. המטבחון מאובזר בכיריים ובתנור קטן, ביחידת עץ תלויה בצבע אפור בסגנון כפרי שבה כלים בצבעוניות מתאימה. קיר המטבח מאובזר בארגזי עץ לבנים המשמשים כמדפים ובתמונות צבעוניות.

צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
ברוכים הבאים | צילום: איקו פרנקו
צימר פנקס הקטן גובה (צילום: איקו פרנקו)
הרבה השקעה של עבודת יד | צילום: איקו פרנקו

צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
הכל התחיל בספה בסלון | צילום: איקו פרנקו

רשימת קניות מטבח: כלי מלמין – טורקיז; מובייל צדפים – סטודיו אמן workshop; מתלה חיות לתכשיטים – ליילה מיי; קישוטי כוכבי ים שקופים – סטודיו אמן workshop; שטיח PVC – טורקיז; ארגז שוק לבן – תמה.

רשימת קניות סלון: שלט פח צהוב תלוי – טורקיז; מובייל כוכבי אוריגמי מבד – מורן אלחלל; כריות - טורקיז; עגילי לב – ליילה מיי.

חדרי השינה והרחצה: צבעי ים ורוגע

מהחלל המרכזי נכנסים לחדר השינה המאופיין בסקאלת צבעים רגועה של צבעי ים – תכלת, אפור ולבן. חלון אלומיניום תכלת מכוסה בווילונות קלילים לבנים, מצעי כותנה רכים לבנים ואפורים ושתי שידות צד אפורות בסגנון כפרי מקבלות את פני הנופשים.

צימר פנקס הקטן מיטה (צילום: איקו פרנקו)
צבעי ים גם בחדר השינה | צילום: איקו פרנקו
צימר פנקס הקטן עוד מיטה (צילום: איקו פרנקו)
מיטה בסגנון כפרי | צילום: איקו פרנקו

צימר פנקס הקטן כריות  (צילום: איקו פרנקו)
מצעי כותנה רכים | צילום: איקו פרנקו

רשימת קניות חדר שינה: כריות שני צדדים טורקיז וכחול – טורקיז; משוט עץ – טורקיז; סדין להן עם דפוס – finelab; שרפרף גבוה – תמה; צלוחיות מעיסת נייר עם דפוסי מגדלור- פפיון; שרשרת סנפיר מזהב – סטודיו אמן workshop; צמיד מתלפף – סטודיו אמן workshop.  

חדר הרחצה גם הוא יוצא מהחלל המרכזי – ג'קוזי זוגי עם חלון גדול לגינה, פסלי מלחים, מגדלור ותליוני דגים מקשטים את חדר האמבטיה. שידת עץ ישנה, שבעלת הבית שיפצה והוסיפה לה כיור, משמשת כעת כארון הכיור באמבטיה. בחלל הגלריה יש כמה מזרנים לשנת ילדים ומוטיב ארגזי העץ כמדפים חוזר גם בו.

צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
פסלי מלחים, מגדלור ותליוני דגים מקשטים את חדר האמבטיה | צילום: איקו פרנקו
צימר פנקס הקטן תכשיטים (צילום: איקו פרנקו)
אפילו התכשיטים באים מעולם הים | צילום: איקו פרנקו

צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
קחו לגימה | צילום: איקו פרנקו

רשימת קניות חדר רחצה: פריאו תלוי – סטודיו אמן workshop; מגש פרספקט שקוף – תמה; שטיח אמט – finelab; סירות אוריגמי מבד תלויות – מורן אלחלל.

ולשאר בעלי הצימרים ממליצה הבעלים לא להיסחף אחרי העיצוב של הצימר הטיפוסי – צימר עץ עם ריהוט כבד ובצבעי בורדו וכתום, ולנסות ליצור אווירה ייחודית עם צבעי חופש – פלטת צבעים בהירה של מעושנים, תכולים ולבנים מתאימה מאוד לאווירה של נופש, בייחוד אם הצימר ליד הים. לא לעבוד בסטים – לא חייבים ספת דו ותלת בסלון באותו הצבע ומאותו החומר, לנסות לשבור את השגרתי כמו שידת המגרות שהוסבה לארון אמבטיה או פינת האוכל עם שלושה כיסאות מעץ כחול ואחד אדום.

צימר פנקס הקטן חוץ (צילום: איקו פרנקו)
נבנה לפני עשור | צילום: איקו פרנקו

צימר פנקס הקטן (צילום: איקו פרנקו)
שימוש בעץ ובחומרים טבעיים | צילום: איקו פרנקו

צילום: איקו פרנקו 
לוקיישיין לצילומים: צימר פנקס הקטן home by the sea
עיצוב וסטיילינג: אורנה מזור עיצוב והלבשת הבית
עוזרת סטיילינג: עדי גלאי, בוגרת החוג להום סטיילינג בשנקר

תודה רבה לכל המשתתפים: טורקיזמורן אלחלל, סטודיו אמן workshop, בוטיק תמהפפיון Finelab,  Wolf &segal ליילה מיי .