בני הזוג דניאלה שבודיאש, מהנדסת ביו רפואית, ושרון נודלמן, הנדסאי אלקטרוניקה, זכו בהגרלת מחיר למשתכן ורכשו דירה בשכונת הרכס בעתלית. בני הזוג רכשו דירת ארבעה חדרים ששטחה 113 מ"ר ועוד מרפסת (12 מ"ר) ב-1,005,000 שקל. "ידענו שזה הולך להיות הבית שלנו לתקופה מאוד ארוכה, ורצינו להרגיש תחושה של בית ולא של דירה שכורה כמו הדירות שגרנו בהן בעבר", מספרת שבודיאש. "שמרנו רעיונות שאהבנו לעיצוב, אבל ידענו שעצמאית לא נדע לעשות בית הרמוני. בנוסף, בגלל שהבית היה דף חלק, שאפשר להתחיל בו מאפס, רצינו עזרה בבחירת השינויים הדרושים לפני האבזור, למשל הזזת נקודות מים, שקעים במקומות נוחים, נקודות תאורה נכונות ועוד, ולכן פנינו למעצבת".

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> גאוני: הטריק שישמור על ריח נעים בשירותים

>> ירושלים: בדירה הזו יש ארון שלם לנעליים של בעלת הבית

בני הזוג בחרו במריה קוצ'וק (Mash Design), שאז עוד הייתה במהלך לימודי העיצוב. "דניאלה ושרון היו הלקוחות הראשונים שלי", מספרת קוצ'וק, "לכן לקחתי שכר טרחה סמלי של 2,000 שקל לעיצוב הסלון, מטבח וחדר שינה. ידעתי שזה יקדם אותי והייתי מוכנה לספוג את המחיר הנמוך בשביל לקבל את ההזדמנות לעצב בית שלם".

מחיר למשתכן - 4 (צילום: איציק אליהו)
הכניסה לבית. מחיצה דו צדדית | צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 3 (צילום: איציק אליהו)
המחיצה מכיוון המטבח | צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 5 (צילום: איציק אליהו)
קיר מחופה לבנים במטבח | צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 7 (צילום: איציק אליהו)
בפינת האוכל הוקטן הפתח למסדרון כדי להגדיל את השטח | צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 1 (צילום: איציק אליהו)
צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 9 (צילום: איציק אליהו)
צילום: איציק אליהו

כל התהליך התחיל שנה מראש. "רצינו לבנות תקציב ולראות איפה להשקיע ומה הסכום הדרוש", מסבירה שבודיאש. לאחר קבלת המפתח נמשך התהליך עד להשלמתו עוד חודשיים וחצי, בעיקר בגלל עיכובים של אנשי המקצוע. התקציב היה 100 אלף שקל, ובני הזוג החליטו על תוספות נוספות, כמו שדרוג המזגן והתקנת טוחן אשפה. העלות הסופית הייתה 180 אלף שקל, כולל שינויים במבנה, הנמכות תקרה, שינוי נקודות חשמל, מטבח, אסלות סמויות בשירותים, ריהוט, מכשירי חשמל וריהוט.

"רציתי עיצוב מודרני אבל חם, בשילוב גוונים אפורים וכחולים", מספרת שבודיאש, וקוצ'וק מוסיפה: "רציתי ליצור פריטים ייחודיים, אבל יותר מהעיצוב היה חשוב לי לתת ערך מוסף מבחינת היחס, הזמינות והאכפתיות".

מחיר למשתכן - 12 (צילום: איציק אליהו)
"רציתי עיצוב מודרני אבל חם, בשילוב גוונים אפורים וכחולים" | צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 13 (צילום: איציק אליהו)
צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 8 (צילום: איציק אליהו)
צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 2 (צילום: איציק אליהו)
צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 10 (צילום: איציק אליהו)
חדר השינה | צילום: איציק אליהו
מחיר למשתכן - 11 (צילום: איציק אליהו)
צילום: איציק אליהו

4,000 לייקים וכמעט 1,000 תגובות

בכניסה לדירה תכננה קוצ'וק מחיצה דו צדדית, שבצד אחד שלה יש ארונות וראי, ובצדה השני נמצאים הארונות הגבוהים של המטבח. המטבח בנוי בצורת רי"ש בתוספת אי לישיבה. "את המטבח ועבודות הנגרות עשה בעלי (מ.מ תכנון וביצוע עבודות נגרות)", מספרת קוצ'וק. הקיר השלישי במטבח חופה בבריקים. בפינת האוכל הוקטן הפתח למסדרון כדי להגדיל את השטח. הסלון רוהט בספה גדולה בריפוד קטיפתי ובשני שולחנות קפה. מתחת לטלוויזיה הותקן מזנון. בחדר השינה הותקן ארון קיר שתוכנן במיוחד ואחד הקירות עוטר בקרניזים ונצבע בכחול.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק 

"כבר כשראינו את ההדמיות שמריה הכינה היינו המומים מהיופי והדיוק שבו היא קלעה לטעם שלנו", מספרת שבודיאש. לאחרונה פרסמו בני הזוג תמונות של הדירה בקבוצת פייסבוק של רעיונות וטיפים לעיצוב הבית. "לפוסט הייתה הצלחה מטורפת של 4,000 לייקים וכמעט 1,000 תגובות, והיו הרבה מאוד פניות למריה ובקשות לעזרה. אני חושבת שבגלל שמדובר בדירת מחיר למשתכן זה נגע להרבה אנשים, כי רוב מי שעובר לדירה מהסוג הזה גם ככה מצטמצם בהוצאות. לראות שאפשר להפוך את הדירה למשהו יפה בתקציב יחסית נמוך – עורר התלהבות. העיצוב הוא לא עיצוב של עשירון עליון, אלא עיצוב שנגיש לעובד הממוצע ולא מורכב מאלמנטים יקרים", היא מסכמת.

מחיר למשתכן - 16 (צילום: דניאלה שבודיאש)
המטבח במהלך העבודה | צילום: דניאלה שבודיאש
מחיר למשתכן - 18 (צילום: דניאלה שבודיאש)
צילום: דניאלה שבודיאש
מחיר למשתכן - 19 (צילום: דניאלה שבודיאש)
הנוף מהדירה | צילום: דניאלה שבודיאש
_OBJ_OBJ