עשירי ישראל חושבים כי דירת הפנטהאוז שמוצעת למכירה במגדל מאייר בשדרות רוטשילדבתל אביב היא הפנטהאוז היוקרתי בישראל - כך לפי בדיקה שביצע מכון גאוקרטוגרפיה. מדובר בפנטהאוז המשתרע על שתי קומות, 38 ו–39, בשטח 1,400 מ"ר. מגדל מאייר נמצא עדיין בבנייה והפנטהאוז מוצע למכירה ב–170 מיליון שקל.

מגדל מאייר רוטשילד (צילום: יעל אנגלהרט)
מגדל מאייר רוטשילד, נמצא היום בשלבי בנייה | צילום: יעל אנגלהרט

עוד כתבות באתר לעיצוב הבית

בריכת שחייה שקופה וקולנוע פרטי

בסקר השתתפו 100 אנשים שלהם הוצגו חמישה פנטהאוזים בחמישה פרויקטים במרכז תל אביב: פרויקט Sea One ברחוב הירקון, מגדל מאייר בשדרות רוטשילד 34, מגדל רוטשילד 1 (היחיד שמאוכלס), פרויקט הרברט סמואל 10, גם הוא על קו החוף וסמוך לבניין האופרה, ומגדל White city ברחוב יצחק אלחנן בשכונת נוה צדק. בבדיקה נבחנו מאפייני המגדלים, מספר הקומות, העיצוב, מאפייני הלובי, שם האדריכל והשירותים המוצעים במגדל המגורים. כל המגדלים נבנים בסטנדרט גבוה מאוד.

שלושה מהמגדלים שהוצגו בסקר של גאוקרטוגרפיה נמצאים בשדרות רוטשילד ובסמוך לשדרה ושניים על קו החוף. הפרויקטים תוכננו בידי אדריכלים שונים, כשרק מגדל מאייר מתהדר במותג אדריכלות בינלאומי - האדריכל ריצ'ארד מאייר. הבדל משמעותי נוסף הוא שטחה של דירת הפנטהאוז - רק במגדל מאייר הוצג לנשאלים בסקר פנטהאוז ענק המשתרע על שתי קומות בשטח 1,400 מ"ר. סביר להניח שזה אחד המאפיינים שהבליטו אותו לעומת שאר הפנטהאוזים.

44% מהנשאלים בחרו במגדל מאייר כמגדל היוקרתי ביותר ו–33% בחרו בו כמקום המגורים המועדף עליהם. המיקום של פרויקט Sea One בטיילת תל אביב נבחר על ידי 37% מהנשאלים לטוב ביותר ו–66% השיבו כי קו החוף הוא המיקום המועדף עליהם למגורים.

מגדל מאייר זכה לביקורות המחמיאות ביותר על ידי הנבדקים, אף שהפנטהאוזים היקרים ביותר נמכרו עד כה בפרויקטים Sea One והרברט סמואל 10. הפנטהאוזים נמכרו ליהודים מחו"ל בכ–110 מיליון שקל כל אחד. בסקר השתתפו עשירי ישראל, בעוד מרבית דירות היוקרה האלה נמכרות ליהודים מחו"ל.

"הפנטהאוז הכי יוקרתי הוא הכי גבוה והכי גדול - במגדל שתוכנן על ידי אדריכל בינלאומי וזכה בפרסים נחשבים על עיצובו", הסבירה ד"ר רינה דגני, מנכ"לית גאוקרטוגרפיה. "לפנטהאוז במגדל מאייר יש מאפיינים מיוחדים, כמו בריכת שחייה שקופה וקולנוע פרטי".

הכתבה המקורית פורסמה באתר TheMarker

לכתבות נוספות באתר:

במרכז כמעט לא נותרו דירות 4 חדרים בפחות מ-1.2 מיליון ש'
"אוכלוסיית תל אביב תגיע לחצי מיליון בעוד עשור"