בריכה בקיץ יכולה להיות תענוג כיפי ומפנק לכל המשפחה. אבל אם נביא בחשבון את הנסיעה, החנייה, השירותים הציבוריים, הלכלוך, הרעש וכמויות האנשים שבבריכות הציבוריות אז לפעמים נעדיף להישאר במזגן. בריכה ביתית מאפשרת ליהנות מכל היתרונות של בריכה בלי החסרונות שהזכרנו, אבל לרובנו יש שני מכשולים קטנים שעומדים בדרכנו להגשמת החלום - שטח ותקציב.

בריכת שחייה שווה דורשת שטח גינה רחב ידיים, עלות הקמה יקרה וגם עלויות תחזוקה שוטפות. (שתי אפשרויות יקרות פחות: בריכה בקונטיינר ובריכה ממשטחים הצגנו בפניכם לא מזמן). יחד עם זאת, סביבנו יש לא מעט אנשים שיכולים להשתכשך במים הקרירים, בשטח הפרטי שלהם, כל יום, כל היום. הצצה לחצר האחורית של כמה ברי מזל כאלו, במגדל עירוני או בווילה כפרית.

עוד בערוץ עיצוב הבית:

ממריאים

וילה באזור השרון שתכננו הילה ודן ישראלביץ ומאופיינת בקווים גיאומטריים נקיים מצד אחד ובאפקט דרמטי מצד שני. המבנה המרכזי בנוי כקובייה בסיסית, שאליה מתחברים קירות משופעים היוצרים פרספקטיבה מעניינת ומשתנה. הוא מחופה בלוחות בטון ועטוף בחלונות גדולים, המשקיפים אל אזור הפנאי והבריכה שבחוץ. בריכת הגלישה מחופה בפסיפס ומאובזרת בגופי תאורה, לצידה פינת ישיבה ומעליה קירוי שנראה כמרחף ועשוי מאלומיניום בהשראת כנף מטוס.

בריכות01, קווים גיאומטריים ואפקט דרמטי (צילום: עודד סמדר)
קווים גיאומטריים ואפקט דרמטי | צילום: עודד סמדר

בריכות01, אזור פנאי ומנוחה לצד הבריכה (צילום: עודד סמדר)
אזור פנאי ומנוחה לצד הבריכה | צילום: עודד סמדר

בשחקים

מגדל המגורים שתכנן האדריכל האמריקני ריצ’ארד מאייר שמתנשא מעל צומת הרחובות רוטשילד ואלנבי הצטרף לפני כשלוש שנים לקו הרקיע התל אביב, בימים אלו מסתיימות העבודות בפנטהאוז היוקרתי שבקומות 41-42. נוסף על דירות יוקרתיות בסטנדרט בנייה גבוה ונוף המשקיף לעיר ולים, דיירי הבניין נהנים גם משטחים ציבוריים מפנקים וממתחם ספא מאובזר, הכולל בריכת שחייה גדולה שבה משתמשים דיירי הבניין בלבד. אם זה לא מספיק, אז הם יכולים לבחור בין טבילה בבריכה הפתוחה לבין הבריכה המקורה שלצידה, לשרוף קצת קלוריות בחדר הכושר הפרטי ולקנח בקפיצה לג'קוזי.

אין תמונה
בריכה חיצונית, בריכה מקורה ומתחם ספא מפנק

אין תמונה
הבריכה ואזורי הישיבה ממבט על

פראי ואקזוטי

הבית הזה ממוקם בצפון הארץ ואחת מהמטרות של המתכננים יונתן ואירית מונג'ק הייתה לשלבו בנוף המקומי. לכן נבחרו חומרים טבעיים בגוונים נעימים, כמו לבנים מחוספסות המחפות את החזיתות ואת העמודים וקירוי מעץ. הבית משקיף אל יער ובהשראתו נבחר לבריכה הגדולה פסיפס לא שגרתי בגווני ירוק כהה. הגוונים משתלבים עם הטבע שמסביב ומקנים לחצר מראה פראי ומעט אקזוטי ויחד עם זאת מזמין ומשפחתי.

בריכות03, פסיפס מיוחד בגווני ירוק כהה (צילום: עודד סמדר עבור PARQUETEAM)
פסיפס מיוחד בגווני ירוק כהה | צילום: עודד סמדר עבור PARQUETEAM

בריכות03, חיבור הבית אל הטבע שסביבו (צילום: עודד סמדר עבור PARQUETEAM)
חיבור הבית אל הטבע שסביבו | צילום: עודד סמדר עבור PARQUETEAM

ריף הדולפינים

אחת המטרות בבית צמוד הקרקע בכפר ביאליק שתכננה איילת שבו ושנמצא בימים אלו לקראת בנייה, היא לחבר בין הפנים לחוץ. המבנה עצמו מודרני ומרשים ובחזית שלו משתלבים אלומיניום בגימור דמוי עץ עם אריחים לבנים ליצירת מראה עכשווי שאינו מנותק מסביבתו. הבריכה המרשימה תהיה מחופה בפסיפס שהוזמן באופן מיוחד ויוצר תמונה של דולפינים שאותה יהיה אפשר לראות במלואה מהקומה השנייה של הבית. מעל הבריכה מתוכנן מפל היוצר מעין מסך ייחודי ומרשים בין הבית לחצר.

בריכות04, פסיפס שיוצר תמונה של דולפינים (הדמיה: ארתור יוספוב)
פסיפס שיוצר תמונה של דולפינים | הדמיה: ארתור יוספוב

בריכות04,מפל רחב מתנשא מעל הבריכה (הדמיה: ארתור יוספוב)
מפל רחב מתנשא מעל הבריכה | הדמיה: ארתור יוספוב

בין הבריכה לים

בית בהרצליה הממוקם כמאה מטרים בלבד מקו החוף ותוכנן על ידי אדריכלים אריאל וינטר וטל תמיר שעבדו יחד בשיתוף פעולה, על מנת ליצור הרמוניה וסימטריה בין הפנים לבין החצר. מתגוררים כאן בני זוג בשנות החמישים לחייהם וילדיהם הבוגרים, שנהנים מארבעת המפלסים של הבית - קומת מרתף, קומת כניסה, קומת מגורים וגג שצופה אל הים. הבריכה היא אלמנט משמעותי בתכנון ומיקומה נקבע כדי שניתן יהיה לראותה מכל פינה בפנים ובחוץ. אריחי הבטון, הריהוט האלגנטי וגופי התאורה הגדולים יוצרים קונטרסט לגווני הבריכה וממשיכים את הקו העיצובי של הפנים.

בריכות05, הרמוניה וסימטריה בין הפנים לחוץ (צילום: עודד סמדר)
הרמוניה וסימטריה בין הפנים לחוץ | צילום: עודד סמדר

בריכות05, ניתן לצפות אל הבריכה מכל חללי הפנים והחוץ של הבית (צילום: עודד סמדר)
ניתן לצפות אל הבריכה מכל חללי הפנים והחוץ של הבית | צילום: עודד סמדר

מלח ים

הבריכה הזו משלבת את הטוב שבכל העולמות ומייצרת עבור דיירי הבית מעין חוף פרטי באווירה טבעית. ג'ו הוטניק אדריכלות בשיתוף חברת אגמית מתכננים ומייצרים בריכות בעיצוב טבעי ובקווים אמורפיים מעודנים. הבית הזה בשכונה חדשה בקדימה-צורן נמצא בימים אלו בבנייה ומתוכנן בסגנון כפרי צרפתי. בבריכה יהיו מי מלח שיחליפו את הכלור והירידה אליה מתוכננת באופן הדרגתי, כמו ירידה אל חוף הים. גם הגוונים בהירים ונעימים ומשתלבים היטב עם תכנון הבית שלצדה.

בריכות06, מי מלח הדמיה  (הדמיה: סטודיו לירון אלמליח)
חוף פרטי באווירה טבעית | הדמיה: סטודיו לירון אלמליח

אין תמונה
מי מלח וגוונים בהירים

נופש ביתי

וילה בתל אביב בתכנונה של נורית לשם, הממוקמת על מגרש שגודלו כדונם. המגרש הרחב אפשר לתכנן שטחי חוץ מפנקים ויפים במיוחד, הכוללים צמחייה מגוונת, פינות ישיבה ובריכה הממשיכה את קווי הבית כלפי חוץ. הבית תוכנן בסגנון ריזורט במזרח הרחוק, ובהתאם נבחרו חומרים טבעיים - פרגולת עץ, ריצוף חוץ מאבן בגווני אפור ופסיפס בהיר עבור הבריכה.

בריכות07, אווירה של ריזורט במזרח הרחוק (צילום: עמית גרון באדיבות PARQUETEAM)
אווירה של ריזורט במזרח הרחוק | צילום: עמית גרון באדיבות PARQUETEAM

בריכות07, הבריכה ממשיכה את קווי הבית (צילום: עמית גרון באדיבות PARQUETEAM)
הבריכה ממשיכה את קווי הבית | צילום: עמית גרון באדיבות PARQUETEAM

פול האוס

בית ברמת גן המשתרע על שטח של דונם וחצי וכולל וילה מרכזית ובית בריכה נפרד, שגודלו 200 מ"ר. את הבית תכנן האדריכל דרור ברדה אשר יצר קווים נקיים ומתוחכמים והקפיד לשלב את תרבות הפנאי באופן הרמוני עם חיי היומיום. הפנים והחוץ מתערבבים והגבולות ביניהם מטושטשים כך שהמרחב הפתוח של החוץ נכנס פנימה, בעזרת תכנון החללים ושימוש בפתחים רחבים ובזכוכית שקופה.

בריכות08, קווים נקיים ומתוחכמים (צילום: אלעד גונן)
קווים נקיים ומתוחכמים | צילום: אלעד גונן

בריכות08, חלל הפנים של בית הבריכה (צילום: אלעד גונן)
חלל הפנים של בית הבריכה | צילום: אלעד גונן

בריכה בצמרת

דירת נופש בפארק צמרת התל אביבי, גודלה 400 מ"ר הנחלקים לארבעה מפלסים ובנוסף דייריה נהנים מ-200 מ"ר של מרפסות. בני המשפחה מגיעים לארץ למספר ימים בכל חודש ובדירה יכולים ליהנות משילוב של תרבות ופנאי עם עיצוב עכשווי ייחודי. הבריכה ממוקמת במפלס הגג ומשקיפה אל הנוף האורבני. סלון רחב ידיים פונה לכיוונה ולצדו טלוויזיה גדולה שאפשר לסובב לכיוון הסלון או החוצה אל הבריכה. באותו מפלס תוכננה יחידת מגורים עצמאית הצופה לבריכה וכוללת חדר שינה, מטבח וחדר רחצה.

בריכות09, בריכה בקומת הגג של מגדל תל אביבי (צילום: עמית גרון)
בריכה בקומת הגג של מגדל תל אביבי | צילום: עמית גרון
בריכות09, חלל הפנים משקיף אל הבריכה ואל הנוף האורבני (צילום: עמית גרון)
חלל הפנים משקיף אל הבריכה ואל הנוף האורבני | צילום: עמית גרון

אין תמונה
ניתן לצפות בטלוויזיה מבפנים או מבחוץ

 מהבריכה למגרש הגולף

בני זוג חובבי גולף בנו את ביתם בשכונת הגולף בקיסריה על מגרש ששטחו 650 מ"ר. מהקומה העליונה הם נהנים מנוף לים ומקומת הקרקע ממבט פנורמי אל היישוב. את החללים הציבוריים והבריכה תכנן האדריכל ישראל נוטס כך שיפנו מערבה. בריכת השחייה מתחברת לבריכת רביצה רדודה שבסופה מפל גלישה "אינפיניטי". הבדלי הגובה בין המגרש לבין הבית הצמוד אפשרו לתכנן מעין מפל המייצר רחש נעים של פכפוך מים.

בריכות10, החללים הציבוריים והבריכה פונים לכיוון הים (צילום: עומרי אמסלם)
החללים הציבוריים והבריכה פונים לכיוון הים | צילום: עומרי אמסלם

בריכות10, מפל יוצר רעש נעים של פכפוך מים (צילום: עומרי אמסלם)
מפל יוצר רעש נעים של פכפוך מים | צילום: עומרי אמסלם

לב הבית

פרויקט נוסף בקיסריה, גם הוא נושק למגרשי הגולף, תוכנן על ידי דונסקי אדריכלים סביב בריכה הגדולה. הבית מתוכנן בקווים גיאומטריים נקיים ופשוטים ובעיצובו בולט קונטרסט בין גווני שחור ולבן. הוא תוכנן בצורת האות ח' שחובקת את הבריכה, ובאופן זה הבריכה מתגלה במלוא תפארתה מכל חללי הבית, הציבוריים והפרטיים כאחד. קיר עצמאי גדול הממשיך את אחת הפאות תומך בקירוי, שנראה כמרחף מעל הבריכה ומעל פינת הישיבה.

בריכות11,החללים הפרטיים והציבוריים צופים לבריכה (צילום: עומרי אמסלם)
החללים הפרטיים והציבוריים צופים לבריכה | צילום: עומרי אמסלם

בריכות11, הבית תוכנן סביב הבריכה (צילום: עומרי אמסלם)
הבית תוכנן סביב הבריכה | צילום: עומרי אמסלם

אש יא גולש

הבית הזה, שממוקם בהרי ירושלים וצופה לכיוון שפלת החוף, אמנם יוקרתי ומרשים אך אי אפשר להתעלם מהנוף הפתוח שסביבו. בהתאם תוכננה בריכת גלישה שאורכה 18 מטרים ויוצרת מראה של זרימה אינסופית. הבריכה שתוכננה על ידי קנין מונטרו אדריכלים ובוצעה על ידי חברת "פלגים" בבעלותו של אבנר צדוק מתמזגת עם הנוף ונוצר וטשטוש של הגבול ביניהם. דק איפאה בהנחת "פישבון" מקיף את אותה והיא מחופה בפסיפס בגוונים ירקרקים, המדגישים את הצבעוניות הטבעית שמסביב.

בריכות12, בריכת גלישה באורך 18 מטרים (צילום: דודו אזולאי)
בריכת גלישה באורך 18 מטרים | צילום: דודו אזולאי
בריכות12, מבט על של הבית והמגרש (צילום: אורי לביא)
מבט על של הבית והמגרש | צילום: אורי לביא

בריכות12, זרימה אינסופית (צילום: דודו אזולאי)
זרימה אינסופית | צילום: דודו אזולאי

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק