הקוטג' שלפניכם בנס ציונה בנוי על מגרש של 600 מ"ר, מתוכם 270 מ"ר בנוי. קומת הקרקע כוללת חדר עבודה, סלון, מטבח, פינת אוכל, פינת טלוויזיה, יציאה לדק וגינה. בקומה העליונה תמצאו שני חדרי שינה, אמבטיה ויחידת הורים ענקית עם יציאה למרפסת פרטית. במרתף: חדר משחקים/טלוויזיה. בסך הכל בבית שתי אמבטיות ושלושה חדרי שירותים. לבית חניה כפולה. כעת מוצע הבית למכירה תמורת 6.5 מיליון שקל.

פנים הבית מאופיין בקו מינימליסטי ברור בקווים נקיים. בקומת הקרקע חלל אחד גדול שבו אזורים שונים זה מזה באמצעות אלמנטים פיסוליים במרחב - חדר העבודה מוגדר על ידי משטחים אופקיים אינסופיים הנותנים במה לספרים, ולכן כל דבר אחר נסתר מן העין (תשתית המדפים ותשתית התקשורת - חיבורי חשמל וחיווט).המטבח נתחם על ידי אי ארוך שממשיך את צירו העיקרי של המבנה. החיבור בין המטבח לאי נעשה בין השאר על ידי שימוש בחומרים זהים, ולכן כולו מחופה באבן קיסר, כולל הדלתות של תאי אחסון שונים.

בית בנס ציונה, מדרגות
בית בנס ציונה, בריכה
בריכה אקולוגית
בית בנס ציונה, גינה
הושקעה הרבה מחשבה בנושא איכות הסביבה
בית בנס ציונה, כניסה גובה

"היה לי חשוב לשמר את האחידות בין החומרים השונים. אך אחידות זו לא באה על חשבון נוחות השימוש היומיומי בבית. יעילות המבנה ומרכיביו היא חלק בלתי נפרד מהתכנון", מסבירה ענת וילדר, האדריכלית שתכננה את הבית. כך למשל, תוכננה יחידת מדיה מיוחדת המשרתת את דיירי הבית בכל מקום – היא נמצאת במרכז החלל וניתנת לסיבוב של 360 מעלות, כך שניתן לצפות במרקע הן בסלון, הן במטבח והן בפינת המשפחה. גם צורכיהם של בעלי החיים בבית שולבו בתכנון: דלת הזכוכית המפרידה בין חדר השירות לחלל העיקרי היא בעלת פתח המאפשר מעבר חופשי לכלבה ולחתולים.

בית בנס ציונה, טלוויזיה גובה,
360 מעלות
בית בנס ציונה, פינת אוכל
בית בנס ציונה, מטבח גובה
המטבח נתחם על ידי אי ארוך
בית בנס ציונה, מטבח
כולו מחופה באבן קיסר

גרם מדרגות פיסולי

שיטוט בבית חושף את העובדה כי המינימליזם במרחב מעניק מקום ודגש לפרטים אחרים. בחלל העיקרי מתפתל לו גרם מדרגות ספירלי הזוכה למעמד פיסולי. המעקה הינו שילוב של בטון יצוק ומאחז יד מברזל. קשר עין ישיר עם קומת הקרקע נשמר לכל אורך העלייה.

חוויה זו ממשיכה גם עם המעבר בין חדרי השינה בקומה העליונה, על ידי מעקה זכוכית. חוויית המעבר מתעצמת בעקבות נוכחותו של קיר שלם הבנוי מתיבות תצוגה ואחסון מעץ. קיר זה מקביל למעקה הזכוכית. אופי החיבור-מפגש-שילוב של החומרים השונים הכתיב את הפרטים הקטנים בבית, וכידוע, אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

בית בנס ציונה, ספריה
משטחים אופקיים אינסופיים הנותנים במה לספרים
בית בנס ציונה, מדרגות גובה (צילום: רועי מזרחי לסותב'יס ישראל נדלן בינלאומי)
גרם המדרגות הפיסולי | צילום: רועי מזרחי לסותב'יס ישראל נדלן בינלאומי
בית בנס ציונה, מסדרון
חוויית המעבר מתעצמת

בתכנון הבית הושקעה הרבה מחשבה בנושא איכות הסביבה. בין השאר תכננה וילדר ניצול אלמנטים קונסטרוקטיביים קיימים (הפחתה בפסולת בניין), חימום תרמי (רצפתי על בסיס מים), התקנת מערכת מיחזור מים אפורים ואיטום תרמי משודרג. עוד תורמים לכך התקנת חלונות עם רמת איטום גבוהה, אוורור עילי להצטברות האוויר החם בתקרת המבנה, שימוש בתאורת לדים ותאורה חסכונית כדי לחסוך בצריכת חשמל, תכנון נוף ללא מדשאות בגינה כדי לחסוך במי השקיה, שתילת צמחייה מקומית ועשבי תיבול לשימוש ביתי ובניית ברכה ביולוגית.

בית בנס ציונה, חלון גובה
לשמר את האחידות בין החומרים השונים
בית בנס ציונה, חדר רחצה גובה
_OBJ

אדריכלות: ענת וילדר

הבית משווק בבלעדיות על ידי סותב'יס ישראל נדלן בינלאומי