"בא לי שטיח חבלים". זה הדבר הראשון שאמרה בעלת הבית למעצבת ומלבישת הבתים לירון אוטמזגין, הידועה גם כ"עדידה". ואכן, החלפת השטיח הייתה נקודת הפתיחה של הלבשת החלל, מכיוון שבדירה היה שטיח אפגני בצבע אדום שהשתלט ולא אפשר שימוש בחומרים וצבעים חדשים. "הלקוחה פנתה אליי בבקשה שאלווה אותה בתהליך החלפת הריהוט הקיים בדירתה", מספרת אוטמזגין, "הגעתי לפגישה וגיליתי אשה מקסימה שמחפשת ליצור בית נעים תוך שימוש בחומרים טבעיים. שטיח החבלים היה עבורי קנבס נקי לעבודה. החלל היה עמוס בפריטים וברהיטים שהלקוחה לא אהבה, לכן חלק ניכר מהתקציב שימש להחלפת הריהוט הקיים".

לדירה בהוד השרון חמישה חדרים, שטחה 120 מ"ר, ובה חיים אם ושלושת ילדיה. הלקוחה הרגישה שיש לדירה פוטנציאל לא ממומש, הרהיטים היו מיושנים והורגש חוסר בבחירת קו עיצובי מנחה. "הלקוחה ביקשה להכניס חיים חדשים וצבע תוך שמירה על תחושה רגועה ונעימה. בתקציב מוגבל אך עם יד חופשית מהלקוחה השמיים היו עבורי הגבול. הלקוחה ובן זוגה נרתמו לתהליך, ובילו את סוף השבוע בצביעת הקירות ובחידוש ספסל הגינה", מספרת אוטמזגין.

לירון אוטמזגין, סלון (9) (צילום: עידן גור)
בתקציב מוגבל, אבל עם המון צבע | צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, סלון  (8) (צילום: עידן גור)
להלביש חלל בלי לשבור קירות | צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, סלון  (3) (צילום: עידן גור)
שלושה שבועות, שלושה ימי קניות | צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, סלון (4) (צילום: עידן גור)
שטיח החבלים התחיל את הסיפור | צילום: עידן גור

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

25 אלף שקלים בלבד

הלבשת הבית נמשכה שלושה שבועות, וקדמו לה שלושה ימי קניות. בסך הכל עלה העיצוב מחדש שכלל ריהוט, טקסטיל ואקססוריז, 25 אלף שקלים. "יום הקניות האחרון עם הלקוחה היה כשהייתי בסוף החודש השמיני רגע לפני שיצאתי לשמירת הריון עם כאבי גב מטורפים", נזכרת אוטמזגין, "אבל זה לא הפריע לי לחרוש את דרום תל אביב בחיפוש אחר מסגרות מעניינות".

ספת הרי"ש הישנה הוחלפה בספה בגון קרם במראה כפרי ומעליה הונחו כריות בבדים ובגדלים שונים על מנת ליצור עניין. כורסה בצהוב חרדלי הוצבה בקצה הסלון וממולה הוצבה כורסת וינטג' שרופדה בבד תכלת אפרפר. קיר הטלוויזיה נצבע באפור שהדגיש את צבעו הכחול המעושן של מזנון הטלוויזיה. מנורת חצובה נרכשה על מנת לתת אפשרות לתאורה היקפית ורכה.

לירון אוטמזגין, שולחן (1) (צילום: עידן גור)
בית נעים תוך שימוש בחומרים טבעיים | צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, סלון  (5) (צילום: עידן גור)
צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, פינת אוכל (10) (צילום: עידן גור)
פינת האוכל נשארה, אך קיבלה מסגרת של שטיח | צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, ג, מראה  (6) (צילום: עידן גור)
צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, ג, פינת אוכל (11) (צילום: עידן גור)
צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, ג, מגש  (2) (צילום: עידן גור)
צילום: עידן גור
לירון אוטמזגין, שידה  (7) (צילום: עידן גור)
צילום: עידן גור

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

הפסנתר של אבא

"התכנון המקורי היה להציב קונסולה רחבה משמאל לספה ומעליה מראה גדולה אך הלקוחה קיבלה במתנה מאביה פסנתר יפהפה שהתאים לעיצוב. שטיח צבעוני נפרש מלפניו ורענן את צבעו החום של הפסנתר. הפסנתר משמש את בעלת הבית ואת בתה הבכורה, והוא הפריט האהוב עליי בבית", מתארת אוטמזגין . "תמונות בני המשפחה שהוצגו לפני כן בכוורת ספרים ישנה מאיקאה נתלו בקומפוזיציה מעניינת על קיר שנצבע בגון אפור וכך נוצר מרחב להדום ירקרק". ריהוט פינת האוכל נשאר כפי שהיה, אך שימוש בשטיח טורקי ירקרק בעל טקסטורה מעניינת בעבודת יד ובפרחי משי האיר את הפינה ונתן לה חיים חדשים.

"גם אם אין לכם תקציב גדול ובכל זאת מתחשק לכם לשנות סגנון, לא חייבים לעשות הכל בבת אחת. כשאתם מעוניינים לרכוש פריט חדש לבית ומרגישים שהוא לא מתאים לעיצוב הקיים, עצרו לרגע והסתכלו סביב. אם יש פריט דומיננטי המאפיין את העיצוב הישן שקלו להחליפו על מנת לאפשר לסגנון החדש להשתלב", מסכמת אוטמזגין.

עדידה, סלון לפני, צילום ביתי (צילום: עידן גור)
הסלון לפני | צילום: עידן גור
עדידה, ג, קיר תמונות לפני, צילום ביתי (צילום: עידן גור)
קיר תמונות לפני | צילום: עידן גור
עדידה, ג, פינת אוכל לפני, צילום ביתי (צילום: עידן גור)
פינת אוכל לפני | צילום: עידן גור
עדידה, ג, סלון לפני, צילום ביתי (צילום: עידן גור)
הסלון לפני | צילום: עידן גור
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

לירון אוטמזגין, "עדידה הלבשת בתים ורהיטים"