בכל יום מתקשרים אלינו לקוחות המעוניינים לקבוע פגישת ייעוץ או להזמין עיצוב לביתם ואנו נענות בשמחה. הפעם היה ברור שחוויית העיצוב תהיה מתוקה במיוחד כאשר מעברו השני של הקו נשמע קולה של קרין גורן.

יום קניות (צילום: אודי גורן)
יום קניות מהנה ובלתי נשכח | צילום: אודי גורן

עוד באתר לעיצוב הבית:

מכינים את בלוטות הטעם

הדיירים: הקונדיטורית קרין גורן, מגישת תוכנית הטלוויזיה "סודות מתוקים", ובעלה רונן עברו לאחרונה להתגורר בבית פרטי ששכרו במושב בצפון הארץ. קרין ורונן מבשלים, אופים ועובדים יחד. הם הכירו את הבלוג "הבית של עידה", ולאחר שעברו לביתם החדש קבעו  איתנו פגישה ובה הדגישו שאינם רוצים לשפץ את הבית (שאותו הם שוכרים) או לשנות דבר במבנהו, אלא ליַפּוֹת אותו ולהלביש אותו

קרין גורן, חלל (צילום: אודי גורן)
חלל גדול, מרווח ומואר | צילום: אודי גורן
.
קרין גורן, סלון (צילום: אודי גורן)
חולק מחדש לארבעה אזורים נפרדים אך משלימים | צילום: אודי גורן
קרין גורן, ספריה (צילום: אודי גורן)
ספרייה גדולה ומרשימה עשויה עץ ומתכת | צילום: אודי גורן

קרין גורן, סלון לפני
הסלון לפני

הבית: בית פרטי במושב קטן ושקט בצפון הארץ. הבית בן שישה חדרים והוא בנוי בשלושה מפלסים.

הפגישה הראשונה: בעודי מכינה את בלוטות הטעם לפגישה הראשונה עם קרין ורונן, תהיתי אם אמנם קיים פער בין "קרין גורן", האופה הטלוויזיונית החייכנית, לבין קרין האישה. התשובה לכך לא איחרה לבוא; קרין ורונן קיבלו את פנינו בחום ובנדיבות. על השולחן בפינת האוכל חיכו לנו מאפים, מעדנים ודברי מתיקה מעוררי תיאבון, קדימון צנוע לעומד לבוא, ואני שמחתי לגלות שקרין היא אישה מדהימה, כובשת ומלאת קסם אישי גם בחיים שמחוץ למרקע.

בפגישה הראשונה תיארו קרין ורונן את צרכיהם, את חלומותיהם ואת טעמם האישי; הם העידו על עצמם שהם "טיפוסים של בית", שאוהבים להיות בבית ומבלים בו שעות רבות. חלק ניכר מעבודתם מתבצע בין כותלי הבית; פיתוח המתכונים, אפיית העוגות, כתיבת הספרים ואפילו צילום סרטוני האפייה המרהיבים נעשה לעתים קרובות במטבחם הפרטי, ולכן ביקשו עיצוב נעים ומפנק במיוחד. קרין ורונן ביקשו לעצב ארבעה חללים: סלון, מטבח, חדר שינה וחדר עבודה. קרין הוסיפה וציינה שהיא אוהבת סגנון עיצוב אקלקטי, צבע טורקיז ונרות.

חלל מרכזי נוסף (צילום: אודי גורן)
חלל מרכזי נוסף | צילום: אודי גורן
קרין גורן, פינת אוכל (צילום: אודי גורן)
צמודה לחלון מקושת ויפהפה הפונה אל הגינה פינת אוכל | צילום: אודי גורן

קרין גורן, פינת מטבח (צילום: אודי גורן)
יחידת מדפים בפינת האוכל | צילום: אודי גורן

ארבעה אזורים נפרדים אך משלימים

לאחר הפגישה הראשונה יצאנו ליום קניות מהנה ובלתי נשכח, שבמהלכו שלפה קרין מתיקהּ, כמו קוסם מן הכובע, עוגיות ומיני מאפה בכל הזדמנות חגיגית.

החלל המרכזי: החלל המרכזי בביתם של קרין ורונן הוא חלל גדול, מרווח ומואר. קרין סיפרה לנו שהם נהנים לצפות בטלוויזיה ואוהבים לקרוא, ולכן החלטנו לחלקו מחדש לארבעה אזורים נפרדים אך משלימים.

פינת האוכל: העמדנו את פינת האוכל קרוב לכניסה לבית, צמוד לחלון מקושת ויפהפה הפונה אל הגינה. בחרנו בשולחן עשוי עץ לא מהוקצע שמצדו האחד ספסל ומצדו השני כיסאות בצבעים שונים (עץ, ירוק-אפרפר ושמנת). הנחנו על השולחן עששיות לבנות ותלינו מעליו גוף תאורה ארוך ומרשים המתאים למסגרת החלון הכהה. על הקיר הצר התוחם את פינת האוכל תלינו יחידת מדפים פתוחה בצבע ירקרק ובה הנחנו כוסות וקעריות.

קרין גורן, פינת ישיבה (צילום: אודי גורן)
בית הקפה הביתי | צילום: אודי גורן

קרין גורן דיינר (צילום: אודי גורן)
מחווה לדיינר אמריקאי | צילום: אודי גורן

הסלון: עיצבנו אזור הסבה מרכזי שבו יהיה אפשר להשתרע בנוחות ולצפות בטלוויזיה. קרין ביקשה פתרונות ישיבה לא שגרתיים, ולכן בחרנו בספה עגולה (loveseat)  בסגנון מרוקאי; ריפדנו את הספה בבד בצבע בז'-אפרפר והוספנו כריות בצבעים טורקיז, ורוד וזהב. אל הקיר שמול הספה הצמדנו מזנון עץ משויף גס וצבוע בצבעים דומים, ומעליו תלינו שתי יחידות מדפים פתוחות המתאימות לאחסון פמוטים ונרות.

פינת הקריאה: את פינת הקריאה מיקמנו באזור שבו תקרת הסלון נמוכה מעט; בנינו (לפי מידות מדויקות) ספרייה גדולה ומרשימה עשויה עץ ומתכת והוספנו לה סולם שיעניק גישה נוחה אל המדפים העליונים. אל קיר החלון שצבענו בטורקיז הצמדנו ספסל מפורזל בסגנון מרוקאי ועליו הנחנו מזרן מרופד בבד בגון שמנת וכריות תואמות. הוספנו שלושה הדומים עגולים ונמוכים בצבעים דומים.

בית הקפה הביתי: לצד הקיר הנמוך הקרוב אל המטבח ומפריד בין החלל המרכזי לבין החדרים בחרנו להקים מעין בית קפה קטן, כיאה לבעלת בית קונדיטורית; קנינו שני בּוּטים (ספסלים מרופדים) המאפיינים בתי קפה ודיינרים (מסעדות פועלים) אמריקאיים, העמדנו ביניהם שולחן לבן בעל רגליים מברזל והדבקנו על הקיר הנמוך טפט מעוינים עדין.

קרין גורן, מטבח שמנת (צילום: אודי גורן)
טכניקה של "יישון צרפתי" ונגיעות ראסטיות | צילום: אודי גורן
קרין גורן, שידה במטבח (צילום: אודי גורן)
ידיות עשויות פליז ואמייל | צילום: אודי גורן
קרין גורן ארון (צילום: אודי גורן)
כוסות וקופסאות צבעוניות | צילום: אודי גורן
מטבח (צילום: אודי גורן)
ממלכתה של קרין | צילום: אודי גורן

קרין גורן, קינוחים (צילום: אודי גורן)
עוגיות ומיני מאפה בכל הזדמנות חגיגית | צילום: אודי גורן

הממלכה המיוחדת

המטבח: המטבח הוא ללא ספק ממלכתה של קרין ובו היא מבלה חלק ניכר מזמנה. קרין ביקשה מטבח שישקף אותה ושיהיה נעים לשהות בו שהייה ממושכת. וביקשה משטח עבודה נוסף.

החלטנו להעניק למטבח מראה כפרי ורך; הדבקנו על הקיר טפט נקודות בהיר, העמדנו במרכז המטבח אי חדש (משטח עבודה נוסף), ומעליו תלינו נברשת לבנה בעלת גביעי זכוכית. החלפנו את ידיות הארונות בידיות עשויות פליז ואמייל ותלינו יחידת מדפים מפורזלת ובה הנחנו כוסות וקופסאות פח צבעוניות.

את צביעת המטבח הפקידה קרין בידיה של הגר יואלי, מומחית לשדרוג הבית בצבע המתמחה בצביעת פרימיום של מטבחים. בעזרת טכניקה של "יישון צרפתי" ונגיעות ראסטיות החושפות רבדים של גוונים במסגרות העץ ובפיתוחים, רקחה הגר צבע שמנת מיוחד ואישי שאותו התאימה לחלל המטבח המחודש, וכך נצבעו ארונות המטבח בצבע "שמנת מתוקה של קרין גורן" ויחידות המדפים התלויות בצבע תכלת-אקווה המתאים לצבעי הטפט. להשלמת המראה הצבעוני המחודש רכשו קרין ורונן מקרר רטרו בצבע תכלת.

קרין גורן, מקרר (צילום: אודי גורן)
להשלמת המראה הצבעוני המחודש נרכש מקרר רטרו בצבע תכלת | צילום: אודי גורן
קרין גורן, מדפים במטבח (צילום: אודי גורן)
יחידות המדפים התלויות בצבע תכלת-אקווה המתאים לצבעי הטפט | צילום: אודי גורן
קרין גורן, פרחים (צילום: אודי גורן)
טפט נקודות בהיר | צילום: אודי גורן

מטבח לפני
מטבח לפני

חדר העבודה: קרין חלמה על חדר עבודה נעים ומפנק שבו תוכל לכתוב. היא ביקשה חדר שיהיה מקור השראה וציינה את אהבתה לצבע סגול. בחרנו בשילוב הצבעים סגול וטורקיז ואותו הדגשנו בעזרת שטיח משבצות שחור-לבן עשוי פי.וי.סי. צבענו קיר אחד בצבע סגול רך והצמדנו אליו שולחן עבודה רחב המורכב מרגלי חמור עשויות עץ שאותן צבענו בספריי צבע ועליהן פלטת עץ (איקאה). הוספנו כוורת מדפים נמוכה ומבריקה בצבע טורקיז (איקאה), ומעליה תלינו עמודים צבעוניים מספריהּ של קרין, שאותם מסגרנו במסגרות עץ צבעוניות. על הקיר הנגדי תלינו ארגזי עץ צבעוניים המשמשים כאן כמדפים ובהם הנחנו נרות וחפצי נוי שונים.

קרין גורן, חדר תבניות (צילום: אודי גורן)
חדר תבניות | צילום: אודי גורן

חדר השינה: חדר השינה של קרין ורונן הוא חדר מואר ורחב ידיים המחולק לשלושה חלקים: מסדרון צר ובו מוסתר ארון בגדים גדול, חלל מרכזי גדול וחלל קטן יותר. קרין ורונן ביקשו לשמור על מיטת העץ שלהם, ואנו העמדנו משני צִדיהּ שידות לילה לבנות ורומנטיות ועליהן הנחנו מנורות לילה תואמות. על הקיר שבגב המיטה הדבקנו טפט מדליונים בצבעי טורקיז וזהב.

בחלל הקטן בחרנו לעצב פינת איפור ופינת קריאה נעימה; הצמדנו אל הקיר קונסולה לבנה בעלת שתי מגירות, תלינו מעליה מראה אובאלית והוספנו ארגז ישיבה מרופד בעל גלגלים ומקום לאחסון. לצד פינת האיפור העמדנו כורסה מרופדת בבד בצבע טורקיז והדום עגול ונוח.

קרין גורן חדר עבודה (צילום: אודי גורן)
חדר עבודה נעים ומפנק שאפשר לכתוב בו | צילום: אודי גורן

קרין גורן, פינת עבודה (צילום: אודי גורן)
צילום: אודי גורן

ספרייה אל הסלון

טיפ: אנשים רבים אוהבים לקרוא ולקנות ספרים רבים שאותם הם נוטים להחביא בחדרים שונים בבית: בכניסה לבית, בחדר העבודה או בחדר השינה. אני ממליצה לסדר את כל הספרים בארון ספרים גדול או בספרייה יפה ומרשימה (אפשר לקנות או להזמין אצל נגר) שבה אפשר לשלב גם חפצי נוי שונים. אני מאמינה שספרים תורמים לאווירה חמימה ומרגיעה, ולכן ממליצה להציב את הספרייה הביתית בסלון או בחלל המרכזי בבית.

קרין גורן חדר שינה (צילום: אודי גורן)
חדר השינה מואר ורחב ידיים | צילום: אודי גורן
קרין גורן, טואלט (צילום: אודי גורן)
פינת איפור ופינת קריאה נעימה | צילום: אודי גורן

קרין גורן, לפני (צילום: אודי גורן)
חדר השינה לפני | צילום: אודי גורן

ולקינוח: קבלו מתכון לעוגת דבש בצ'יק של קרין
רכיבים: 

1 כוס סוכר
1 כוס דבש
3 ביצים
3/4 כוס שמן
1 כפית קינמון 
21/2 כוסות קמח 
1 שקית אבקת אפייה 
1 כוס תה רותח (מ-2 תיונים)

אופן ההכנה: מחממים תנור ל-160 מעלות. במעבד מזון שמים סוכר, דבש, ביצים, שמן וקינמון ומעבדים דקה לתערובת אחידה ואוורירית. מוסיפים קמח ואבקת אפייה ומעבדים 5 שניות לאיחוד. מוזגים את התה הרותח בזהירות תוך כדי עיבוד (דרך שרוול המכסה) ומעבדים עוד 5 שניות לתערובת אחידה. מוזגים ל-2 תבניות אינגליש קייק משומנות. אופים 45-50 דקות עד שהעוגות תפוחות, שחומות וקפיציות למגע. 
סוד מתוק: לעוגות שחומות עוד יותר, עם ציפוי דבש קצת דביק ונהדר – מזלפים 2 כפות דבש על כל עוגה מיד כשהיא יוצאת מהתנור – הדבש מתחמם מחום העוגה והופך לנוזלי, ואז פשוט עם גב של הכף מורחים אותו מעל העוגה לציפוי. בתיאבון.

קרין גורן, עוגת דבש
עוגת דבש בצ'יק

עיצוב פנים: הבית של עידה
חידוש מטבח: הגר יואלי

במדור הקודם: הקיר ששדרג את כל הדירה
לכל המדורים של "בשיפוץ"