הדיירים: בני זוג בשנות ה-40 לחייהם ושתי בנותיהם, בנות 10 ו-13. לאחר  20 שנות עבודה בתחום ההייטק, החליטה האם ללכת בעקבות אהבתה לעיצוב ולהפוך את התחביב לקריירה. אחרי שעיצבה כבר כמה דירות של חברים, משפחה ומכרים, החליטה להירשם ללמודי הום סטיילינג. את פרויקט הגמר של לימודיה בשנקר הקדישה לעצמה, ובהחלטה של רגע החליטה להתפנות מכל עיסוקיה לטובת רענון ומתיחת פנים לדירתה שלה.

ליאת ברנד, גובה
הספה הוחלפה בספה לבנה | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
נעים להיכנס ולשהות בבית | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
נוספו כריות בשחור ולבן ובדוגמאות גיאומטריות | צילום: הגר דופלט

עוד באתר לעיצוב הבית:

פרויקט הגמר היה המניע

הדירה: הדירה שוכנת בבניין מגורים בצפון תל אביב וממוקמת בקומה רביעית. היא משתרעת על פני כ-100 מ"ר עם מרפסת שמש בגודל 12 מ"ר. הדיירים מתגוררים בדירה כבר 14 שנה ומאז ההשקעה הראשונית כשנרכשה מהקבלן היא לא עברה שיפוץ.

החזון: המשפחה מתוכננת לעבור דירה בעוד כשנתיים ולמכור את הדירה הנוכחית, לכן הוחלט על הום סטיילינג, מתיחת פנים כוללת שתעניק לדירה מראה עכשווי במינימום השקעה. שנהנה מהבית ויהיה נעים להיכנס אליו ולשהות בו.

ליאת ברנד, גובה
ספריית מדפים גבוהה ממתכת שחורה | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט

משך השיפוץ: המניע למתיחת הפנים היה פרויקט הגמר, מועד ההגשה היה תאריך היעד. בסופו של דבר הפרויקט ארך כשלושה שבועות, משלב התכנון ועד סיומו.

עלות השיפוץ: תקציב השיפוץ היה כ-25 אלף שקל, מתוכם עלות צביעת וחידוש ארונות המטבח כ-5,000 שקל, חיפוי קיר במטבח 1,500 שקל, הנחת פרקט בכל הבית 12 אלף שקל ושאר התקציב שנותר לפרטי ריהוט ואקססוריז. העלות לא כללה את עבודות המשפצים. 

צהוב שובר את האחידות

חלל המגורים כולל סלון ומטבח. בכניסה לבית מימין לדלת ניצבת קונסולה ומראת עץ עגולה בצבע שחור המקדמים את פני הבאים.

ליאת ברנד, גובה
פינת האוכל. ממוקמת במרכז הבית | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
קונסולה שחורה בין המטבח ופינת האוכל | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
מראה קליל ומודרני | צילום: הגר דופלט

 הסלון: הדירה כולה חופתה בפרקט עץ אלון בגוון טבעי. הספה הוחלפה בספה לבנה, עם כיסוי הניתן להסרה ולניקוי. כורסאות העץ שניצבות בסמוך לספה הושארו, הוחלף להן הריפוד וכריות הגב לכריות בדוגמה גיאומטרית בשחור ולבן, והן קיבלו מראה חדש ושונה משהיה. שולחן הסלון מעץ כהה וכבד הוחלף גם הוא בשולחן עם בסיס ממתכת שחורה ופלטת זכוכית מעליו. מזנון העץ, שהיה גם הוא מעץ כהה, נצבע בתנור בלבן, ולצדו נוספה ספריית מדפים גבוהה ממתכת שחורה, ובה מקום נוסף להנחת ספרים ואביזרים דקורטיביים. על הרצפה הונח שטיח פסים שחור ולבן, נוספו כריות בשחור ולבן ובדוגמאות גיאומטריות, וכן כרית צהובה כצבע נוסף ששובר את האחידות. התמונות הוחלפו כולן כדי להשלים את המראה והעיצוב החדש, רובן נרכשו מאמנים ומאתרי אינטרנט. וילון לבן ושקוף תלוי לרוחב הסלון ומשרה אווירה נעימה ומסנן את האור הרב בדירה.

ליאת ברנד, גובה
המטבח. הארונות נצבעו בצביעה אפוקסית בתנור בצבע לבן שבור | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
הארונות העליונים שהיו מעל הכיור הוסרו | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
שני מדפים פתוחים בצבע שחור | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט

פינת האוכל: ממוקמת במרכז הבית, מול דלת הכניסה ובסמוך למטבח ומשמשת לארוחות יומיומיות. שולחן העץ הגדול והמאסיבי שהיה נשאר, אך הוחלפו לו כיסאות העץ הכהים והכבדים שהיו בכיסאות פלסטיק לבנים בשילוב רגלי עץ. הכיסאות החדשים מקנים לפינת האוכל מראה קליל ומודרני יותר.

המטבח: בסמוך לפינת האוכל נמצא המטבח. ארונות המטבח היו בגון עץ טבעי, ועל מנת לתת לדירה מראה בהיר ועדכני יותר, הם נצבעו בצביעה אפוקסית בתנור בצבע לבן שבור והידיות הוחלפו לידיות קונכייה. חיפוי הקיר הוחלף מאבן קיסר בצבע אבן לאריחי מטרו בצבע לבן, מגובה הארונות התחתונים ועד לתקרה. הארונות העליונים שהיו מעל הכיור הוסרו, ונוצר מראה פתוח ומאוורר יותר. במקומם של הארונות שהוסרו נתלו שני מדפים פתוחים בצבע שחור, ועליהם מונחים  כלים וספלים  לשימוש יומיומי ולנוי. נוסף לכך, בין המטבח ופינת האוכל נוספה שידה/קונסולה שחורה המשמשת כמשטח עבודה נוסף ומקום אחסון.

ליאת ברנד, גובה
מראה פתוח ומאוורר | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט

בחדרי הבנות מגוונים עם ורוד

חדר השינה: בחדר השינה ניצבת מיטה זוגית מרופדת בגוון מוקה/חאקי. גופי תאורה תלויים לצד המיטה בגוון מתכתי כסוף. לצד המיטה נוספה שידת מגירות גבוהה ולבנה במראה נקי, המשמשת לאחסון נוסף של תיקים, צעיפים ואקססוריז. על השידה הונחו תמונות וחפצים, בשמים ונרות ריחניים המקנים אווירה נעימה בחדר. וילון לבן וארוך תלוי מהתקרה ומוסיף  לאווירה הרכה בחדר. 

ליאת ברנד, גובה
חדר השינה. מיטה זוגית מרופדת בגון מוקה | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
כל התמונות בבית חדשות | צילום: הגר דופלט

חדרי הבנות: גם בהם הונח כאמור פרקט אלון ששדרג את מראה החדרים. בחדרים ריהוט בצבע שמנת בהיר ואביזרים ורודים, עיצוב שניתן לעדכן ולשנות בקלות כשהילדה תתבגר.

דבר המעצבת: העיצוב שנבחר לבית הוא בסגנון נורדי/סקנדינבי. הצבע הלבן בבית מעניק תחושת מרחב וניקיון צורני בשילוב כתמי צבע שחורים וצהובים המראה מקבל טוויסט קליל, זורם, עכשווי ומתוחכם. היה לי חשוב שכל הטקסטיל הלבן יהיה ניתן להסרה ולכיבוס, במטרה להפוך את העיצוב גם לפרקטי וקל לניקוי ולתחזוקה. השילוב של השחור ולבן עם העץ ונגיעות הצבע הצהוב מאפשר ללבן לא להיראות סטרילי מדי.

ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
גופי תאורה תלויים לצד המיטה בגוון מתכתי כסוף | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
אווירה נעימה בחדר | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
על השידה הונחו תמונות וחפצים, בשמים ונרות ריחניים | צילום: הגר דופלט

טיפ: אין צורך להחליף לחלוטין את הריהוט הקיים או לשבור קירות כדי לשנות את עיצוב הבית. אפשר להשיג מראה חדש לבית באמצעות פיוז'ן מרענן של פריטים ישנים שקיימים בבית לבין דברים חדשים, נגיעות של צבע, טקסטיל ופריטי ריהוט והוספת אביזרים אישיים ועיצוביים ליצירת אווירה של התחדשות במינימום השקעה.

 פריט אהוב: פסלי אמנות שהמשפחה רכשה בטיול משפחתי במזרח הרחוק, שהוצבו בכוננית בסלון ומהווים אלמנט עיצובי ומזכרת מבילוי משותף הנושא זיכרונות נעימים. 

ליאת ברנד, גובה
ריהוט בצבע שמנת בהיר ואביזרים ורודים | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
עיצוב שניתן לעדכן ולשנות בקלות | צילום: הגר דופלט
ליאת ברנד, גובה
צילום: הגר דופלט

עיצוב והום סטיילינג: ליאת ברנד

במדור הקודם: פנטהאוז פתוח בחיפה
לכל המדורים של "בשיפוץ"