עדי אזולאי חדש, כניסה
ארונית לפי מידות הנעליים של הדייר | צילום: ליאור שניידר
הדייר: רווק, בן 30, בעלים של חברת פרסום.

הדירה: הדירה ממוקמת במלצ'ט בתל אביב. גודלה 100 מ"ר והיא כוללת שלושה חדרים ושתי מרפסות, בבניין חדש ומפנק על פינתה של שינקין מלאת ההתרחשויות. לא נעשה שיפוץ  של ממש אלא הלבשת בית מלאה, שכללה צביעת קירות והתקנת גופי תאורה – עד הפרטים הקטנים.

החזון: הלקוח נכנס לדירה לפני מספר חודשים, בגלל מרוץ החיים ומשאב הזמן הבעייתי לא הגיע להתפנות לעיצוב הבית. הוא הספיק לרכוש בהחלטה חפוזה, סלון ומיטה בסיסיים במראם ומבוגרים מעט, ללא השקעה כלל בבניית קונספט כולל. נוצר פער: בחור עם סטייל ומלא חיים אשר מקפיד להתלבש בטוב טעם, חי בדירה שמרנית, ריקה ומשעממת - הדירה אינה בדמותו.

הוא פנה אלי לדבריו משום שאין לו את הזמן והיכולת לייצר תוצאה ברמה הטובה ביותר, כפי שהיה רוצה וביקש שיעשו את התהליך כולו עבורו: תכנון, תפעול וניהול הפרויקט. הוא ביקש דירה מגניבה, ייחודית, עם אמירה והומור, כזו שיש בה התייחסות לכל פינה. מצד אחד פרקטית, לשם כך למשל, תוכננה במיוחד בשבילו שידת נעליים כתומה עם כרית ישיבה לרכיסת השרוכים, ומצד שני שתהיה ממש מעוצבת, צבעונית, שמחה, עם הקפדה על אלמנטים גבריים.

בתחילת התהליך הוצגו בפניו השראות של עיצובים מהארץ ומהעולם, נראה כי אהב דווקא את הסגנון הצבעוני, הגרפי, האורבני, עם אלמנטים של קומיקס, חיות וגאדג'טים. לעיצובים "מסודרים" ונורמטיביים ממש לא התחבר. לדייר היה חשוב שכל פריט ייבחר בקפידה, שתהיה הרבה השקעה בהתאמה אישית. למשל: גופי התאורה בפינת האוכל ובחדר השינה. וכמובן, לא לשכוח התייחסות לאקססוריז, מה שמנסיוני, לא מאפיין בדרך כלל בקשות מהקהל הגברי.

עדי אזולאי חדש, סלון איימס
גוונים של סגול עם נגיעות אפורות | צילום: ליאור שניידר
עדי אזולאי חדש, סלון גובה
תמונת הענק הודפסה על פרספקס | צילום: ליאור שניידר
עדי אזולאי חדש, סלון שולחן גובה
גוף התאורה הפנס הינו פריט אספנים בן 80 שנה | צילום: ליאור שניידר
עדי אזולאי חדש, סלון קערה
כלב אדום מחרסינה מוסיף חיוך | צילום: ליאור שניידר
עדי אזולאי חדש, שידה גובה
האות X שיידעו שלמי שגר פה יש את הפקטור | צילום: ליאור שניידר

משך ההום סטיילינג: כ-50 ימים.

עלות השיפוץ: 70 אלף שקלים, שכללו: תכנון העיצוב ותפעולו המלא, כולל בעלי מקצוע ומשלוחים, כל עלות הרכיבים להלבשת הבית: צבע, ריהוט, גופי תאורה, תמונות, אקססוריז טקסטיל, נגרות ועוד.

תיאור כללי של השיפוץ: הוצב בפניי אתגר, לעבוד עם הריהוט הסלוני שנרכש לא מכבר: ספות, מזנון. מיד הבנתי שעליי לשדרג את הריהוט הנ"ל על מנת להוסיף לו נופח צעיר ומדליק כגילו של הדייר. תהליך העבודה היה זהה לעשרות תהליכים קודמים שמוכרים לי מלקוחותיי הגברים: אנו מגדירים את התקציב והצרכים ואני פונה לעבודת היצירה. מופקדים בידיי אמצעי תשלום ומפתח ואז אני משוחררת עד לתוצאה מוגמרת.

המשימה: להפוך דירה זמנית וריקה לבית גברי, חם, מפנק שכיף לשהות בו ולארח. ללקוח היה חשוב מאוד להיות חלק בבחירת התמונות הרבות שנתלו בדירתו, מעבר לזה, נתן לי את הדרור לעצב, מה שאפשר לייצר את התוצאה הטובה והיצירתית ביותר, אשר נחשפה בפניו כמו בתכניות הטלוויזיה, בסוף יום עבודה אחד.

עדי אזולאי חדש, מראה גובה
הסגנון הצבעוני, גרפי, אורבני | צילום: ליאור שניידר

במטבח: סגול על הקיר וקומיקס על האי

מבואת הכניסה: אזור זה הוא חלק אינטגרלי מהסלון, פינת האוכל והמטבח, לכן הצבעוניות צריכה "לדבר" בין החללים, על המבואה להיות פרקטית ומעוצבת כאחד. נכנסים לבית ונתקלים משמאל במדף רטרו עם מגירה קטנה, שנקנה בשוק הפשפשים ושודרג בצבע אפור, על מנת שיהיה איפה לזרוק מפתחות וארנק מיד עם הכניסה הביתה. על מנת להשלים את ההתייחסות הפרקטית נקנה גם סל למטריות, הונחה בו בובה, לשם ההומור, וכמובן סל דקורטיבי לתחושת בית.

מימין לכניסה מוצבת ארונית כתומה, שתוכננה למידותיו, או יותר נכון למידות נעליו של הדייר, שתכנן להעמיד שם ארונית גסה, גבוהה ומיושנת. לי היה חשוב שפריט ריהוט זה והפינה בכלל, יהיו מעוצבים, מכיוון שזה הדבר הראשון שרואים עם הכניסה לדירה. מעל הארונית הכתומה נתלתה תמונת ענק מודפסת על עץ, ועליה מתלים למעילים, תיקים וכובעים, לבאי הבית השונים.

עדי אזולאי חדש, כניסה גובה
לזרוק מפתחות וארנק במגירה שבמדף הרטרו | צילום: ליאור שניידר

מטבח: בגלל אהבתו לצבע הסגול, נבחר גוון לבנדר מצבעיו של "רלף לורן" לעטר את קירותיו של המטבח החיוור. ממליצה בחום על צבעי רלף לורן, יש להם גוונים ייחודיים ביותר, ישנם אלפי גוונים ולכן הדיוק חשוב ביותר בבחירת הצבע. חלקו התחתון של האי כוסה בטפט קומיקס על מנת להוסיף חיים לאזור.

פינת האוכל: שולחן האוכל יוצר במיוחד עבור הדייר לפי מידות נדרשות, נבחרו ארבעה כסאות עור איטלקיים בגוונים שונים של בורדו, חציל וירוק עם ניחוח וינטאג'י. שלושה מדפי איקאה עם תמונות צבעוניות שהודפסו על עץ ומנורה מינמליסיטית שחורה בעיצוב אישי, הונחה גם מראה לאורך על מנת להגדיל את האזור.

עדי אזולאי חדש, פינת אוכל
לוונדר על הקיר וקומיקס על האי | צילום: ליאור שניידר
עדי אזולאי חדש, פינת אוכל גובה
שולחן האוכל יוצר במיוחד לפי מידות נדרשות | צילום: ליאור שניידר

סלון: גם כאן נעשה שימוש בצבע הסגול: הקיר מאחורי הספה וקיר הטלוויזיה נצבעו בגוונים של סגול, אך הפעם עם נגיעה של אפור גברי. את הספות המיושנות מעטרות כריות מדליקות: ירוקות עם טקסטורה המזכירה את השטיח הייחודי, וכריות נוספות לשם ההומור, עם הסמל peace ודמות של כלב משום חיבתו לבעלי חיים. כלב נוסף שעבר להתגורר בדירה הוא הכלב האדום מחרסינה, פריט יוקרתי שמעלה חיוך. תמונת הענק מעל הספה הודפסה על פרספקס (פולי קרבונט) והורחקה מהקיר על מנת לשווע תחושה של יוקרה.

על מנת להוסיף תחושה לופטית נבחרה כורסת טלוויזיה והדום "איימס". גוף התאורה השחור עוצב במיוחד על מנת להתאים בשפתו לגוף התאורה שמעל פינת האוכל. גוף התאורה - הפנס הינו פריט אספנים בן 80 שנים שחודש לטובת הפרויקט. האקססוריז שנבחרו שילבו אסתטיקה והומור: בובת השרשרב, שנקנתה באחד הבזארים בשוק הפשפשים והוכנסה לתוך צנצנת זכוכית, ביצת העץ שנחה לה על המזנון, מראה פנורמית, כזו שמכירים כולנו מהדרכים, הוכנסה למרחב הביתי. למה? כי אין חוקים.

הפסלים והאות X שיידעו שלמי שגר פה יש את "הפקטור", העשויים מעץ, נבחרו גם על מנת לחמם את החלל. המרפסת שיוצאת מהסלון עוטרה בכריות בלבד על ריהוט החוץ הקיים.

עדי אזולאי חדש, חדר שינה
שתי מנורות הלילה עוצבו במראה גברי יוקרתי | צילום: ליאור שניידר

חדר שינה בוטיקי

חדר השינה: המטרה הייתה לקבל חדר שינה בוטיקי ומזמין. היה עלי להתאים למיטה הקיימת את יתר הלבשת החדר. נבחרו שתי שידות איקאה חומות בגוון המיטה, צבע הקיר נצבע בגוון התואם את הווילונות שנלקחו מהסלון ונוצלו לטובת החדר. שתי מנורות הלילה עוצבו במיוחד וגוונים של פליז מוזהב ושחור למראה יוקרתי וגברי.

בחדר שינה חשובה הרמיזה על זוגיות ולכן נבחרה תמונה ברוחב המיטה שהודפסה על פרספקס (פולי קרבונט) ובה שתי דמויות של לאמות. המיטה עוטרה במצעים לבנים ובכריות בגוונים כחול, ירוק וצהוב על מנת להוסיף צבעוניות ומרקמים נוספים. מתלה לבגדים "מד מן סטייל" ושולחן חוץ מעץ עם שני כסאות לתחושה של מרפסת פריזאית.

חדר עבודה: הדייר הינו אדם עסוק ביותר, העבודה תופסת בחייו מקום אדיר, לכן היה חשוב לו לייצר חדר עבודה שיענה על צרכיו. מצד אחד, חדר מעוצב בטעם משובח ומצד שני, מענה לבעיות הכבלים, מקום לטלוויזיה על הקיר כך שלא תפריע למסך המחשב, מקום לנוח ולקרוא, עמדת עבודה מסיבית, אשר תכיל מכשירי חשמל רבים, ביניהם גם את ממיר הכבלים מהחדר השינה הסמוך, כך שלא יצטרך למצוא פתרון ארגוני לכך בחדר השינה.

היה לי חשוב לשמור על כך שפינת העבודה תיראה מעודנת, לשם כך בחרתי בפורמייקה לבנה שמזכירה מאוד את הצביעה האפוקסית האיכותית, ושולב גם עץ טבעי במגירות. החדר נצבע באותו הגוון של קירות הסלון, הוצבה כורסה סגולה ומנורת קריאה מאיקאה, עם תמונה תואמת שהודפסה על קנבס. וילונות פאנל קשיחים נתלו מתקרה לרצפה בשני  גוונים להגדלת החדר ומכונית קטנה (אל לנו לשכוח את ההומור).

עדי אזולאי חדש, חדר עבודה
וילונות פאנל קשיחים בחדר העבודה | צילום: ליאור שניידר

חדר רחצה: לפני השינוי, חדר האמבטיה היה מבולגן ולבן, אפילו כלי למברשות שיניים לא היה. הוספתי לחלל פריטים כמו בספא: סולם ירוק למגבות, סבונים ירוקים וינטג'יים במראם, כמו גם הקערה לתוכה זורקים את התכשירים השונים ועציץ מלאכותי.

דבר המעצבת: הדייר היה מקסים, שיתף פעולה מצד אחד ושחרר כשצריך מצד שני. הוא בטח בי ונתן לי יד חופשית ליצור יצירת אמנות בדמותו. היכולת להכניס לעיצוב פריטים שעיצוב אישי, כאלו  שלא יוכל למצוא בחנויות השונות, משמחת אותי כי זו גם טביעת האצבע שלי.

הרגע הזה שבו הדייר מגיע לביתו המחודש שעבר מהפך, בסוף יום עבודה מפרך ולאחר חודש של תכנונים ורכישות מאחורי הקלעים, הוא רגע מחוזי עבורי. לאחר הסרת הכיסוי מהעיניים התרגשות בשיאה, זה הרגע ששנינו דומעים ויודעים שהשינוי הצליח, הדייר אומר על דירתו: "אין, היא מגניבה!". התחזקה בי הידיעה שאין מה לפחד מצבעוניות שאין חוקים, מה שיפה ונבחר בקפידה ובטעם משובח יעבוד בחלל.

עדי אזולאי חדש, חדר רחצה
פריטים כמו בספא | צילום: ליאור שניידר

טיפים: 1. כשמתכננים פריט נגרות מותאם אישית יש לשים לב לכל הצרכים המדויקים ולוודא עם בעל המקצוע כיצד הוא מתכנן לתת להם מענה, תמיד טוב לספק לנגר דוגמאות מעיצובים דומים, אשר מצאתם ברשת, על מנת להימנע מפערים. 2. רוב האנשים בוחרים צבעוניות ניטרלית לקירות על מנת שלא "תתנגש" עם העיצוב, לכו הפוך, תתפרעו עם גוונים מעניינים ועם הדוגמיות הצבועות התאימו את הפריטים או הריהוט בחלל. 3. מספר כריות נוי על המיטה, נוספות על כריות השינה הן פינוק אמיתי – לא תצטערו.

פריט אהוב: כלב הקרמיקה האדום - הוא ייחודי ואחר, צריך אומץ כדי להציבו בבית, והוא גורם לשמחה ולהתלהבות רבה בקרב האורחים (נקנה ב"קארה", רמת גן)

רשימת מכולת:
כורסת עור שחורה + הדום, "איימס", 6,250 שקלים, ד.א אטיאס, ראשון לציון.
שולחן אוכל עגול עץ אלון טבעי, 3,200 שקלים,  גלריית אייטמס, תל אביב.
כריות סלון: peace  וכלב, 800 שקלים, home work shop, שוק הפשפשים, תל אביב.
שטיח סלון בדוגמה גיאומטרית: 2,600 שקלים, שטיחי איתמר, דיזיין סנטר, בני ברק.
כסאות אוכל עור איטלקיים בצבעים, 900 שקלים ליחידה, פיק אפ, תל אביב
הדום קלוע ברזל עם מושב עור מעוטר 380 שקלים, פיק אפ, תל אביב.

עדי אזולאי חדש, מרפסת
רואים את שינקין מהמרפסת | צילום: ליאור שניידר

עיצוב וסטיילינג: עדי אזולאי, עיצוב סביבת חיים לגברים, LIke us on Facebook

במדור הקודם: מבית ישן לווילה ב-600 אלף שקלים
לכל הכתבות במדור בשיפוץ

מעצבים ודיירים, יש לכם בית שעבר שיפוץ ואתם רוצים להציג אותו במדור? כתבו לנו