הדיירים: זוג עם שני ילדים, בני שלושים פלוס. הוא עוסק בבנייה יוקרתית, היא מאמנת אישית ופיטנס קואצ'ר.

הדירה: בבניין חדש ומפואר על חוף הים בראשון לציון. שטח הדירה 120 מ"ר, ובה 4 חדרים. הבניין הוא בניין חדש, ולפני השיפוץ הייתה הדירה דירת קבלן סטנדרטית בת 5 חדרים. בדירה סלון ענק המשקיף לים, חדר שינה גדול עם חדר ארונות פתוח שנבנה מחדר נפרד ואמבטיה צמודה לחדר השינה. הממ"ד הוא לא רק חדר אורחים אלא חדר מולטי פונקציונלי לילדים. חדר נוסף הוא המשרד, ובו שני שולחנות עבודה וספה נוחה נפתחת שמשמשת גם את האורחים.

אלכסנדרה דיז, סלון (11) (צילום: איתי בנית)
120 מ"ר, סלון ענק המשקיף לים | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, מרפסת (17) (צילום: איתי בנית)
דירת קבלן סטנדרטית שעברה שדרוג | צילום: איתי בנית

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

טכנולוגיה מתקדמת, חומרים טבעיים

החזון: מיקום הדירה מתאפיין במזג אוויר קיצוני כך שבקיץ חם מאוד ובחורף רוחות עזות וקור מקפיא. לכן הותקנה בדירה מערכת מיזוג אוויר, רצפה מחוממת וגופי חימום הממוקמים בחלקם האחד בקירות ובחלקם האחר מתחת לריצוף. הדיירים רצו אקלים נוח אשר אינו תלוי בחום ובקור מחוץ לדירה. תכנון הדירה ייחודי בפונקציונליות שלו, והיא מתאימה גם לזוג צעיר וגם למשפחה עם ילדים.

אלכסנדרה דיז, סלון (10) (צילום: איתי בנית)
הריצוף בחלל המרכזי הוא שיש אשר נחתך במיוחד | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, סלון ומטבח (9) (צילום: איתי בנית)
ספה מעור הפוך בצבע ירוק זית עדין שיוצרה בהזמנה אישית | צילום: איתי בנית

בדירה בוצעו גימורים מחומרים טבעיים בלבד. זה היה אלמנט חשוב לעיצוב ולפונקציונליות של המרחב ובכך נוצר חיבור בין הטבע וטכנולוגיות מתקדמות אשר מאפשר נוחות ותנאי מחייה אידאלים. בעלי הדירה מעדיפים רהיטים וגימורים איטלקיים, וכאשר ראו את המחירים בארץ החליטו לרכוש את המוצרים בעצמם באיטליה, ביבוא אישי. לכן בילינו חודש ימים במילאנו ובסביבתה בחיפוש אחר מפעלים והיכרות עם משווקים. המסע היה מרתק: ביום יצאנו לעבוד, לעצב, להכיר אנשי מקצוע ומפעלים, ובערב למדנו עם בעל המפעל את תרבות היין והגבינות האיטלקית. בכל הדירה כולה לא קיים אף פריט ריהוט אחד אשר נרכש בארץ.

משך השיפוץ: שנתיים. החל בתכנון קפדני ונסיעה לאיטליה לבחירת פריטי רהיטים ונגרות וכלה באי הסכמת בעל הדירה עם הסטנדרטים של השיפוץ ורמת גימור בארץ. זמן רב נדרש כדי למצוא קבלן ואנשי ביצוע אשר יעמדו בסטנדרטים הגבוהים.

במטבח: חזיתות מעץ אלון מלא עם גימור בהתזת חול שמדגיש את טקסטורה של העץ, מטבח שיוצר במפעל איטלקי מפורסם המשלב היסטוריה עתיקת יומין וטכנולוגיה מודרנית. משטח העבודה במטבח עשוי מאבן גרניט. חיפוי הקיר המרכזי במטבח עשוי משתי יחידות שלמות של שיש טבעי ולכן יוצר תחושת אחידות עם המשך הגידים של השיש. גון הבז' העדין משדר תחושה קלילה והגידים של השיש מדברים באותה השפה עם משטח העבודה. האי במטבח עשוי מעץ מלא.

אלכסנדרה דיז, מטבח (14) (צילום: איתי בנית)
חזיתות מעץ אלון מלא עם גימור בהתזת חול | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, מטבח (12) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, מטבח (13) (צילום: איתי בנית)
משטח העבודה במטבח עשוי מאבן גרניט | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, מטבח ופינת אוכל (15) (צילום: איתי בנית)
שולחן פינת האוכל עוצב באיטליה | צילום: איתי בנית

בפינת האוכל: שולחן שעוצב גם הוא באיטליה וכיסאות עם משענת נוחה ומרווחת עשויה מזמש בצבע ירוק זית עדין. מכל פינת האוכל שלושה גופי תאורה אליפטיים כסופים.

הסלון: בחלל המרכזי מונחת ספה מעור הפוך ("זמש") בצבע ירוק זית עדין שיוצרה בהזמנה אישית ברוחב 140 ס"מ ומאפשרת חצי ישיבה חצי שכיבה. הספה ממוקמת מול מסך טלוויזיה בגודל 95 אינץ'. ליד הספה פינת ישיבה נוספת - מושב לאונג' מעור לבן. אלמנט עיצובי נוסף הוא מראה גדולה שבה משתקף האור. הריצוף בחלל המרכזי הוא שיש אשר נחתך במיוחד. בתוך נישה ממוקם ארון בגדים עם דלתות הזזה המכוסות במראה. הארון מתוכנן ומעוצב עד הפרטים הקטנים, ממקום למעילים ונעליים ועד תאים למפתחות ולארנקים. יש מקום ייעודי אפילו לתיק הספורט של בעלת הדירה שנמצא בשימוש יומיומי מתוקף עבודתה.

אלכסנדרה דיז, פינת אוכל, ג (10) (צילום: איתי בנית)
כיסאות שמתכתבים עם הספה בסלון | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, פינת אוכל (1) (צילום: איתי בנית)
גופי תאורה אליפטיים כסופים | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, שינה (28) (צילום: איתי בנית)
יחידת ההורים הוגדלה | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, שינה (26) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, שינה (29) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, שינה (32) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, שינה (27) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, שינה (31) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית

יחידת ההורים: נוצרה מחיבור של מה שהיה חדר שינה עם מקלחת קטנה והחדר שלידו. חדר ארונות בגימור עור ועץ מלא. כניסה לחדר אמבטיה ושני ארונות מרווחים מוסתרים על ידי מראה. מיטה זוגית בגימור עור ותא אחסון. חדר האמבטיה של ההורים עוצב בהשראת הים, ספא, רוגע. על הקיר המרכזי אריחים מודפסים עם ציור חוף הים.חדר הילדים: חדר צבעוני עם בלונים, משחקים וצעצועים. בחדר הילדים הושקעה מחשבה רבה עד הפרט הקטן ביותר על מנת להפיק את המירב ממרחב המחיה, עבור הצרכים ההולכים וגדלים יחד עם הילדים.

חדר העבודה:משמש גם כחדר משחקים או חדר אורחים. על הקיר מותקנים מדפים שחוזרים על גוני לבן וכתום. על הקיר מאחורי הספה משתרעת מפת העולם הקדום אשר הודפסה על טפט יחיד בהזמנה מיוחדת. כך הפך הממ"ד לחדר ייחודי ונוח עם אור רך וגוונים חמים ומזמינים.

אלכסנדרה דיז, שינה (30) (צילום: איתי בנית)
חדר ארונות בגימור עור ועץ מלא | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, רחצה ג (25) (צילום: איתי בנית)
חדר האמבטיה של ההורים עוצב בהשראת הים, ספא, רוגע | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, רחצה ג (24) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, ילדים (8) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, ילדים, ג (12) (צילום: איתי בנית)
ניצול מרבי של החלל בחדר הילדים | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, ילדים, ג (11) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, ילדים, ג (9) (צילום: איתי בנית)
חדר רחצה שמח וצבעוני | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, ילדים (10) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

דבר המעצב: החוויה המרכזית הייתה הנסיעה לאיטליה, בחירת ספקי רהיטים, פריטי עיצוב, סטיילינג, מטבח, חדר ארונות וכו. קודם היינו במילאנו ואחר כך ביקרנו במפעלים. היכרות מעמיקה עם הספקים פנים אל מול פנים איפשרה לי לעשות הזמנות אישיות (למשל צבעים ומידות לא סטנדרטיים) ולבחור את מה שאהבתי בשטח ולא מהקטלוגים. עבודה צמודה עם בעלי המקצוע באיטליה זה עולם אחר לעומת מה שניתן לחוות בארץ.

התאכזבתי מתהליכי העבודה עם הקבלנים ואנשי המקצוע הישראלים. למרות התקציב שמאפשר הרבה מאוד, אף בעל מקצוע לא השקיע מספיק מחשבה ורצון כדי להגיע לרמה הנדרשת. נדרש פיקוח צמוד יומיומי בכל פריט ובכל נקודה כדי להתגבר על תופעת ה"יהיה בסדר" ולממש את העיצוב כפי שראיתי אותו. נבחרתי לבצע את הפרויקט מפני שלפני הניסיון בארץ צברתי ניסיון רב בחו"ל, כולל גרמניה ורוסיה. רק הידע המוקדם הזה אפשר לי להבין את הלקוח שבא עם דרישות שלא תמצאו אצל לקוח ישראלי ממוצע.

אלכסנדרה דיז, עבודה (3) (צילום: איתי בנית)
חדר עבודה מרווח ונעים | צילום: איתי בנית
אלכסנדרה דיז, עבודה (2) (צילום: איתי בנית)
צילום: איתי בנית
_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

טיפ: אם אחרי סיבוב חנויות בארץ לא מצאתם את הפריטים לבית חלומותיכם, קנו כרטיס טיסה למילאנו, תשכרו רכב, תתאמו ביקורים בכמה חנויות ומפעלים מבעוד מועד, ותופתעו לגלות שעיצוב הבית בסטנדרט של חו"ל יכול לעלות לא הרבה יותר מעיצוב מתפשר בארץ.

פריט אהוב: הספה הירוקה מעור הפוך, שממלאת את רוב החלל בסלון ומושכת את עין עם הצבע המהמם שלה._OBJ_OBJ

תכנון ועיצוב פנים: אלכסנדרה דיז אדריכלית ומעצבת פנים

במדור הקודם: מהודר, מעוצב ולא מתנצל: בית פרטי בתל אביב
לכל הכתבות במדור בשיפוץ