צחוק

מוקופדיה

נקראים מצחוק

צחוק
צחוק

האח הגדול

השמן עם השפם שהפך לכוכב גדול בשמי הערוץ הראשון

רון בן טובים | mako | פורסם 05/10/08 18:44:58
עזמי בשארה האח הגדול. למצולם אין קשר לבסאם זועמוט | תמונת AVI: חדשות1 ערוץ 2

האח הגדול (באנגלית: Big Nurse) הוא חבר הצוות הרפואי של תכנית הטלוויזיה "המסעדה הגדולה" ששודרה במסגרת שידורי הערוץ הראשון בשני 1985-1988.

האח הגדול נולד בשם חמיד אבו-נואייבה בשנת 1968 בכפר "אחוק כביר" שבמשולש. מילדותו היה חמיד גבוה ושמן יותר מחבריו לכיתה, שכבר בכיתה א' התנשא לגובה 1.80 מטר, שקל 200 ק"ג וגידל שפם עבות וחסר צורה, אותו כינה "חביבי". מכיוון שהיה לעיתים קרובות שובר את הגב של חבריו למשחק הקדאווה הבית ספרי, מצא עצמו חמיד מטפל בבני כיתתו המקללים יום ולילה. היו אלו שנים רבות השפעה על חמיד הצעיר, שהובילו אותו בגיל 18 לצאת לבית הספר לאחים בנצרת.

בעודו משוטט בשוק של נצרת, תר אחר עז שלמה לאכול לארוחת הבוקר, נתקל חמיד לתדהמתו באליל נעוריו: באסם זועמוט. זועמוט, שהיה בהפסקה מצילומי התכנית "המסעדה הגדולה" ישר ראה את הפוטנציאל שהיה גלום בעיניים השחורות, העצובות ומכוסות העמבה, והציע לו את משרת האח הרפואי על סט הצילומים, במקום האח הקטן, אותו בלס זועמוט בשוגג לאחר התקף רעב מטורף.

אולם, למרבה הצער, האח הגדול מצא את סופו באותה מהירות שבה עלה לתהילה כאיש הצוות הרפואי של המסעדה הגדולה. לאחר שנעלם לכמה שעות בתום צילום פרק סיום העונה השנייה של התכנית ("הנחש במטבח"), נמצא חמיד בשירותים שהוא מפרפר בין חיים למוות כתוצאה ממנת יתר של כנאפה. הכותרות בעיתון זעקו: "ערבי שמן מת!".

לקריאה נוספת
• "חביבי השפם או חביבי המאהב?", הזמן הוורוד 1986.
• האח הגדול, "שומן כבש ושמן: מתכונים בחמש שניות", 1988.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן