צחוק

מוקופדיה

נקראים מצחוק

צחוק
צחוק

חאלד משעל

סיפור חייו של ראש הזרוע הצבאית של האגודה להגנת הטבע

רון בן טובים | mako | פורסם 13/11/08 17:49:21
חאלד משעל תמונת אילוסטרציה | צילום: רויטרס

ח'אלד משעל (בערבית: خالد مشعل), נולד ב-1956, הצטרף לראש הזרוע הצבאית של האגודה להגנת הטבע (גדודי חללי בית ג'וברין) , ועומד בראשה מאז 1989 בראש הארגון.
משעל נולד בעיר כפר סבא תחת השם חיליק משעליץ' למשפחה מסורתית ממוצא קווקזי. כילד היה חבר בחוג סיירות (כל יום שלישי במתנ"ס), ופעם בשנה היה ישן, במסגרת טיול בן שני ימים, בחולות אשדוד. בהגיעו לגיל 14, החל משעלוביץ' למחות כנגד, מה שהוא ראה, כמדיניות ה"רפה והרופסת של המדריך ההומו שלי" . בעיקר, לא ראה משעלוביץ' בעין יפה כיצד צוות ההדרכה עומד מנגד בעוד חבריו לטיול משליכים עטיפות של קרטיב "מטרה", "טוויסט" וטמפונים משומשים לכל עבר. לבסוף, לאחר שהקצין בדעותיו והחל מחלק עלונים מסיתים בקרב המשתתפים האחרים בחוג, ב1973 סולק משעלוביץ' מהחוג והחליט, בעזרת כמה פורשים נוספים כגון חיים אבן זוהר ומשה דיראנוייב, להקים ארגון חדש וקיצוני – גדודי חללי בית ג'וברין, ושינה את שמו לחאלד משעל – על שם האומנת הבדווית שהניקה אותו עד גיל שמונה.

צפרדע הדמים
פיגוע התופת של הארגון היה ב1975. באירוע, שאחר כך כונה צפרדע הדמים, התנפלו משעל וחבריו על טיול שנתי של ילדי כיתה ג' ממערב ראשון לציון ו,תוך שימוש באיום באצבע מונפת, כפו עליהם להטיל את העטיפות המשומשות שלהם לפח הזבל האזורי בעוד הם מזמזמים את ה"אינטרנציונל" הקומוניסטי ורוקדים לצלילי דרבוקה. מאז תיכנן וביצע משעל מאות פיגועים חבלניים, שהמפורסמים בהם הם: חטיפת משאית ביסלי גריל (2001), מבצע נקה האירוס יא מניאק! (2003) ועוד רבים אחרים.

חיים פרטיים
משעל התחתן בשנת 1984 עם אהובת נעוריו, שקרית כלשהיאוביץ', והם מתגוררים בשכונת "אם המושבות" בפתח תקווה.

קישורים חיצוניים
*
אתר חללי בית ג'וברין www.ihateanimals.com
* חאלד משעל – אדם או פח זבל?" – מוסף הארץ, 2006.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם

mako

תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן