צחוק

מוקופדיה

נקראים מצחוק

צחוק
צחוק

אינטרנט

אינטרנט. לא מה שחשבתם

רון בן טובים | mako | פורסם 30/10/08 17:36:32
בטיחות בדרכים סליחה תקלה

אינטרנט (בהונגרית: Az internet egy nemzetközileg elterjedt) הוא רכב מתוצרת הונגריה אשר נכנס לייצור סדרתי בתחילת שנות השישים ועד לתחילת שנות השמונים של המאה ה-17, ואשר נחשב כרכב מונע הבלינצ'עס הראשון במזרח אירופה (בשעות הצהריים).

הימים הראשונים
האינטרנט הומצא בראשונה בעיר נוביסאד על ידי אישטבן אישטנם בשנת 1663. העיצוב המקורי התבסס על מנוע תלוי אוגר, ותודלק על ידי תערובת דליקה במיוחד של כרוב, בלינצ'עס ורוטב פטריות שמנת, על מסגרת עץ אלון צבועה בזהב מזעזע. במשך שנים רבות שימש האינטרנט את אישטנם בתור פר מכאני עליו היה רוכב בבר המקומי. כאשר פנו אליו כמה אנשי עסקים מהעיירה וייעצו לו להשתמש באינטרנט בכדי לעזור לגרור את מחרשתו, חייך אישטבן הצעיר בהפתעה ואמר: "אישטנם! לא ידעתי שאתה הומו!".

הימים האחרונים
לבסוף, בשל שכרותו הבלתי פוסקת של אישטבן, בטלנותו, והעובדה ששבר את מסגרת האינטרנט פעמים רבות בשל, עקב מה שהוא עצמו כינה "שימוש ביתי באוגר", לא צלח אישטבן בהפצת הרכב בקרב כפרי הסביבה. במקום, רכב דומה, הגולאשולטור, שהונע ע"י פיסות רכות של בקר ותפוחי אדמה, תפס את דמיון תושבי הסביבה והפך לרכב המפורסם בהונגריה, עד לפלישת הצבא האדום ב-1947.

 

לקריאה נוספת
• ראובן עטר, "אישטבן טישנם: אדיוט הונגרי", 2000.
• מייקל ג'קסון, "אוגרים: יותר מנשנוש חסה", 1986.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם

mako

תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן