צחוק

חדשות הביזאר

צחוק
צחוק

מצרים: לא חמורים של אף אחד!

ארגוני זכויות אדם במצרים הגישו לאחרונה בקשה יוצאת דופן במעט לפרלמנט המצרי: חקקו חוק שיקל על מחייתם של החמורים, העובדים מצאת החמה ועד צאת הנשמה. המטרה: לצמצם את שעות פעילותו של החמור, הדואג לפרנסתם של יותר ממיליון תושבים וחצי, ל-8 שעות בלבד ביום. ארגוני זכויות החיות: "כל חוק שמעלים לפרלמנט נופל"

החדשות | פורסם 13/02/09 15:15 

תנו לחיות לחיות: במצרים הוגשה השבוע בקשה יוצאת דופן לפרלמנט, הקוראת לחוקק חוק מיוחד שיקל על המעמסה הרבה על החמורים במדינה. לא, אנו לא מתכוונים לעובדים, אלא לחמורים שלהם. ארגוני זכויות החיות הגישו את הבקשה לרשות המחוקקת, מתוך תקווה שהפעם היא תיענה, וגם החמורים יזכו סוף סוף בזכויות.

על מנת להבין את הסוגיה לעומקה, צריך לציין כי יותר ממיליון בני אדם וחצי זוכים לפרנסה במצרים בזכות החמורים. אלו יוצאים עם מעמסה רבה על גבם החל משעות הבוקר המוקדמות ומסיימים את יום העבודה עם רדת החשכה. במצרים תורמת החקלאות 16% מהתוצר הלאומי הגולמי ומעסיקה כ-40% מכוח העבודה במשק. כך שהחמורים במצרים הם, ללא ספק, ה"קאדילק" של החקלאים המצרים.

הבקשה שהוגשה השבוע לפרלמנט המצרי, דורשת לחוקק חוק מיוחד שיורה לבעלי החמורים לאפשר ל"כלי העבודה שלהם" לעבוד שמונה שעות בלבד ביממה, במקום העבודה הבלתי מוגבלת היום. "כיצד תסבירו שבמצרים חיים החמורים רק 12 או 13 שנים, לעומת 40 שנה ביתר מדינות העולם?!", שואלת פעילת זכויות החיות אמינה אבאדה.

אין פיקוח, אין חוקים

מבדיקה שנעשתה עולה כי כבר לפני כמה שנים חוקק חוק דומה במצרים, המורה לבעלי החמורים להקל עליהם במעמסה, אך בשל היעדר הפיקוח הממשי של רשויות האכיפה, החוק מתמוסס ובפועל לא נעשה דבר. "אנשים לא רוצים לפגוע בנוחות שלהם", אומרים פעילי זכויות החיות.

"כל חוק הקשור בחיות, שמעלים בפני הפרלמנט לאישור - נדחה באופן מיידי", מוסיפה אבאדה. "אנשים פה לא מבינים שמיליון בני אדם וחצי חיים בזכות הפרנסה שמכניסים החמורים". כעת ימתינו ארגוני זכויות האדם ויראו אם אכן יהיה שינוי. הפעילים עדיין סקפטיים, מה שמאלץ גם את ערוצי החדשות הערביים לשדר כתבות המעודדות את החסות שיש להעניק לחיות.

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגיות: חמור   מצרים   חוק   פרלמנט   מחיה   פרנסה  
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן