צחוק

חדשות הביזאר

צחוק
צחוק

הספורט החדש: תביעות ייצוגיות

נא להכיר: הצרכנים הקטנים שעושים כאב בטן גדול לחברות ענק, האזרחים שלא חוששים להגיש תביעות ייצוגיות נגד הקונצרנים החזקים ביותר במשק

לפעמים זה נראה שתביעות ייצוגיות הפכו לספורט הלאומי החדש. לפני 3 שנים שונה החוק, והקל על הגשת תביעות כאלה, ומאז נדמה שכמעט אין אדם במדינת ישראל שלא חושב פעם בשבוע על רעיון להגיש תביעה ייצוגית נגד מישהו.

אלדד גוטמן, למשל, הוא אדם מאמין. הוא האמין שבבקבוקי "נביעות פלוס" שהוא שותה יש ויטמינים, כי המילה מופיעה על הבקבוק. לפני חצי שנה התעוררו בו ספקות. "החלטתי שאני נכנס לאתר של נביעות כדי לבדוק באמת את המרכיב. אני שותה את המים האלה בגלל הוויטמינים".

"ואז באתר שלהם", מספר גוטמן, "הופיעו אחוזים מאוד נמוכים של ויטמינים שנמצאים בתוך המשקה עצמו". אלדד פנה לעורך דין, וזה מצא בתקנות שאסור לכתוב "ויטמינים" על האריזה, אלא אם כן התכולה שווה או עולה על ערכים מסוימים.

הכירו את עורך הדין יוחי גבע. המשרד שלו מטפל עכשיו ב-250 לקוחות, שמבקשים להגיש תביעות ייצגיות כנגד ענקי המשק. הוא מכונה "אימת הקונצרנים". "חברות לא יכולות לעשות מה שהן רוצות", אומר גבע. "הן לוקחות בחשבון. הן נזהרות ביותר. וזו אחת התרומות הגדולות ביותר של המוסד של התובענות הייצוגיות".

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן