"עשו לי שיימינג ופגעו לי במשפחה, זה נזק בלתי הפיך", כך אומרת ל‘, הסייעת שעל פי החשד התעללה בילדים חסרי ישע במעון פרטי בעפולה.

ל‘ ממתינה לסיום חקירת המשטרה בעניינה, ונמצאת במעצר בית בתנאים מגבילים. אמש, הפגינו הורי הגן מול ביתה בעיר.

"הייתי בלחץ גדול מאוד, נשארתי לבד בגן עם 17 ילדים וזה בלתי אפשרי", הסבירה לקרוביה, "היה רגע שהפרדתי ביניהם והרמתי אותם. לא הייתי לי כוונה לפגוע בילדים. מדובר במקרה חד פעמי. אני מצטערת על כך אבל מפה ועד לפגוע בי ובכל המשפחה שלי. כל השנאה הזו, זה מטורף".

לטענתה, היא הייתה בלחץ גדול שהוביל אותה לעשות את המעשים המיוחסים לה. "עשו ממני מפלצת , השמיצו אותי ברשתות החברתיות, אני ממש לא כזו. אני אוהבת את הילדים. הייתי פשוט בלחץ אטומי באותם רגעים. עובדה שהמשטרה שחררה אותי בתום החקירה מוכיחה שמדובר במקרה חד פעמי. אני לא מפלצת. עשיתי טעות בשיקול דעת בגלל לחץ בעבודה ולא במטרה להתעלל חס וחלילה בילדים".

בסוף השבוע נחשפה ב-mako קלטת השיחה בין האם לסייעת שבו היא מתוודה על המעשים ומצרה עליהם. בין השאר היא נשמעת אומרת כי חששה מהרגע שתאבד שליטה.

״אני חייבת לשתף אתכן במשהו, אני בשבוע שעבר אמרתי לבת שלי שאני חייבת לדבר עם ר׳ (הגננת- ש.א) אני מפחדת להגיע למצב שאני מאבדת עשתונות, היה לי מאוד מאוד קשה, ואני הכי לא רציתי שזה יקרה", היא נשמעת בשיחה שהוקלטה על ידי אחת האימהות בפעוטון.

עו"ד נדב גרינוולד סנגורה של הסייעת מסר בתגובה: "המטפלת נחקרה בתחנת המשטרה, מסרה את גרסתה לאירועים. לא מדובר במקרה בו המשטרה מייחסת לה עבירת אלימות חמורה ומתמשכת וכראייה לכך, בתום החקירה, מצאה המשטרה לנכון לשחררה בהרחקה בלבד מהגן. חשוב לזכור כי מדובר באישה נורמטיבית, ללא כל עבר פלילי, בעלת משפחה וילדים, שפרסום הפרשיה והשיח מלא השנאה ברשתות החברתיות עושה נזק רב למשפחתה ולילדיה הקטינים. נמתין למשטרה שתעשה את עבודתה ולתוצאות החקירה".

פנייה לכתב>> shimon.ifergan@mako.co.il