אין תמונה
גיבור היום. התוכי

זה לא כל כך נדיר לשמוע סיפורים על כלבים טובי לב שמצילים בני אדם ממצבי מצוקה, אבל הפעם היה זה דווקא בעל כנף שהוכתר כגיבור היום; לפני מספר שבועות תוכי ערני הצליח להציל את חייה של פעוטה קטנה מחנק, והיום קיבל בשל כך אות כבוד מהצלב האדום.

הפעוטה הקטנה חנה, בת השנתיים מקולורדו בארה"ב, החלה להיחנק בעת שאכלה את ארוחת הבוקר שלה. הבייביסיטר מייגן שהשגיחה עליה בדיוק יצאה באותו הזמן מהמטבח לכמה דקות והשאירה את הילדה לבדה.
למזלה של חנה, שהתה באותו הזמן בחדר חיית המחמד של מייגן – תוכי מסוג קוואקר בשם ווילי, שהחל לנפנף בכנפיו ולצעוק: "מאמא, בייבי" וחזר על כך כמה פעמים עד שמייגן שמעה את הצרחות.

הבייביסיטר יצאה בבהלה מהשירותים, חזרה למטבח ומצאה שהילדה נחנקת ושפניה כבר הפכו לכחולות. היא ביצעה בה תרגיל היימליך והילדה ניצלה, אבל מייגן הודתה שהתוכי הוא הגיבור האמיתי בכל הסיפור. "התוכי בדרך כלל אומר מילים כמו 'אני אוהב אותך' או 'מאמא', וכאן הוא התחיל לצרוח כמו שלא שמעתי אותו בעבר", סיפרה מייגן.

"הקטע בסיפור בו חנה הפכה לכחולה גורם ללב שלי ליפול בכל פעם שאני שומעת אותו", סיפרה אמה סמנת'ה. "אני מודה לשניהם שהצילו את חייה של בתי".

נחמד להיזכר: הכלבה שנלחמה בזאב

כאמור, זאת לא הפעם הראשונה שבה בעל חיים מציל ילד; בינואר השנה ילדה בת שבע מרוד איילנד בארה"ב הייתה ככל הנראה נגררת ליער ונטרפת על ידי זאב ערבות, אם הכלבה המשפחתית קלי לא הייתה שם כדי להציל את חייה: באחד הימים, לאחר ששיחקה בחצר הבית שגובל ביער, חזרה הילדה לורן הביתה בבכי היסטרי, כשהכלבה מסוג לברדור לצידה.
היא סיפרה לאמה שכשיחקה בחצר התנפל עליה הזאב, תפס את זרועה וניסה לגרור אותה ליער. הכלבה האמיצה ששהתה לצידה התנפלה על הזאב והחלה להילחם עמו. האם סיפרה ששמעה את הכלבה נובחת בשיגעון, ואת הילדה צורחת. לרווחת כולם, שתיהן יצאו מהאירוע ללא פגע.

אירוע נוסף התרחש בדצמבר 2008: פעוט בן שלוש הלך לאיבוד ביערות ורג'יניה וניצל רק בזכות שני גורי הכלבים שהסתובבו עמו ושמרו על חום גופו בטמפרטורות החורף המקפיאות.
הפעוט הלך לאיבוד בזמן שהשגיחה עליו בייביסיטר ונמצא רק לאחר 21 שעות של חיפושים המוניים. הוריו, שיצאו מדעתם מרוב דאגה, לא ידעו כיצד ישרוד את הקור המקפיא לבדו ביערות. הוא נמצא יושב סמוך לעץ כששני גורי המשפחה צמודים אליו ושומרים על חום גופו. בהמשך סיפר לאמו כי הכלבים שמרו עליו וחיממו אותו במשך הלילה.

בפברואר השנה הצליח הכלב המשפחתי טובי להציל שני ילדים באנגליה מנחש ארסי קטלני. ילדי משפחת וידלה, דמיאן בן השבע ונטלי בת החמש, שיחקו בחצר ביתם עם שכניהם כשלפתע הבחינו בנחש חום שהתקרב לעברם. הם החלו לצעוק בהיסטריה, והכלב טובי מיד נרתם למשימת ההצלה והחל לנבוח ולנהום על הנחש. הוא אמנם ספג שלוש הכשות, הובהל לבית החולים הווטרינרי ונזקק לטיפול (בני המשפחה סיפרו כי החל לפרכס ונראה כאילו הולך למות), אבל בסופו של דבר שרד והפך גם הוא לגיבור מלחמה.

וגם לחתולים מגיעים כמה שבחים: בינואר השנה הצליח חתול משפחתי ממישיגן להציל את חייהם של בני משפחה שלמה שבביתם פרצה שריפה. השריפה החלה להתלקח במהלך הלילה במוסך של הבית, היכן שהחתול נהג לישון. כשהופיעו להבות ועשן הוא החל לנהום ולצרוח, והצליח להעיר את אם המשפחה שמצאה את המוסך כולו עולה בלהבות. בזכות איתותי האזהרה של החתול כל בני המשפחה הצליחו להיחלץ מהבית בזמן.