מצעד שירי הגאווה 2012 (צילום: עדי רם)
מעוררים. להקת אבבא | צילום: עדי רם
ילדה בת שלוש שחלתה בדלקת קרום המוח התעוררה מתרדמת – ומיד החלה לשיר את מאמא מיה של להקת אבבא.

הפעוטה ליילה טואוסי מאססקס שבבריטניה נפלה למשכב לפני כחודש לאחר שלקתה בדלקת קרום המוח. בני משפחתה כבר התבשרו שעליהם להיפרד מילדתם הקטנה, אולם כחמישה ימים אחרי ששכבה מחוסרת הכרה, התעוררה הפעוטה הלוחמנית ושרה את מילות השיר מאמא מיה של להקת אבבא.

אמה של ליילה, קייטי בת ה-23, סיפרה לאתר ה"טלגרף" הבריטי על הדרמה שבסופה שקעה בתה בתרדמת: "אמא שלי, סוזן, שמרה על ליילה כשהיא החלה להרגיש לא טוב. כשאספתי אותה היא כלל לא זיהתה אותי וקדחה מחום. הבחנתי גם בפריחה כהה על רגלה. לקחתי אותה לבית החולים והרופא אמר שזה לא משהו מדאיג. התעקשתי לראות רופא ילדים כי ליילה הזתה ואמרה דברים מוזרים. ידעתי שמשהו לא בסדר".

קייטי סיפרה כי לאחר שנערכו לליילה בדיקות נוספות נאמר להם שזו ככל הנראה דלקת קרום המוח. "כעבור שעתיים היא הפסיקה לנשום ולקתה בהתקף לב", שחזרה קייטי. ליילה הובהלה במהירות לבית חולים אחר במערב לונדון, שם חוברה למכשירי הנשמה. "כשהכניסו אותה לאמבולנס", נזכרת קייטי, "אמרו לנו לנשקה לשלום. זה היה רגע נוראי. לא יכולתי להתמודד עם המחשבה שהיא עומדת למות".

במהלך חמישה ימים שהתה ליילה בטיפול נמרץ כשהיא מונשמת. משפחתה התכוננה לגרוע מכל. אבל לפתע, בבוקר יום ראשון, החלה ליילה לשיר בשקט את השיר מאמא מיה. "לא האמנתי למשמע אוזני, אבל מיד ידעתי שהכל יהיה בסדר ושלא נגרם לה נזק מוחי", אמרה קייטי באושר.
קייטי סיפרה שבתה למדה את מילות השיר של הלהקה השוודית אחרי שצפתה בסרט בכיכובה של מריל סטריפ.

 

עוד ב-mako בית ומשפחה:

מפחד להיות אבא? עצות להתמודדות נכונה; ילדה מניקה בובה - טבעי או דוחה? בוגרי כוכב נולד מייעצים איך לפתח כישרון מוזיקלי בילדים; למה אסור לעשות פיפי בבריכה