בקיץ הזה, ניקול היוז חוותה את הסיוט הגדול ביותר של כל הורה: בנה, ליוויי, פעוט בן שלוש, טבע בחופשה המשפחתית השנתית באלבמה אליה יצאו מדי שנה עם חמש משפחות נוספות.

ליוויי הצליח איכשהו לחמוק ללא אבחנה. "הוא צפה בטלוויזיה עם כמה מהילדים, כולם חיכו עד שיהיה חשוך מספיק ונוכל לצאת לצוד סרטנים", כתבה ניקול באתר האינטרנט שהקימה, המוקדש לבנה שמת. "איכשהו, הוא יצא החוצה מהדלת, ירד במדרגות ונכנס לבריכה".

עברו דקות ספורות עד שאמא שלו מצאה אותו במים, לבוש בחולצה בגוון צהוב זרחני, מוכן לצאת לצוד סרטנים. החברים שלה – כל האבות היו רופאים שעברו את ההתמחות ביחד – ניסו נואשות להציל את חייו של ליוויי. על פי USA Today, היה להם קיט אינטובציה מלא במקום, והם הצליחו להחזיר לליוויי את הדופק לפני שהאמבולנס הגיע, אבל הפעוט לא הצליח להחזיק מעמד.

ניקול, שלה ולבעלה עוד שתי בנות גדולות, שקעה באבל קשה. אבל זה לא כל מה שהיא עשתה. היא החלה לחקור סטטיסטיקות של טביעה, וגילתה ש-69 אחוז ממקרי הטביעה הוא של ילדים שלא יודעים לשחות, כמו ליוויי, אבל הם בכל זאת נמצאים במים. עוד נתון מטריד: 77 אחוז מהילדים היו מחוץ לטווח ראייה פחות מחמש דקות. "העולם שלכם יכול להתנפץ לרסיסים בזמן שלוקח ללבוש בגד ים או לשפוך דגני בוקר לקערה", אמרה ניקול. "זה קל לבקש מבן זוג או מבוגר אחראי אחר שישים עין על הילדים לדקה שתיים, אבל זה לא מספיק".

ניקול הגיעה למסקנה שפיקוח הוא הדבר הכי יעיל והכי זול למניעת טביעת ילדים. אז היא המציאה שיטה פשוטה – למנות מישהו למבוגר האחראי. קצת כמו מישהו שמתנדב לנהוג אחרי יציאה. המבוגר יהיה בתפקיד – הוא אפילו יקבל תג מיוחד שיענוד לצווארו ובו כתוב שומר מים. "הורים מוסחים בקלות, בעיקר כשיש ילדים קטנים, אבל תזכורת מוחשית לזה שיש מישהו שתפקידו עכשיו להשגיח, ולשים עליו תג – זה פשוט אבל עוצמתי", מסבירה ניקול.

את התג היא ממליצה שמישהו יענוד בכל זמן שיש ילדים ששוחים כמובן, אבל גם בכל סיטואציה שבה יש בכלל גישה למים, כמו חופשה באגם או וילה עם בריכה. הוא יהיה צריך להשגיח עד שכל הילדים בתוך הבית והדלתות נעולות. "באופן ברור יש יותר פעילות והתרגשות בסביבה כזו של חופשה, זה גם אתר לא מוכר, ובגלל שיש הרבה אנשים יש תחושה שמישהו תמיד מסתכל", כתבה ניקול. במקרה שלה היו 12 מבוגרים.

את היוזמה המדהימה הזו הקימה ניקול פחות מחודש אחרי מותו של ליוויי. מבחינתה לא הייתה שאלה: "מעולם לא הרגשתי כזו תחושת דחיפות ופוקוס ונחישות. אני עושה את זה עכשיו כי עכשיו קיץ. אם הייתי מחכה עד שאני כבר לא אהיה עצובה יותר....מתי אני לא לא אהיה עצובה יותר?".

ארגון ללא כוונות רווח שהקימה נקרא levi’s legacy, וארגון המצילים האמריקאי כבר נתן את תמיכתו וחסותו על תג שומר המים, כמשהו שיכול להציל חיים. עלותו עשרה דולר והוא עמיד למים.