סרט תמים ממצלמת אבטחה בקניון סיני מגולל בתוכו טרגדיה משפחתית מזעזעת שתעצב מעתה והלאה גורלות. הסרט, שמתעד תאונה שהתרחשה במדרגות נעות, מראה את הרגע המחריד בו אם ובנה עולים במדרגות, כשלפתע, בהגיעם למעלה המסוע, הרצפה צונחת תחתם. האם הגיבורה מספיקה להציל את ילדה, אך לא את עצמה, ונופלת לתוך הפיר.

הסרטון הקצר והקשה מאוד לצפייה, מראה את רגעיה האחרונים של האם, צ׳יאנד ליואן, 30, עם בנה, בקניון בשם AZG בעיר ג׳ינגזו ובה חמישה מיליון תושבים. למעלה כבר מחכות לאם שתיים מעובדות הקניון, לאחר ששמו לב, מספר דקות קודם לכן, שיש בעיה במדרגות הנעות. מובן שאיש לא דמיין שהרצפה תקרוס, וברגע החטוף בו האם מבינה את המתרחש, ושולחת את הבן אל מעבר לסכנה, ניכר שהעובדות עוד מבולבלות ולא יודעות כיצד להתנהל, ושכל הנוכחים המומים כשהאם נעלמת לתוך הרצפה. התקשורת הראתה תמונות של הילד בידי אביו לאחר האסון, ודיווחה שחזר ושאל במשך שעות: ״איפה אמא?״

במשך ארבע שעות ניסו להציל את האם מתוך ההריסות, ולאחר שמכבי האש הצליחו לבסוף לפתוח את המבנה ולהגיע אל האם היא הוכרזה כמתה. החקירה חושפת כי מדובר ברשלנות של הצוות שביצא את התיקון האחרון במדרגות הנעות, ולא חיזק את הברגים בפאנל העליון שלהן. הסיניים פנו לרשת החברתית ׳וויבו׳, הדומה לטוויטר, על מנת להביע את זעמם על האירוע המבהיל. ״למה בכל פעם צריך להגיע למצב קיצוני כזה כדי להעלות שוב את נושאי הבטיחות?״ שאל אחד המשתמשים. ״הכל כל כך מסוכן״.

״לראות את הסרט עם הרגע הזה שבו היא נופלת, אני כל כך מזועזעת,״ אומרת אם אחרת, ״ ובאותו הזמן אני חשה את כל עוצמתה של אהבת אם. ברגע הקריטי הזה, האינסטינקט הראשון שלה היה להציל את הילד".

צ׳יאנד ליואן (צילום: weibo)
מוות מזעזע וכה מיותר מול מצלמת האבטחה. צ׳יאנד ליואן המנוחה | צילום: weibo
צ׳יאנד ליואן (צילום: weibo)
לא מפסיק לשאול איפה אמא. הבן שחייו ניצלו בזכות אמו | צילום: weibo

>> השף חיים כהן על הילדות במשפחה ששימשה כבית אומנה