פיקניק משפחתי ביער חורשים הסתיים בפינוי לבית החולים, זאת בגלל רשלנות חמורה מצד מטיילים. ויקי דונאיבסקי נסעה עם ילדיה נדב ואגם לפיקניק ביער עם חברים, אלא שאחרי 20 דקות בלבד העניינים השתבשו מאוד.

"ישבתי והאכלתי את הבן שלי על הספסל ומאחוריי אגם התרוצצה", שיחזרה דונאיבסקי בשיחה עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר", "היא מעדה ונחתה על ערימה של אפר. הוא היה נראה מכובה, כששמים את היד מעליו הוא קר לחלוטין, אלא שבפנים הגחלים עדיין חמות. היא נפלה ולא הצליחה לקום במשך כמה שניות".

"בהתחלה צעקתי לה, 'אגמי, קומי, הכל בסדר, לא קרה כלום'. הרמתי אותה כשהבנתי שהיא לא מצליחה לקום", תיארה דונאיבסקי, "לקח כמה שניות עד שהיא התחילה לבכות. היא צרחה צרחות שלא אופייניות לה. הייתי בטוחה שהיא קיבלה שריטה ברגל, שנפלה על אבן ויש לה דם, אבל כשהרמתי את השרוול של המכנסיים גיליתי כוויה עצומה על כל הרגל, מהברך עד למטה. הבטן פשוט התהפכה, לא יכולתי להוציא קול".

דונאיבסקי מיהרה לנסוע עם בתה לבית חולים מאיר הסמוך: "גזרתי לה את המכנסיים כדי לראות איפה יש עוד פגיעות ולהבין האם היא נפגעה גם בפנים. הנחנו עליה שקית קרח, תפסתי אותה על הידיים ורצנו לאוטו. דקה אחרי זה כבר היינו באוטו. בדרך לבית החולים אמרתי לבן שלי, 'אתה עכשיו נצמד אליי, לא זז ממני'. זאת הייתה נסיעה גיהינום, אגם צרחה כל הנסיעה. כל הדרך הייתי בשליטה, ניסיתי לשמור על קור רוח בשביל הילדים".

בת שנתיים נכוותה קשה מגחלים בוערות (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
ויקי ואגם דונאיבסקי | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

מה קרה כשהגעתם לבית החולים?
"במאיר הם היו פשוט מדהימים, עטפו אותנו. אגם סבלה מכוויות בדרגות 2 ו-3 בידיים וברגליים, עם מוקדים עמוקים. ישר הביאו לה משככי כאבים, כמה שיותר. נתנו לה נורופן וגם עוד משהו לאף. הניחו אותה בתוך כיור גדול ועשו לה שטיפות בכל איזורי הכוויות. הרופא שטיפל בה אמר שבמקרה של כוויה כדאי לשטוף את האיזור במים פושרים, לא לשים קרח או מים קרים על הכוויות. לא ידענו את זה".

מה מצבה של אגם היום, אחרי שהייתה מאושפזת שלושה שבועות?
"הרגל שלה עדיין חבושה וגם האיזור שממנו נלקח השתל כשעשו לה את הניתוח. כששואלים אותה 'מה קרה לך ברגל?', היא מספרת שנפלה לחול מאוד חם או שנפלה לתוך האש".

אתם יודעים מי השאיר ביער את הגחלים?
"לא, והאמת שזה לא מעניין אותנו. אנחנו לא עוסקים בזה. אני חושבת שזה היה מחוסר מודעות, חשבו שאולי שזה יכובה בהמשך. מה שקרה זה שברגע שמכסים את הגחלים בחול, בעצם משאירים את הגחלת עוד יותר חמה. כל האיזור רק מתחמם יותר. חול לא מכבה גחלים. צריך להיזהר ולשפוך את תכולת המנגל רק במקומות מוסדרים, תמיד יש בור ענק או מיכל בשביל זה".