פייג' פרגוסון ובלייק לינטון שהו בבית של חברה עם התינוק שלהן, קולטון. הוא היה אז בן תינוק מתוק בן כמעט שישה חודשים, וכמו כל תינוק קטן, התעייף ונרדם. פייג' ובלייק לא הגיעו עם עגלה, ולכן הן השכיבו את קולטון במיטה של החברה, מיטה זוגית סטנדרטית, כדי שיוכל לנוח. הן הניחו אותו במרכז המיטה והקיפו אותו בכריות, והמשיכו במפגש ממש מחוץ לחדר שבו הוא ישן.

זה לא משהו נדיר – הרבה הורים משכיבים את התינוקות שלהם לישון ככה כשהם לא בבית. זה קרה לכולנו. אבל במקרה של קולטון, להשכבה הזו היו תוצאות הרות אסון. "שמענו אותו פוגע ברצפה ומיד מתחיל לבכות", נזכרת פייג' בשיחה עם אתר Babble. "בלייק עזבה הכל וטסה לחדר להרים אותו". השתיים הבחינו בכך שלקולטון הייתה רק בליטה על הראש, ולכן הוקל להן שהוא לא חטף מכה יותר חזקה. "הוא בכה, מה שאמר שהוא היה עירני, ואחרי שהרגענו אותו הוא אפילו חייך אלינו. הרגשנוו הקלה", אומרת פייג'.

שתי האמהות קראו בעבר שעם אחרי נפילה יש לילד מכה שבולטת, במקום כזו ששוקעת פנימה, אז כנראה שהוא בסדר, והן חשבו שאין לו שום דבר רציני לאור העובדה שהמכה שלו התנפחה כלפי חוץ לבליטה. אבל מאחר שהיא הייתה אמא טרייה, פייג' עדיין לא הייתה לגמרי שקטה, משהו הטריד אותה, לכן היא החליטה שעדיף שקולטון ייבדק בבית חולים. כנראה שאי אפשר לזלזל באינסטינקטים של אמא, מאחר שברגע שהן הגיעו לבית החולים קולטון התחיל להקיא. הרופאים החליטו לעשות לו צילום CT. "הרופא אמר לנו שלקולטון יש סדק, ושיש לו קצת דימום במוח, ואני זוכרת שאפילו באותו הרגע חשבתי שהוא יהיה בסדר", נזכרת פייג', "אמרתי 'זה בסדר, הם יכולים לתקן את זה, הכל יהיה בסדר. הוא חזק'".

הרופאים הזעיקו הטסה רפואית וקולטון הועבר במסוק לבית חולים לילדים. כשבלייק ופייג' הגיעו לשם הן כבר ראו בערך 20 רופאים ואחיות שמטפלים בו. "אז הבנתי שמשהו ממש לא בסדר, אני זוכרת שכל הזמן שאלתי אם הוא הולך להיות בסדר וכולם ענו משהו בסגנון 'אנחנו נעשה את המיטב'", מסבירה פייג'. "אף אחד לא ענה פשוט כן".

פייג' נתקפה רגשות אשם קשים, על כך שהנפילה הזו הייתה יכולה בקלות להימנע. "הייתי צריכה להישאר בבית, הייתי צריכה להביא עגלה או טרמפולינה כדי שיוכל לישון, הייתי צריכה לתת לו לישון בידיים שלי – כל המחשבות האלה הציפו אותי. לא הצלחתי להירגע או להבין את זה – כזאת נפילה קטנה והוא במצב כזה נוראי".

למרות המצב העגום שבו היה קולטון, פייג' לא בזבזה זמן וחשבה על שאר החברות האמהות שלה. היא כתבה פוסט פייסבוק כדי להזהיר אמהות אחרות ממה שקולטון חווה. הפוסט שלה שותף מעל 20 אלף פעמים, והיה לה חשוב להדגיש מה תקרית יחסית קטנה יכולה לעולל.

האמהות היו עדיין בטוחות שקולטון יהיה בסדר בסופו של דבר, אבל אז הגיעה הרופאה וחיסל כל אופציה לתקווה. "היא אמרה לנו 'אני צריכה שתבינו שרוב הסיכויים שהבן שלכן ימות מזה'. אין שום דבר שנתקע לי במוח כמו הרגע ההוא. אני זוכרת איך היא נראתה, איך היא הריחה ואת הנוכחות שלה", מספרת פייג'.

הנפילה הזו גרמה לדימום מוחי מאסיבי לקולטון, ובשלב כלשהו הלב שלו הפסיק לפעול, מה שגרם להיעדר חמצן למוח שלו לזמן ניכר. הוא בילה את החודש אחרי הנפילה בבית החולים, עובר ניתוחים. הבדיקות הראו נזק משמעותי למוח, והמשמעות הייתה שגם אם הוא ישרוד, קולטון יהיה במצב של צמח.

בלייק ופייג' ממשיכות לחלוק את הסיפור שלהן ושל קולטון בקבוצת פייסבוק בשם Colton Lindon updates. "אם הסיפור של החיים שלו יוכל להציל לפחות משפחה אחת, אז משהו טוב ייצא מזה", אומרת פייג'.  

היום קולטון במצב לא ברור. הוא התחיל לנשום בכוחות עצמו, פתח את עיניו ואפילו שוחרר לביתו לסוף שבוע אחד, אחרי שבילה חודש בבית החולים. הוא עדיין בחיים, אבל נלחם. הוא מקבל מזון דרך צינור האכלה, מטופל במספר כדורים נגד פרכוסים וככל הנראה המוח שלו לא יחלים מהנזק שנעשה לו. "בבקשה אל תשאירו את התינוק שלכם על מיטה ללא השגחה, לא משנה כמה אתם חושבים שהם בטוחים, אפילו לא לשבריר שנייה", פונה פייג' במסר כואב להורים אחרים. "ואם הילד שלכם קיבל מכה בראש, תדאגו שיראה אותו רופא, תדרשו CT. קולטון בכה, ואפילו חייך אבל הוא ממש לא היה בסדר".