ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים חושף נתונים מדאיגים, בהם 84% מתאונות הילדים תחת השגחתם של סבים וסבתות מתרחשות בבית.  לפי הנתונים ילדים תחת השגחת סבא/סבתא נפגעים פי 2 יותר מהרעלות וכמעט פי 2 יותר מכוויות. עוד עולה מהנתונים כי בכשליש (32%) ממקרי ההיפגעות בהשגחת סבא/סבתא המבוגר המשגיח היה במרחק ראייה מהילד. ילדים בגיל הרך מהווים 46% מכלל המאושפזים עקב היפגעות, אולם תחת השגחת סבא הם מהווים למעלה משני שליש (68%) מכלל הנפגעים.

ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים ורשת הדיור המוגן "מגדלי הים התיכון" יזמו סרטון הסברה על בטיחות ילדים לסבים ולסבתות במטרה למנוע את התאונה הבאה. במשפחות רבות הסבים והסבתות מהווים מטפלים קבועים עבור הילדים  לאורך השנה ובמיוחד בתקופות חופשים כמו החופש הגדול וחופשות החגים. הסרטון, בהשתתפותו של כוכב הילדים טל מוסרי ודיירים מ"מגדלי הים התיכון", מדמה הכנה של סבא וסבתא לקראת ביקור נכדתן. טל מוסרי בתפקיד ההורה, מזהיר מפני הסכנות השונות, ומציג מה צריך לעשות על מנת למנוע אותן: סכנות טביעות, הרעלות, כוויות, חנק ונפילות.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים: "הבית של סבא וסבתא לא בהכרח  בטוח  לילדים והם לא תמיד זוכרים מה מותר לילדים בכל גיל. להורים פעמים רבות לא  נוח להעיר לסבים ולסבתות שכל כך עוזרים להם. לכן בחרנו לפנות בשמם בסרטון לסבים ולסבתות, להודות להם על הכול ולהזכיר להם את הנחיות הבטיחות כדי שהבילוי המשותף עם הנכדים יסתיים בהנאה ובבטיחות".

"רשת מגדלי הים התיכון מציבה בראש סדר העדיפויות שלה את בטיחות דייריה ואת בטיחותם של מאות הנכדים והנינים הפוקדים תדיר את בתינו, על מנת לבקר את סבא וסבתא. חברנו לארגון בטרם לבטיחות ילדים ביצירת סרטון, המעביר בדרך חביבה והומוריסטית את החשיבות למודעות בקרב בני הגיל השלישי כולם", אמר דורון ארנון, מנכ"ל מגדלי הים התיכון.