"אנחנו מכירים את רצון תקופה ארוכה. הוא כמו בן בית אצלנו, אבל לא שלחנו אותו להצית את ביתה של כרמל מעודה. לא היינו עושים מעשה כזה ומסכנים חיי אדם", טוענים האחים עובדיה עמר (26) וארד עמר (20). השניים נעצרו אתמול על ידי המשטרה בחשד ששלחו את רצון להצית את ביתה של מעודה.

בתו של עובדיה עמר למדה שנתיים בגן של כרמל מעודה "בייבי לאב". במשטרה חושדים שברגע ששמע את החשדות נגד מעודה הוא החליט להצית את ביתה כנקמה על מעשי ההתעללות בגן.

"נכון שאדיר היה אצלנו במעצר בית בעבר ואנחנו מכירים המון זמן, אבל לא שידלנו אותו להצית את הבית. גם אם יש לנו כעס כלשהו כלפי הגננת לא היינו עושים מעשה כזה. זו סתם עלילה. מעצר מיותר. אם היינו רוצים לפגוע בגננת או להצית את הפעוטון היינו עושים את זה אז ולא היום", טוענים האחים באמצעות עורך דינם קובי בן שעיה.

במשטרה חושדים שהאחים ניהלו שיחות טלפון עם רצון לאחר התפוצצות פרשת ההתעללות ושכנעו אותו לבצע את ההצתה. החוקרים בודקים את הטלפונים הסלולריים של האחים ושל רצון כי לבדוק האם היו ביניהם התכתבויות בימים שלאחר שנחשפה הפרשה, ואם כן מה מהותם.

"הבת של עובדיה נענשה כשהושבה על כיסא בפינה על ידי הגננת, כך שיש לו אינטרס לבצע את המעשה. החקירה רק בראשיתה וצפויים מעצרים נוספים", טוען גורם במשטרה.

במשטרה מסתמכים, בין היתר, על דברים שאמר עובדיה עמר זמן קצר לאחר ההצתה: "מגיע צל"ש למי ששרף את הבית. כשהיא תשתחרר מהכלא. עוד שש, שבע שנים אסגור איתה חשבון".

מתברר שבזמן שביתה של מעודה עלה באש, האחים עמר היו בתחנת דלק מרוחקת מהמקום. עו"ד בן שעיה הביע תקווה שהשניים ישוחררו בקרוב ממעצר.