ילד בוכה ומחבק את אמו (צילום: AlexMotrenko, Istock)
"אני המומה ומזועזעת. הגן שלח לנו אימייל שמאוד הקטין את התקרית", אמרה אחת האמהות | צילום: AlexMotrenko, Istock
כל מי שצפה בסרט "פייט קלאב" זוכר מהו החוק הראשון של מועדון הקרב המחתרתי והאכזרי: לא מדברים על פייט קלאב. מעניין אם כך הנחו הגננות של הגן בניו ג׳רזי את הפעוטות שבהם טיפלו, כשיצרו ביניהם קרבות פיזיים בסגנון היאבקות רחוב. הן גם דאגו להעלות את סרטוני הווידאו של התוצרת לאפליקציית ׳סנאפצ׳ט׳. הגננות המסורות, אריקה קני בת ה-22 וצ׳ייניז ווייט, בת 28, מואשמות באופן פלילי בכך שיצרו קרבות בין ילדים בגילאי ארבע עד שש. על פי טענת החוקרים, תריסר בנים ובנות מילדי הגן צולמו לסרטונים, שם ניתן לראות אותם דוחפים ומפילים האחד את השני, ומנסים לתת מכות.

הסרטונים הועלו לרשת שבה כל מסרון שנשלח נמחק לאחר מספר שניות, אך משרתיה לעולם לא נמחק דבר. בראיות: 13 קרבות, חלקם של אחד על אחד וחלקם של קבוצת ילדים, בהם הם נלחמים כמו גדולים, והכל נעשה בהשראה ישירה של הסרט ׳מועדון קרב׳ עם בראד פיט ואדוארד נורטון. ברקע ניתן לשמוע את קני מדברת ומתייחסת לאירוע כ׳פייט קלאב׳, כך על פי החוקרים, ומצטטת שורות ידועות מהסרט והספר על פיו נכתב. אף אחד מהילדים לא נפצע בעקבות הפעילות, מרגיעים בגן וגם במשטרה, ובגן מבינים את חומרת המקרה, אך מתחייבים שמדובר היה באירוע חד פעמי, מקרה מבודד. ״לצערנו הגננות עודדו את הילדים לדחוף אחד את השני ולהילחם״, אומרת ג׳קלין פלזרנו, סגנית מנהלת הגן, ״שתי הגננות פוטרו. אנו מתמקדים בכל שכל הילדים שלמים ובריאים. אנו בקשר עם הורי הגן, ומבטיחים להם שילדיהם בידיים טובות״.

אין תמונה
הגננות מואשמות באופן פלילי בכך שיצרו קרבות בקרב ילדים. מתוך הסרט
העיתונות האמריקנית כבר מתבדחת כי הורי הילדים שלקחו חלק בקרבות גם הם פועלים תחת כלל מספר אחת של מועדון הקרב, ומסרבים להתראיין לתקשורת. ״אני משתגעת מדאגה״, אמרה אם לילד בן שלוש שנמצא בכיתת גן שונה באותו בניין. ״אני המומה ומזועזעת. הגן שלח לנו אימייל שמאוד הקטין את התקרית, ונכתב בה שחלק מאנשי הצוות הרשו מפעם לפעם לדחוף אחד את השני בחצר. אני כועסת. היו צריכים לחשוף בפנינו הכל. אנחנו ההורים. אני דורשת שיהיו מצלמות בחצר על מנת שבטיחות ילדינו תגבר. בתוך הכיתות יש מצלמות, ומדי פעם ההורים מציצים ויכולים להשגיח על הילד, אך בחצא אין, ושם האלימות הזו קרתה״.

״יש לנו אפס סבלנות לאלימות פיזית נגד הילדים שלנו״, הצהיר הגן בתקשורת. ״אנחנו מודים להורים מקרב לב, ולצוות המסור שלנו, על התמיכה והסבלנות בזמנים כאלה. הפעולות שעשו שתי העובדות לשעבר הללו אינן מייצגות את רוח הגן, כפי שהתנהל ב-18 השנים האחרונות. אנו ממשיכים לתמוך ולעזור למשטרה ולחקירה ודואגים לילדים שתחת השגחתנו מעל הכל".

>> הילד שלכם מוכן לגן, אבל האם אתם מוכנים?