ד', תושבת ראש העין, הייתה הראשונה להזהיר כבר לפני כעשרה חודשים מפני התנהגותה של הגננת כרמל מעודה. אלא שבניגוד למה שמתרחש בימים האחרונים, הורי הגן הגנו על מעודה בחירוף נפש, וסירבו להבין שצריך לבדוק את הנושא לעומק.

לפני כמה חודשים פורסם פוסט הממליץ להירשם לגן של מעודה בראש העין. ד' לא יכלה לעמוד מנגד והחליטה להזהיר הורים לא לעשות את הטעות שהיא עשתה. היא תיארה כיצד מעודה הענישה את בתה ביום הולדתה, הושיבה אותה בפינה ולא נתנה לה עוגה ובמבה.

אחת האמהות כתבה לה בזמנו בתגובה: "חבל שאת עושה שיימינג. תשלחי לה בפרטי. הילדה מאושרת להיות בגן  כמו שאר ילדי הגן. מותר כבני אדם לעשות טעות זה נבע ממקום שאנחנו חונכנו ולא ממקום רע, וזה כבר לא קיים אצלה, אל תפתחי סתם מבלי לדעת מה קורה. אני רגועה".

אך ד' לא ויתרה והמשיכה להזהיר והגיבה: "אני לא יודעת ממה את רגועה. אולי מהמחיר הזול שמצדיק את התסכול של הגננת לתת עונשים. עד היום הילדה שלי מפחדת מעונשים וראו על ההתנהגות שלה את כל מה שהיא עברה. זה לא שיימינג. את יכולה לפרסם אותה ואני אמשיך להזהיר אנשים מפניה. היא רחוקה מלהיות גננת".

"האמנו לה, לכרמל", כתב בדיעבד הורה בגן שהמליץ על הגן של מעודה בתגובה לדברים שכתבה אז ד'. "יש לה כושר שכנוע והיא תיאטרלית מאוד. הרבה הורים מכים על חטא שהמליצו עליה לחברים. אם הייתי רואה את הדברים שכתבה ד' הייתי מוציא מיד את הילדה מהגן וניגש למשטרה. ייסורי מצפון? שאלה קשה".

כזכור מעודה נאשמת כעת ב-18 אישומים מהם 11 התעללויות קשות בילדים חסרי ישע. בשבוע שעבר הוארך מעצרה עד תום ההליכים ובשבוע הבא יהיה דיון נוסף בעניינה.