משטרת גבעתיים עצרה אתמול (שלישי) גננת בת 66 בחשד להתעללות בפעוטות בגן בו עבדה בגבעתיים. כמה ימים קודם לכן נעצרה סייעת בגן שעל פי החשד הייתה מעורבת בהתעללות. בית משפט השלום האריך הבוקר את מעצרן של השתיים בשלושה ימים.

מדובר בפעוטון  ותיק הפועל בעיר שנים ארוכות. בימים האחרונים דיווח אחד ההורים למשטרה שבתו הוכתה על ידי הגננת והסייעת בפעוטון במשך תקופה ארוכה.

"מדובר על פי החשד בבעיטות ובצביטות והטלת משטר אימה של הגננת והסייעת על הפעוטות", אומר גורם במשטרה, "זו פרשה חמורה מאוד. אנחנו מתכוונים לגבות עדויות מעוד הורים שילדיהם עברו התעללויות דומות".

אביה של אחת הילדות בגן הצליח לדובב את בתו בת השנתיים וזו סיפרה לו כיצד היא הוכתה על פי החשד על ידי הגננת והסייעת וצבטו אותה בגופה. במקביל למעצרים נחקרו באזהרה שתי סייעות בגן בחשד שידעו על המעשים אבל לא דווחו עליהם, או ניסו למנוע אותם. השתיים נשלחו למעצר בית.

"יש לנו ראיות להגשת כתבי אישום בפרשה. אם לא היו לנו ראיות לא היינו מבצעים את המעצרים", חשף גורם במשטרה.

הגננת שלחה אתמול, טרם מעצר, הודעת וואטסאפ להורי הגן בו הביעה התנצלות על מעשיה וטענה שמדובר באירוע חד פעמי.

"אני פונה אליכם מעמקי ליבי לאחר כ-24 שנה בעבודה עם ילדים עם הרבה אהבה ונתינה אין סופית לילדים. אני מרגישה שבשבוע וחצי האחרונים יש לי נסיגה בריאותית שכנראה השפיעה על מצבי הנפשי שהשפיע על תפקודי כגננת ולצערי הרב מעדתי באירוע חד פעמי כלפי ילדה בגן", כתבה הגננת.

 בהכנת הידיעה השתתף שמעון איפרגן.