כמה נפלא לחוות את העולם מחדש דרך הילדים שלנו. בזכותם אנחנו זוכים למבט רענן על דברים שעבורנו הפכו מזמן לטרוויאליים. אנו זוכים להתרגש עם ילדינו כשהם אומרים מילה ראשונה, צועדים צעד ראשון או הולכים לגן, וגם ברגעים הקטנים יותר, כשהם טועמים לראשונה משהו חדש שמעולם לא נתקלו בו. הורים רבים כיום הולכים עם עניין הטעימות יותר רחוק, ולא שוכחים להדליק את מצלמת הווידאו כשהם נותנים לילד לטעום את הלימון הראשון, ושאר טעמים מפתיעים שיש לעולם להציע.

בירה שחורה: הפתעה משמחת

הלהיט הוויראלי האחרון בתחום הוא סרטון בכיכובו של בן שנתיים בשם נוח שטועם לראשונה את הגרסה האמריקנית לבירה שחורה, משקה שורשים תוסס. אביו של נוח, ג'יימס, נותן לו לטעום מהמשקה שלו במסעדה, והתגובה של הילד לא מאכזבת: ההפתעה תופסת אותו בכל גופו, הוא מתעוות, מצחקק ומרים אגרופים באוויר.הצעד הבא הוא כמובן דרישה לעוד ועוד ממיץ הפלאים המקפץ.

לימון: הטעם החמוץ של החיים

מכמות כזאת של סרטוני תינוקות שמנסים לראשונה לימונים אפשר היה להכין לא מעט לימונדה. הרשת מלאה בתינוקות המסוקרנים ומזועזעים מהפרי הצהוב שמונח בידיהם. כאן אפשר למצוא קליפ של מיטב התינוקות האמיצים שההורים שלהם משתעשעים על חשבונם. בינינו, קשה להאשים אותם. בלתי אפשרי ליהשאר אדישים לזה.

שעועית ירוקה: אני אמורה לאהוב את זה?

לרוב אוכל מוציא מתינוקות שתי תגובות בסיסיות: אהבה ושנאה. לפעמים השתיים גם מתחלפות עם הזמן, אבל התינוקת הזאת מצליחה להפיק מהשעועית הירוקה המעוכה שלה משהו חדש לגמרי: כעס. ברגע שהכפית בפה ובלוטות הטעם מתרגלות לממרח הירוק, הפרצוף הקטן מתעוות, והיא נראית מרוגזת במיוחד.

טעימות: מקבץ משעשע של תינוקת אחת

בסרטון המתוק שלפנינו מתועדת התינוקת הקרחת והמצחיקה קיילה כשהיא מתנסה במאכלים שונים. אפונה, גלידה, גזר, אגסים, דלעת, אפרסקים, שעועית ירוקה ובננה. אלכסיס, האם המשקיענית, הדביקה למסע הגילויים הקולינרי פס קול מרגש של שירה של יעל נעים "New Soul".

דייסה: תחנת חובה בדרך למוצקים

הדרך מחלב למוצקים עוברת בתחנה מפוקפקת ושמה דייסה. בן החצי שנה החמוד והדעתן הזה מתנסה בסרטון שלפנינו בדייסת האורז הראשונה שלו, ולמרות שאוצר המילים שלו מוגבל בשלב זה, די ברור שאם הוא היה שופט במאסטר שף, ההורים שלו היו כבר מזמן עפים הביתה.

ווסאבי: לגדול במטבח יפני

אם במערב אנו נותנים לילדים לטעום לימונים, במזרח טבילת האש של הקטנים עמוקה יותר, והם נדרשים לצלוח את מבחן הווסאבי, אותה משחה ירקרקה חריפה המוגשת לצד הסושי והיא חלק בלתי נפרד מהמטבח היפני. בסרטון שלפנינו, עלי בן החצי שנה אוכל את הווסאבי הראשון שלו. התגובה הראשונית לא מבטיחה, אבל ההמשך דווקא טומן בו הבטחה להרבה סושי בעתיד.

סוכריית אומץ: מבחן אמיתי בכל גיל

מי לא זוכר את סוכריות האומץ? יש להן שכבה חיצונית דקה ומתוקה, אבל בפנים הן פצצת חמיצות זוועתית שרק אמיצים ביותר מסוגלים למצוץ אותה עד תומה, וגם אלה יעשו זאת תוך כדי עוויתות וייסורים. ומה קורה כשנותנים לילד סוכרייה כזאת בפעם הראשונה? טוב, זה די צפוי, ועדיין מצחיק.

סוכריות קופצות: זה טעים לי או לא?

עוד המצאה נחמדה שכל אחד זוכר מילדותו – קצת אבקה תמימה נשפכת על הלשון, ותוך שניות מתחילה בחלל הפה מסיבת דיסקו סוערת. כשיודעים מה עומד לבוא, זה משהו אחד, אבל כשלא – זה סיפור אחר לגמרי. את דבין, הילד המצולם, העניין תפס ממש לא מוכן, וגרם לו לעבור מצחוק לבכי, וחוזר חלילה.

סבתא סוכריות קופצות: פלאי הקדמה

איכשהו, הסרטון המצחיק מכולם הוא דווקא לא של ילדים אלא של סבתא אחת בת 82 שנכדיה הבוגרים גורמים לה לטעום לראשונה את אותן סוכריות קופצות פרועות. תחילה היא לא ממש מבינה מה עושים עם האבקה המשונה, אבל ברגע שהסוכריות מתחילות להתבקע התגובה לא מאחרת לבוא, והיא קורעת, ומזכירה לנו שלעולם לא מאוחר לנסות משהו חדש.

>> 13 טריקים שיגרמו לילדים לאכול ירקות