היום (ב'), נעצרה מטפלת בפעוטון בירושלים בחשד שהתעללה ופגעה בתינוקות. חלק מההורים לילדים שהיו בעבר בפעוטון לא הופתעו. הם כבר הגישו תלונות במשטרה נגד אותה מטפלת, אך אלה נסגרו.

כ', תושבת צור הדסה, שלחה את בנה אל המשפחתון הזה. באחד הימים היא נקראה לגן לאחר שנאמר לה כי בנה מפרכס. אלא שבבית החולים נאמר לה שמישהו טלטל אותו. היא הגישה תלונה במשטרה, אך זו נסגרה.

"במקרה שלי ההתייחסות הייתה אחרת", היא אומרת על החקירה נגד המטפלת. "אני רציתי להניח לזה. אני מניחה שהתקופה עם המקרים האחרונים משנה את היחס. היא נראתה לי כמו מלאך. ישבה על הספה וגילתה לי את קורות חייה. גילתה לי אמפתיה וגרמה לי להרגיש אמפתיה. הכנסתי ילד ראשון ויש הרבה דברים שלא ידעתי".

למרות הכל, התחושות של כ' אמביוולנטיות לגבי ההתפתחויות בחקירה. "הבן שלה, נולד חודש אחרי הבן שלי ואני חושבת כמו אמא. קשה לי שיש ילד שמאבד את אמא שלו. אבל מנגד אני מרגישה הקלה בגלל התקווה לפחות שהיא לא תניח יד ולא תתעלל באף חסר ישע, לפני שש שנים לא התרעתי. אני שמחה שילדים אחרים לא יסבלו".

בתה של שירן גיל, אמא נוספת שבתה הייתה בפעוטון, חזרה הביתה לפני ארבע שנים עם שני שברים ברגל. "עד היום נשארנו בלי תשובות. הבת שלי, שהיום כבר בת ארבע וחצי, הייתה בת סך הכל בת תשעה חודשים כשזה קרה. ילדה ראשונה שנשארה עם אמא בבית עד גיל שמונה חודשים. חשבתי שהיא בידיים טובות. בתי הייתה אצלה כמה ימים אפילו לא חודש. בזמן הקצר הזה חזרה משם עם סימני ציפורניים, שריטות, נשיכות ובסוף עם שבר ברגל".

שבועיים לפני המקרה החלה גיל לחשוד שמשהו לא כשורה בפעוטון, אבל שכנעה את עצמה שמדובר בתקופת הסתגלות בלבד. המטפלת דאגה לפנק במתנות ולשלוח הודעות בלי הסוף. "היום אני מבינה שזה כבר היה אמור להדליק לי נורה אדומה כשבזמנו זה שימח אותי לדעת בכל רגע נתון שהיא בסדר. זה כנראה היה שקר".

ביום שבו שברה בתה של גיל את הרגל, היא חזרה הביתה אפתית ורדומה. "ברגע שהיא התעוררה הבנתי שכואבת לה הרגל. היא לא הצליחה לדרוך או לשבת. ישר התקשרתי למטפלת ושאלתי אותה האם קרה משהו בגן, והיא ענתה שלא, שהיה יום רגיל ושהיא הייתה ילדה נהדרת. כמובן שהלילה היה לא פשוט ועל הבוקר לקחנו אותה לרופא המשפחה שהטיס אותנו דחוף למיון. שם גילו שבר ברגל. הילדה שלי הייתה 24 שעות עם שבר ברגל בלי טיפול בגללה. אני כבר ארבע שנים מאשימה את עצמי איך לא הזהרתי הורים. מאשימה את עצמי שלא עשיתי מספיק ושאני עדיין לא יכולה לעשות”.

גיל מבקשת בהתרגשות גדולה: "הורים, גם אם נראה לכם שהכל בסדר ויש ספק הכי קטן תבדקו, תקליטו, תפתיעו, תתעוררו, אלה הילדים שלנו. רק אנחנו יכולים לעזור להם. אולי אנחנו נגיע לצדק בסוף. אולי הצדק יצא לאור, אי אפשר לטאטא יותר  מתחת לשטיח. אני לא אנוח עד שיהיה צדק”.

עו"ד אלעד שאול, שמייצג את האימהות מסר: "הורי הפעוטות ממלאים את ידי היחידה החוקרת לחשוף את הזוועות שאירעו מאחורי הדלת הסגורה בפעוטון. אנו מקווים שרשויות המדינה יחליטו, סוף כל סוף, להילחם בכל החזיתות בתופעת ההתעללות בפעוטות שמהווה מזמן "מכת מדינה".

ממשטרת ישראל נמסר: "לפני זמן קצר, בהמשך לחקירת ההתעללות בפעוטון בירושלים, נעצרה החשודה שנחקרה בגין עבירות התעללות בקטין.

בהמשך לחקירה שהתנהלה כנגד החשודה בהתעללות הקטינים בפעוטון בירושלים, אספה המשטרה ראיות חדשות והתקבלו תלונות חדשות בגין חשד להתעללות כלפי קטינים בפעוטון. החקירה נמשכת.

משטרת ישראל רואה בחומרה שימוש באלימות ופגיעה בחסרי ישע ותפעל בכל האמצעים הקיימים לחקירה והגעה לחקר האמת".