משפחת וואלאס, ממש כמו מאות אלפי משפחות אחרות מסביב לגלובוס בימינו, מסתמכת על צילומי אבטחה ביתיים על מנת לחיות בשקט ובשלווה. המצלמות החכמות תופסות ומדווחות על כל תנועה לא צפויה בפריים, כך שכאשר הופיעו במסכים של ההורים כתמים סגולים ורודים מאיימים לצד העריסה של התינוק הקטן שלהם, הם נחרדו.

בני הזוג שיחררו את התצלומים וזכו לתשומת לב רבה, עד כדי כך שהתראיינו בכל כלי התקשורת. "המצלמה התריעה לנו על תנועה," מספרת האם, "גלגלנו עיניים ואמרנו: פליז אל תתעורר עכשיו, הבטתי במצלמה וראיתי שדלת הארון פתוחה. נבהלתי נורא כי אף אחד לא פתח אותה. נכנסתי לחדר, הכל היה בסדר, אבל ישבתי שם עד הבוקר. לא יכולתי להרגע. האתגר הגדול הוא לא להכנס לסרטים ולהתחיל לנתח כל דבר קטן שרואים במצלמה," היא מודה. "אני מתקשה בזה, ולכן החלטנו להפסיק לצלם ועכשיו אנחנו משתמשים רק במוניטור של סאונד."

View this post on Instagram

A post shared by The Prince Charles Cinema (@princecharlescinema) on


בעוד בחלק מהערוצים פנו מיד למתקשרים וקיבלו הסברים קריפיים לגבי ביקורים של רוחות ונשמות תועות, חלק מהערוצים דווקא ביקשו להרגיע את ההורים. ד"ר לורנס בלטר, מומחה לפסיכולוגיה מאוניברסיטת ניו יורק, התראיין בעקבות ריבוי מקרים מסוג זה לוול סטריט ג׳ורנל, ומאמין שכל הדברים הללו, שרואים ההורים במוניטורים ובצילומים, מגיעים מתוך חרדה לתינוקות שלהם ולבטיחותם. "אילו הם לא היו חוששים לבטיחות התינוקות, זו בטח לא היתה האינטרפטציה שלהם לצללים והדימויים הללו," הוא פוסק. "בואו נגיד שזו לא המסקנה הלוגית הראונה לקפוץ אליה."

גארי מקמאת׳, בכיר בחברת קוקון קאם, אחת מחברות הצילום הביתי הפופולריות בשוק האמריקני, מאמין שהתופעות מגיעות מהתקנה לא נכונה של המצלמות. "כשהמצלמה ממוקמת לא טוב, היא עשויה לא להתמקד בעיקר, שהוא תנועות התינוק. מצלמה שמותקנת היטב תקלוט את ההתעוררויות, זמן השינה והנשימות, אבל התקנה שגויה עשויה להתריע על תאורה, צללים מוילונות ועוד," הוא אומר. "אנחנו מקבלים מפעם לפעם פניות בנוגע לרוחות רפאים. כן."