המח ההריוני והוולדני הוא לא בדיוק הדבר החד ביותר בסביבה, תוצאה של חרדות, עייפות והורמונים משתוללים, וכמעט כל אמא טריה מצאה את עצמה עושה דברים משוללי הגיון פנימי בתקופה המאתגרת והמיוחדת הזאת. כשהיולדת היא אישה בעלת פרופיל ציבורי גבוה, כל התנהלות, או התבטאות פוסט-לידה, לא משנה כמה מוזרה, מקבלת כותרת ראשית ומעט מאוד הכלה והבנה.

לפנינו כמה מהדברים היותר מוזרים שסלבריטאיות עשו כשהפכו לאמהות:

ניקי ריד שתקה במשך חודש שלם

View this post on Instagram

A post shared by Nikki Reed (@nikkireed) on

כוכבת סדרת הסרטים דמדומים הודיעה עוד בזמן ההריון שלה שכשיוולד בנה תיקח חודש של שתיקה והתייחדות עם הבייבי. עם התינוק בודהי היא דווקא דיברה, וגם עם בעלה, אבל זהו. "אנחנו עושים חודש של שתיקה, רק שלושתנו," הסבירה. "בלי ביקורים, בלי טלפונים, מנותקים לגמרי מהעולם. רק תקשורת אחד עם השני, בלי התחמקויות, בלי צילומים ובלי הסחות דעת. את 30 הימים הראשונים האלה אף אחד לעולם לא יוכל להחזיק לנו ואני רוצה שנהיה בהם נוכחים לגמרי."

קלי פרסטון שתקה בלידה

View this post on Instagram

A post shared by Kelly Preston (@therealkellypreston) on

כמו סיינטולוגים רבים אחרים, ביניהם זכורה במיוחד קייטי הולמס, כשילדה אשתו של ג׳ון טרבולטה בגיל 47 היא החליטה לעשות את זה בשתיקה. הלידות השותקות אמורות לקבל את התינוק לאווירה טובה וחיובית יותר, ומצד שני מקשות על היולדת. גם הצוות הרפואי מתנהל עם מינימום דיבורים בלידה מסוג זה. "הרעיון הוא להוריד את כמות הרעש בזמן הלידה מכל הסביבה," הסבירה פרסטון. "את האנחות והבכי, את הדיבורים של הצוות הרפואי והקריאות: תדחפי, תדחפי. אנחנו רוצים להביא את הילד לעולם בצורה הכי עדינה ונעימה. זה נפלא להביא לפה אדם ולהביט דרך עיניו התמימות והמתוקות על החיים. הילדים שלי באמת תמיד היו רגועים, עדינים ושמחים. אני מאמינה שזו הסיבה לכך."

גווינית' פאלטרו עיצבנה את כולם

View this post on Instagram

A post shared by Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow) on

בשנת 2010, לאחר לידתה השניה, החליטה כוהנת הלייפסטייל שיש רבים שלא זזים בלי תו התקן שלה, להרגיז את כולם כשהתראיינה למגזין הארפר׳ז בזאר ואמרה שאין שום תירוץ לכך שאישה לא תוריד את המשקל שעלתה בהריון, ושכל אישה בעולם יכולה למצוא את הזמן בשגרה שלה כדי להתאמן באופן קבוע ולשמור על הבריאות והמשקל. האמירה הזאת לא עברה לה בשתיקה, אבל זו לא היתה הפעם היחידה בה הסתבכה. כמה שנים אחר כך גילתה שהיא נוהגת לעשות אמבטיות עם בתה בת השבע ובנה בן החמש, וגם את זה לא אהבו הרבה אנשים לשמוע.

כריסטינה אגילרה הביאה עירום הביתה

View this post on Instagram

A post shared by Christina Aguilera (@xtina) on

אגילרה חובבת האמנות והמיניות רצתה שבנה מקס יגדל עם הערכה לגוף הנשי, ולכן, לאחר לידתו, רכשה המון פסלים וציורים ובהם נשים עירומות. "אנחנו אספני אמנות," הצהירה, "וחשוב היה לי שיהיה הרבה עירום נשי ברחבי הבית. מקס צריך לגדול בבית שבו זוהי הנורמה. זה חלק חשוב מהחינוך שלו ואין מה להתבייש. היו לנו ימים שלמים בהם היינו מסתובבים בעירום, ובעיני מוזרים האנשים שמחנכים את ילדיהם להתבייש בגופם. בתקופת ההריון עוברים תקופה שבה הגוף מפסיק להיות פרטי, הוא שייך לעוד מישהו. כשעוברים אותה התחושה נפלאה מאי פעם."

ביונסה רשמה את ילדיה כסמל מסחרי

View this post on Instagram

A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

הלידות של ביונסה היו מתוקשרות מאוד ויוקרתיות. היא סגרה עבורן אגפים שלמים בבתי חולים, ולכן לא מאוד מפתיע לגלות שהם הגיעם של הילדים לעולם היא החליטה להגן גם על שמותיהם. ביונסה וג׳יי זי רשמו את השם ׳בלו אייווי קרטר׳ כטריידמארק לאחר שנולדה כדי שלא יצוצו פתאום המון מוצרים על שמה של הילדה שבני הזוג לא מאשרים. מי שניסה, וניסו, לעשות את זה, נתבעו מיד. השניים ניסו לרשום גם את רומי וסיר הקטנים, אבל על פי הדיווחים העניין לא הסתייע מסיבות שונות.

אלניס מוריסט חיכתה שבנה יחליט להפסיק לינוק

View this post on Instagram

A post shared by Alanis Morissette (@alanis) on

הזמרת האהובה מהניינטיז הפכה לאם בגיל יחסית מאוחר, והיה לה זמן להתפקס על פילוסופיות ההורות שלה. היא הפכה לאם מקושרת, כזו שישנה עם בנה ומניקה במסירות על פי דרישה, וכשהתארחה בתוכנית אירוח כשבנה היה בן שנה וחצי אמרה שאין לה שום כוונה להפסיק מעצמה. "אני אניק עד שהבן שלי יחליט שזה נגמר, ושהוא גומל את עצמו. אני חושבת שזה מחזק את הילדים וחוסך מהם שנים של טיפול פסיכולוגי.

ג׳יזל גמלה את הילדים בגיל חצי שנה

View this post on Instagram

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on

דוגמנית העל הברזילאית לא חיכתה עד גיל שנתיים וחסכה הרבה מאוד חיתולים כשהחליטה שילדיה בשלים לגמילה כבר בגיל חצי שנה. איך היא עשתה את זה? בשיטת ה׳פישפוש׳ המוכרת מההורות המקושרת. המניקה המסורה פשוט שמה את התינוקות מאז שנולדו להטיל את מימיהם בכיור אחרי ההנקות, ובהמשך למדה לקרוא עליהם סימנים שבישרו לה על פיפי או קקי מתקרב. "זה היה יותר מורכב ממה שציפיתי, אבל אני מתנגדת לחיתולים חד פעמיים שמזהמים את הסביבה, ובסוף הצלחנו."

קים וקורטני קרדשיאן שיחזרו את הואגינה

View this post on Instagram

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

בתוכנית הדגל של משפחת קרדשיאן בערוץ אי חשפה קלואי קרדשיאן שקים וקורטני עברו אחרי הלידות שלהן ניתוחי לייזר לשיקום וגינלי, בו מצרים את הואגינה לאחר לידה. "אחיותי, שתיהן הביאו ילדים, ויש את ה-וי-לייזרינג הזה שמהדק את העסק," סיפרה קלואי. "כל מה שמעניין אותן לעשות זה לדבר על הלייזר הזה. הן אומרות שזה לא כואב בכלל."

ג׳ניוארי ג׳ונס אכלה שילייה

View this post on Instagram

A post shared by January Jones (@januaryjones) on

כוכבת מד מן פחדה מאוד לסבול מדיכאון אחרי לידה, ושמעה שאכילת השילייה עשויה לעזור. "אני ממליצה לכל אמא לעשות את זה," היא אומרת. "זה לא מגעיל או משהו של מכשפות. לא שמתי את זה בתוך שייק או על פיצה. ייבשו לי את זה ויצרו כדורים לבליעה. באמת לא סבלתי מדיכאון אחרי לידה, ונראה לי שזה עזר גם בייצור חלב ונתן לגוף שלי חיזוק אחרי הלידה."