פרשת המטפלת החשודה בהתעללות מסרבת לרדת מהכותרות. אתמול (ג'), התאספו לא פחות מ-50 הורים מול ביתה של ציפי דוד, בו היא נמצאת במעצר בית, בדרישה למצות עימה את הדין.

לפי כתב האישום, דוד הפגינה אלימות כלפי בנם של בת אל ודורון רוגוב, צעקה, קיללה וגם הכתה אותו. הפרשה התפוצצה לפני כשבועיים כשבני הזוג גילו בסרטונים שהוקלטו במצלמות הביתיות שהמטפלת סוטרת לבן שלהם, משליכה אותו על הרצפה, בועטת בו, מאביסה אותו באוכל ואז סותמת לו את הפה עם מגבת.

אתמול בבוקר  היה אמור להתקיים דיון בבית המשפט אודות הארכת מעצרה של דוד אך הדיון נדחה.

"פגשתי את ציפי לפני 6 שנים", סיפרה סיגל, אחת המפגינות. "הנכדים שלה והילדים שלי הולכים לאותו גן, וביקשתי ממנה שתטפל בילדים שלי אך היא אמרה שהיא עסוקה עם תינוק אחר. אני ניצלתי בנס והצלתי את הבת שלי מציפורני הטרף של המפלצת הזו ".

בת אל רוגוב וסיגל בהפגנה מול ביתה של ציפי דוד
בת אל רוגוב וסיגל | צילום: רעות עוזיאל

לא כל ההורים שהגיעו מכירים את דוד או את ההורים. "באתי מרחוק במיוחד להפגנה כי אני מפחדת וחרדה לגורל שלנו", אמרה אחת המפגינות. "אני בהריון ויש לי תינוק בבטן, ואני חרדה שכל יום מגלים סיפורים חדשים. הילדים חסרי ישע ותלויים במטפלות שיכולות לרצוח ולטעון שבכלל נגרם מוות בעריסה. אני חושבת שצריך לדאוג תהיה הרתעה".

>> "חיפשתי דמות סבתא חמה ומצאתי את ציפי"

גלי ברדה דוידסון, שיזמה את ההפגנה  וליאור בוגנים, פעילה חברתית מנס ציונה ודוברת "יחד למען ילדינו" מבהירות שמטרת הפעילויות הרבות סביב התקיפה הזו היא להחמיר את הענישה נגד מטפלות שפוגעות בילדים.

הפגנה מול ביתה של ציפי דוד
צילום: רעות עוזיאל

"איפה נשמע שמטפלת שאשמה בחסימת דרכי נשימה לילד תשב בבית? היה לנו חשוב לארגן את ההפגנה ולעורר מודעות ציבורית, לעורר הורים לצאת החוצה, ולהראות לציפי למרות מה שאמרה בראיון לחברת החדשות של 12, שהיא טרם ריצתה את העונש שלה", הן אומרות.

"אסור לציפי דוד, המפלצת, לקבל הקלה בעונש. אנחנו נלחם עד שהיא תהיה מאחורי סורג ובריח, אנחנו נמשיך לצאת ולהפגין עד שהצדק יעשה", אומרת רוגוב.