לירז תפארת בבית המשפט
לירז תפארת בבית המשפט

הפגישה הראשונה בין ההורים שילדיהם היו במשפחתון של כרמל מעודה לבין הסייעת לירז תפארת נתן, המואשמת בתקיפת קטין, הייתה סוערת וקשה.

הבוקר (ה'), החל בבית משפט השלום בפתח תקווה ההליך הפלילי בעניינה של תפארת נתן. זוהי הפעם הראשונה מאז התפוצצות הפרשה שפגשו ההורים את הסייעת המואשמת בשמונה סעיפי אישום של תקיפת חמישה קטינים במשפחתון.

כאשר תפארת נתן נכנסה בליווי מאבטחים ההורים והפעילים החלו לצעוק עליה בין היתר:  "בואי תסתכלי לי בעיניים. ישבת על הבת שלי והתנהגת כאילו כלום".

תפארת נתן נאשמת שהניחה רגליים על קטינה תוך כדי שהיא סוטרת לה, שילבה ידיים לילד בכח רב, גררה והטיחה ילדים ברצפה, הושיבה קטינים על כיסאות כשגב חולצתם מולבש על משענת כיסא כדי למנוע מהם לזוז, העמידה ילדה בפינה מול הקיר במשך שעות תוך מניעת ארוחת בוקר בעוד שחבריה משחקים, הכתה ומשכה בראש של קטין לאחור ועוד.

עם הגעתם של ההורים לבית המשפט בפתח תקווה נמנעה כניסתם על ידי המאבטחים של בית המשפט בטענה מחויבים לעמוד בכללי התו הסגול, כלומר הגבלת אנשים בחדר הדיונים. לאחר דין ודברים ההורים הורשו להיכנס.

בתחילת הדיון עורך דינה קובי פלומו ביקש דחיית הליך הפלילי בטענה כי לא הצליח להיפגש עם הפרקליטות. לאחר שבקשתו נענתה התפרצו המשפחות. אחת האימהות, ניקול דניאל, פנתה לשופטת ואמרה: "כבר שנה מאז התפוצצות הפרשה ומדברים על זכות הנאשמת ודחיות. אני שואלת אותך מה הזכות של  הילדים שלנו?". לפי נוכחים במקום השופטת אליאנא דניאלי הגיבה כי: "כך עובדת מערכת המשפט וחשוב שהורים יהיו בדיון למרות הגבלות הקורונה".

"זכות בסיסית להטיח האשמות

יוסי חברה, אבא לידה מהגן מספר כי: "לירז תפארת נתן הגיעה בליווי מאבטחים שהתנהגו בצורה ברוטלית.  אנחנו הגענו להטיח אשמות ויש לנו את הזכות הבסיסית להשמיע את קולנו אך המאבטחים דחפו הורים וחצו קו אדום. הם דחפו אותי ויצרו שם כאוס ובלאגן". 

"אנחנו מתעסקים עם הסיפור הזה ואנחנו רוצים שצדק יעשה בבית המשפט" אומר חברה, "יש לי תחושה שהעינוי דין לא הולך להיגמר, אנחנו לא רואים קצה חוט. לפני כל דיון כזה אנחנו מגיעים אחרי שבוע של הכנות נפשיות, משקיעים אנרגיות, מאמץ וכוח להגיע. אני לא הצלחתי לישון אתמול בלילה, אנחנו  מגיעים לבית משפט והבית משפט נותן לנו סטירה. זה לא הגיוני".

היא חששה?
"אנחנו לא פעלנו באלימות. אם היא מפחדת הילדים שלנו פחדו יותר, בכו יותר. מאיתנו אין מה לחשוש. אנחנו הצד הטוב בסיפור. אנחנו לא משתמשים באותה אלימות שהיא השתמשה כלפי הילדים".

לטענת ההורים, אחת הפעילות במאבק הציבורי נפגעה מאבטחים. הם מצידם מדגישים: "אנחנו לא נוקטים באלימות ולא ניתן ללירז את הכבוד הזה. לא נפגע בה פיזית".

"אני מרגישה אכזבה" אומרת נירית דוד, אמא לילד מהגן. "הגענו בציפייה שמתחילים עם המשפט ושדברים מתקדמים אבל כבר בשנייה הראשונה עורך דינה ביקש דחייה ומייד קיבל. אותנו בכלל לא שמעו ".

"אני לא יכולה לתאר את הכאב והסבל שלנו. אנחנו מבקשים צדק לילדים שלנו וצדק לנו שנוכל לחיות בשלווה" אומרת ניקול דניאל. תפארת נתן מואשמת בארבעה סעיפי פגיעה שונים כלפי בנה של דניאל.

הורים בדיון במשפטה של לירז תפארת
הורים מחוץ לבית המשפט

דניאל בוכה ונשברת בראיון טלפוני למאקו הורים, "קשה לי עם הדחיות הבלתי סופיות. כל פעם לקוות שיהיה צדק וכל הזמן יש דחיות. זו כבר דחייה שביעית בתיק הזה. מדובר במישהי  שבמשך שנתיים  פגשתי כל יום, צחקתי איתה מדי יום, חשבתי שהיא שומרת ומגינה על הבן שלי. את הצחוק שלה אני לא שוכחת ואני שומעת עד עכשיו באוזניים. זאת היא שדאגה להגיד לי שרק מעלילים על כרמל ואין כלום. שנתיים היא ראתה ושתקה. היא פגעה בחמישה ילדים. איך לא יכאב לי. אני רוצה שהצדק יעשה.

"אני לא יודעת ממה היא צריכה לפחד ולמה היא מסתובבת עם מאבטחים, אני לא אפגע בה ואעשה כל מה שאני יכולה כדי לשמור על הילדים שלי. היא צריכה לפחד מהשנאה הציבורית. תמיד יהיה עליה אות קין ולא משנה עם כמה מאבטחים היא תסתובב".