הסיפור הבא נשמע כמו חרדה של כל הורה והורה. יונתן שיינקמן, בן השנה וחודש רחץ במקלחת כבכל ערב כשלפתע דלת המקלחון התנפצה, וכל הזכוכיות נשברו עליו ועל אביו ברק שרחץ אותו.

"ישבתי בסלון כשפתאום שמעתי 'בום ענק'", משחזרת אימו, רוני. "חשבתי בהתחלה שהאמבטיה שהוא מונח בה קרסה לרצפה ואז ראיתי שכל המקלחון מנופץ לחתיכות קטנות והבן שלי ובעלי מכוסים דם. הייתי בהלם ולא ידעתי מה לעשות עד שבעלי אמר לי 'תיקחי את יונתן למקלחת השנייה ותבדקי שלא נכנסו לו זכוכיות'".

לאחר המקרה שיינקמן חקרה והבינה שזה לא היה מקרה נדיר או חד פעמי. "הבנתי שזה קרה למלא אנשים", היא מספרת. "המזל שלהם הוא שזה לא קרה להם בזמן שהם היו במקלחת, כמונו".

בניגוד לסברה הרווחת שהזכוכיות מתנפצות בגלל הבדלי חום וקור, שיינקמן טוענת כי הבעיה היא בזכוכיות עצמן. "הם לא מיוצרות מחומר בטוח. המזל שלנו היא שזו הייתה זכוכית מחוסמת שמתנפצת ולא נשברת לחתיכות חדות".

"אני ממש ממליצה להחליף את המקלחונים ולשים במקומם וילונות או אולי מחיצה מפלסטיק. אולי זה פחות אסטטי אבל זה יותר בטוח. "למי שיש מקלחונים ולא מעוניין להחליף אותם- יש מדבקות שאפשר להדביק וככה להגן מפני התנפצות. בכל מקרה אם כבר מחליטים על מקלחון זכוכית- לפנות לזגג שידע להגיד מה הכי מומלץ".