ל' תושבת נתניה הגיעה בשבוע שעבר לאסוף את בנה מהגן כשעה וחצי לפני הזמן. כאשר חיכתה לבנה היא נחרדה לגלות שהוא בכלל לא נמצא בגן. בעדותה בתחנת משטרת נתניה סיפרה כי הגננות והסייעות לא ידעו להסביר לה לאן נעלם בנה.

"הם פשוט לא ידעו איך קרה שהוא לא נמצא בגן. הבנתי שאני חייבת לפעול מהר מאוד כדי לאתר את הבן שלי", שחזרה ל' בעדותה במשטרה, "יצאתי מהגן ורצתי לכיוון המדרחוב".

ל', חיפשה בכל הרחובות הסמוכים למדרחוב וכשהגיעה אליו ,היא הבחינה בבנה ובחברו מסתובבים  במקום עם שקיות של ממתקים בידיהם שקיבלו מעוברי אורח ושהם רטובים בבגדיהם ממי המזרקה.

"נדהמתי לראות אותם ככה מסתובבים ומחזיקים שקיות של ממתקים שקיבלו מאנשים. איך אף אחד מהגן לא הבחין בבן שלי ובחבר שלו מסתובבים לבד? הבן שלי היה במצב של הלם. היה רטוב עם פנים המומות. חזרתי לגן להחזיר את הילד השני שאין לי מושג מה שמו, ולא ברור אם אימא שלו בכלל יודעת שהילד שלה ברח מהגן. זו תחילת השנה ואני לא מכירה את כל האימהות", סיפרה ל' לאתר "אורנה חושפת".

ל'  מדגישה כי מעבר למחדל שיכול היה להסתיים באסון כבד בנה סובל מאז המקרה מסיוטים. לדבריה, בנה לא הצליח לישון בלילה, סבל מקוצר נשימה והיא לקחה אותו לבית החולים לניאדו, שם אושפז במשך כמה ימים ולאחר מכן שוחרר לביתו.

בחקירה התברר כי הגננות לא הבחינו בבנה של ל' ובילד נוסף בגן שיצאו מהשער הישר לרחוב, כשעתיים לפני הגעתה של ל' לגן. הנהלת הגן לא טרחה לדווח על המקרה החמור לעירייה או למשטרה.

האם הגישה תלונה בתחנת המשטרה על האירוע, ובוחנת אפשרות לתבוע את הגן על המחדל. בנוסף, היא דורשת מהעירייה להעביר את בנה לגן אחר ,מאחר ואינה סומכת על הגננות והסייעות.

"זה מזל שהמקרה לא הסתיים באסון. איך הגננות לא הבחינו במשך שעות שחסרים להם שני ילדים?!", אמרה האם לחוקרים.

במשטרה רואים בחומרה רבה את האירוע ופתחו בחקירת המקרה בחשד לרשלנות. "המשטרה פתחה בחקירת האירוע ובכלל זה גם העבירה דיווח לגורמי הרווחה ברשות המקומית ולמשרד החינוך", נמסר בתגובה.

מעירית נתניה נמסר: "מדובר במקרה בגן מוכר שאינו רשמי השייך לזרם של חב"ד. לצערנו, המקרה החמור לא דווח לעירייה בזמן האירוע. מיד עם קבלת הדיווח הועבר המידע למפקחת משרד החינוך. במקביל משטרת ישראל מבצעת פעולות חקירה נדרשות בהתאם לתלונה שהוגשה".