התעמרות בבן ארבע במהלך נסיעות לגן: הלן גפסו, אמו של מלאכי, ילד שנמצא על הרצף האוטיסטי, חשדה כי מלווה ההסעות פוגע בבנה. היא הטמינה מכשיר הקלטה בתיק של מלאכי, וכששמעה את ההקלטות - הזדעזעה.

"תשתוק", הטיח המלווה בבנה באחת הנסיעות, "אוי ואבוי לך, מספיק. אני אתן לך מכות, תפסיק. עשרים פעם אמרתי לך - לא יורקים באוטו. בבית תעשה מה שאתה רוצה, אבל באוטו אסור לירוק".

בשיחה עם יואב לימור ב"חדשות הבוקר", סיפרה הלן איך התעורר החשד שלה: "לפני שבועיים-שלושה מלאכי בא אליי ואמר, 'אמא, המלווה עושה לי כואב ביד'. שאלתי, איך הוא עושה לך כואב? הוא הראה לי שהוא צובט אותו ביד וברגל. לא ידעתי איך לאכול את זה, התייעצתי עם חברה טובה והיא אמרה לי לשים מכשיר הקלטה בתיק".

איך הרגשת כששמעת את ההקלטות?
"זה היה שוק, אני יומיים בלי שינה. סמכתי על המלווה, הוא נראה חביב ונחמד. דיברתי עם חברה שהבת שלה בהסעה עם מלאכי, היא לא רצתה להתערב אבל כן אמרה שהבת שלה סיפרה שהמלווה עושה את זה גם לה ומרביץ".

למי פנית עם ההקלטות האלה?
"יש לי קשרים עם אנשים שאני מכירה בעירייה. פניתי אליהם ב-23:30 בלילה, הם פעלו ממש במהירות והשעו את המלווה מיד. אתמול העלו אותו לשימוע וראש העיר שלח לי באופן אישי הודעה ואמר שהמלווה פוטר מתפקידו".

מה המסר שלך להורים בעקבות המקרה הזה?
"יש מלא ילדים שלא יכולים להביע את עצמם ולהגיד מה עובר עליהם. נורא חשוב שיהיה פיקוח על הדברים האלה - שישימו מצלמות ומכשירי הקלטה, במיוחד אם מדובר באוטיסטים. רק במזל גיליתי את זה, הילד לא דיבר בהתחלה".

תגובת עיריית ראשון לציון: "עם קבלת הפנייה, נפתח בירור מול המלווה. לדבריו הוא לא נגע כלל בילד אך הודה כי איים עליו לבל יירק שוב. עיריית ראשון לציון רואה בחומרה כל שיח מאיים כלפי תלמידים ובמיוחד במקרה זה שבו היה עליו להכיל ולהסביר לילד. בכל מקרה הופסקה עבודתו של המלווה ויש לילד מלווה חדש".