הפירצה בגדר הגן הייתה מוכרת במשך כשנה, אך לא טופלה לא על ידי צוות הגן ולא על ידי עיריית טבריה. שתיים מתלמידות הגן, בנות חמש בלבד, יצאו דרך הפירצה הזו והסתובבו בחוץ במשך שעה וחצי, מבלי שהגננת והסייעת הבחינו בכך.

חיים וציונה שוקרון נדהמו כששמעו מהורים אחרים בגן שבתם תהל נמצאה ברחוב, אדומה ומבוהלת. "אחרי ארוחת הצהריים הילדים יצאו לחצר ושיחקו", תיאר חיים בשיחה עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר", "שתי הבנות התחבאו מאחורי המחסן. הסייעת הכניסה את הילדים לגן אבל לא ספרה אותם. הבנות הכירו את הפירצה בגדר וברחו לכיוון גן השעשועים. הגננת והסייעת טוענות שבזמן הזה הן עשו מפגש או פעילות".

"אחד ההורים מצא את הבנות כשבא לקחת את הילדה שלו. אחת האמהות התקשרה לאשתי להודיע לה על זה ואני בינתיים באתי לגן. ראיתי המולה בכניסה ואת הילדה בוכה ואדומה. זה לא נורמלי לעשות דבר כזה, פשוט חוסר אחריות. בלתי נתפס. אני מאוכזב מהגננת והסייעת. ציפיתי שכשאני מסתובב עם הגב לגן, שהן יהיו כמו הורים לילדה וישמרו עליה כמוני. הן אמורות להחליף אותי כהורה, וזה לא קרה".

הילדות יצאו מהגן והסתובבו שעה וחצי בחוץ (צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12)
הפירצה בגדר הגן | צילום: מתוך "חדשות הבוקר" , קשת 12

ציונה, באיזה מצב הייתה תהל כשפגשת אותה?
"היא הייתה כולה אדומה, מזיעה, מפוחדת, ממש נבהלה. כשהגעתי לגן כל ההורים היו שם והם ראו את הסייעת צועקת על תהל בגלל שברחה מהגן. אמרתי לסייעת, באיזו זכות את מאשימה את הבת שלי? זאת ילדה בת חמש, אתן צריכות להיות האחראיות עליה. אני צריכה להיות בראש שקט שהילדה שלי נמצאת תחת קורת גג ובאחריות הצוות החינוכי".

בעירייה הסבירו לכם למה לא סגרו את החורים בגדר?
"הפירצה בגדר מוכרת מעל שנה, יש בה שני חורים. בעירייה אומרים שאין להם מספיק תקציב. לאחר המקרה הביאו את החברה שמטפלת בזה שהתקינה בגדר אזיקון של ארבעה שקלים. דרשתי שיתקנו את כל הגדר, מה שהיה אמור להסתדר כבר לפני שנה, אבל זה נפל בתקציבים. העירייה לא מתפקדת".

תגובת עיריית טבריה: "עיריית טבריה רואה את המקרה בחומרה רבה. ננקטו צעדים חמורים ביחס לצוות שעבד באותו יום. בגן שהתה גננת משלימה שנמצאת כעת בתהליכים משמעתיים על ידי משרד החינוך. הסייעת שעבדה סיימה את עבודתה. הגן תוכנן ותוקצב לגידור מחדש, עוד לפני המקרה".