סיפורי הילדים והאגדות הקלאסיים העניקו לנו לאורך השנים אינסוף סיפורים על אמהות חורגות מרושעות ועונשים אכזריים שהן נותנות לילדים של בני הזוג שלהן, אבל המקרה הבא מוכיח לנו שהמציאות לפעמים עולה על כל אגדה וסיפורים כאלו קורים גם בחיים האמיתיים. לפחות אם ניקח ברצינות את מה שקורה ברשתות החברתיות. 

אמא חורגת אנונימית נכנסה לפייסבוק על מנת להתייעץ עם קאוצ'רית ומאמנת אישית, אבל השאלה שלה עוררה זעם מוחלט לאחר ששותפה בקבוצה "CNTRL+ALT+DEL That Relationship". 

בפוסט השאלה שלה היא סיפרה כי היא בחודש שביעי וכי היא ובן זוגה מצפים לבת. "אני כבר לא יכולה לחכות עד הלידה", היא מספרת בפוסט, אבל לדבריה יש רק בעיה אחת - בתו של בן זוגה, אליו היא מאורסת. בהמשך היא שיתפה כי בן זוגה הינו אלמן ומטפל יחיד של בתו בת ה-4, אלא שלמרות הידיעה כי לילדה אין אמא ואביה הוא האדם היחיד שאחראי עליה, היא מייחלת שגם הקשר הזה יתנתק. למעשה היא התייעצה איך הכי נכון לבקש מארוסה למצוא "פתרון" אחר לבתו. כן. ממש כך. 

"אני לא טיפוס האם החורגת ואני יודעת שאני לא אתייחס לבת שלו באותה הדרך שאני אתייחס לבת המשותפת שלנו", היא כתבה, "למען האמת היא עולה לי על העצבים". עוד סיפרה האם כי הבת דומה מאוד לאמה המנוחה והיא גם מאוד קשורה לאביה. "אני חוששת שזה הולך להפריע לקשר של הבת המשותפת שלנו עם אבא שלה", היא סיכמה, "בעקרון אני רוצה לומר לו למצוא לה פתרון אחר, היא יכולה ללכת לגור עם סבא וסבתא שלה. אני לא אדם רע, אני רק דואגת לבת שלי ומוודאת שהיא תקבל את כל תשומת הלב של אבא שלה מבלי ש'אחותה הגדולה' תתערב". 

גירושים וילדים (צילום: shutterstock | Soloviova Liudmyla)
זה קורה. אילוסטרציה. | צילום: shutterstock | Soloviova Liudmyla

לא רק באגדות 

כנראה שהשוק שאתם חווים עכשיו הוא לא בלעדי לכם כי אנשים רבים שראו את הפוסט מיהרו לכנות את האמא החורגת כ"רוע טהור". אחד המגיבים כתב: "אני מקווה שארוסך מבין שהוא אמור להתחתן עם האישה הלא נכונה, מכיוון שהאישה הנכונה תאהב ותגדל את הילדה הקטנה והיפה שלו כאילו הייתה שלה". מגיב אחר הוסיף:"הילדה המסכנה ההיא איבדה את אמה ואת רוצה גם לקחת לה את אבא שלה? אני מקווה שיזרקו אותך בהקדם האפשרי". "לקרוא את הפוסט הזה עשה אותי ממש חולה", הגיבה גולשת נוספת, "לילדה המסכנה הזו מגיע כל כך הרבה יותר". 

גולשים נוספים הטילו ספק האם באמת אפשר להיות כל כך אכזריים גם בחיים האמיתיים, אך היו גם מי שחלקו ושיתפו כי גם הם חוו מקרה דומה. "זה קורה", הם כתבו, "החבר של אמא שלי רצה שהיא תעבור לגור איתו ותשאיר את האחים הקטנים שלי באחריותי, רק בגלל שהוא רצה את תשומת הלב לעצמו".