את הסיפור המרגש הבא קיבלנו משלוש חברות שלא מוכנות לוותר כל כך מהר על חברה שלהן. נעמה בסון, ליאור פז מרון וליאת וורהפטיג מסינג, הן חברות טובות ואמהות לילדות בנות שלוש, שנתרמו לעזור לחברתן הטובה, אמא של שירה בת השלוש, לנצח את הסרטן ולגייס בעבורה כסף למלחמה. החברה ביקשה להישאר אנונימית למען ילדיה, אבל הסיפור שלה ריגש אותנו. עכשיו תורכם להצטרף לחגיגה שמתארגנת.  

בוקר אחד קמה אמא לשניים, מטפלת מדהימה שמטפלת שנים באחרים ומתבשרת שיש לה סרטן. זה מתחיל משום מקום, או ממקום שאנחנו נוטים שלא לייחס לו משמעות גדולה. לפני כמה חודשים, היא סבלה מכאבי בטן וירידה הדרגתית ולא ברורה במשקל שאובחנה על ידי הרופאים כווירוס בטן. "תופעה שכיחה של הקיץ", נאמר לה.

כשהמצב החמיר היא הגיעה למיון ואושפזה. אחרי מספר בדיקות ביניהן גם סי.טי, התגלה גוש בחלל הבטן שחוסם את המעבר בין הקיבה לתריסריון. בשל מיקומו של הגוש נאלצה לעבור ניתוח מעקף קיבה ובזמן הזה גם לקחו ביופסיה. כעבור  שבועיים כשהגיעו תוצאות הבדיקה, היא הופנתה למחלקה האונקולוגית. הביופסיה נבדקה ונבחנה, אולם הרופאים לא מצאו את מקור הגידול. בעודם מתלבטים, ואחרי שהתאוששה קצת מהבשורה הקשה והמרה שנפלה עליה - היא התחילה לחפש פתרונות אחרי שהרגישה שהרפואה הקונבנציונלית ויתרה עליה.

סרטןכאב בחזה
כאבי הבטן החמירו והתגלו כגידול סרטני | צילום: kateafter | Shutterstock.com
החברה הטובה שלנו התרוצצה בין רופאים לשמוע חוות דעת והמסקנה הייתה אחידה: ״הכימותרפיה לא תעזור לך לרפא את הגידול אלא תאריך במעט את חייך אבל הסיכויים קטנים מאוד״. היה גם רופא אחד שהוסיף ואמר שמכיוון שירדה משמעותית במשקל הגוף שלי לא יעמוד בטיפולים.

השמיים נפלו עליה אבל היא החליטה לקחת את המושכות לידיים. היא רוצה לחיות למען בן הזוג האהוב שלה, הילדים המקסימים שעליה לגדל והם תמצית חייה, למען המשפחה הגדולה והנפלאה, החברים הטובים והקריירה שמשמחת ומפרה אותה. עבור כל אלה ועבור עצמה, יש לה אחריות להמשיך לחיות ולהתקיים כשהיא בריאה ואנרגטית מבלי האיום של תאריך ׳פג התוקף׳ שהרופאים הדביקו לה.

כרגע הלביאה שלנו מנסה טיפולים ניסיוניים ולטובת משפחתה ובעיקר הילדים, היא מעדיפה כמה שפחות להיחשף. לאור העלויות המטורפות החלטנו מיד החברות, שכולנו אימהות לבנות שלוש שהן חברות של שירה בתה, לארגן הפנינג בעזרת המרכז הגאה בגן מאיר והצוציגן. העלינו כמה פוסטים בקבוצות סגורות ועשרות בנות שאנחנו לא מכירות כבר באותו היום נרתמו בצורה מדהימה מהעלאת הצגות עד תרומת פריטים ממעצבות, שוברים מבעלות עסקים, מתוקים מקונדיטוריות, פינות טיפוח וטיפול אלטרנטיבי, סדנאות לתינוקות, צילומי משפחה, בלונים, איפור, ילדים, קוסם הופעת אורח של ענן על מקל ועוד ועוד. 

הפנינג למען מלחמה בסרטן
הפנינג למען מלחמה בסרטן | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק

ומה התפקיד שלכם כאן? רק לבוא וליהנות ב-28.10.17, יום שבת, בין 09.00-14.00 לגן מאיר. קנו כרטיסים לכם, לחברים, תשתפו תפיצו ושתמיד יהיו לנו רק בשורות טובות!  

איך רוכשים כרטיסים?

1. יש להוריד את האפליקציה Pepper pay 

2. יש להגדיר חשבון (זה ממש פשוט! דקה וחצי!) 

3. יש להקיש את הסכום ואז ללחוץ שלם, לרשום את מספר הטלפון (  052-4395066) והכסף עובר ! ( ממלאים כרטיס אשראי) פשוט ובטוח

>> "אני סוף סוף האבא שרציתי להיות"