טריסטן דילי בת ה-14 היתה החלום האמריקני: נערה פופולרית ויפה, מעודדת של קבוצת הפוטבול, עם חיים חברתיים פוריים. אחיה הצעיר, בן 13, לא ישכח לעולם את הרגע המבעית בו מצא אותה ירויה בחדרה. דילי הטקסנית נורתה פעמיים, בראשה, באקדח מגנום. ראשה היה מופנה מהרוצח, ועל פי דברי המשטרה, לא היתה מודעת לנוכחותו של הרוצח בחדרה.

״היא לא ידעה שזה מגיע״, אומר השריף ריאן קנינגהם לאתר ׳פיפל׳. ״אפשר לראות בבירור מזירת האירוע שלא היה מאבק. החקירה חושפת שהחשוד העיקרי כרוצח הוא נער מבוגר יותר עמו ניהלה הצעירה יחסים שהסתירה מבני משפחתה וגם מבני משפחתו. זו גם לא היתה פריצה, בזה אנו בטוחים.״

״היא היתה נערה חיובית מאוד,״ מספר עליה פול טרבינו מנהל בית הספר בו למדה. ״היתה לה אישיות כזאת ממגנטת. כולם רצו תמיד להיות סביבה. קשה לי לחשוב על תלמידה שלנו שרגעיה האחרונים היו מלאי אימה. היא הייתה מתוקה, מלאת חמלה ואהובה מאוד. היא תחסר לכל מי שהכיר אותה.״

משפחתה של דילי לא מכירה את הנאשם, פול אדמס שמו, נער בן 19 שלמד סיעוד בקרבת מקום. תכתובות הפייסבוק של השניים מעידות על יחסיהם החשאיים. בתכתובת האחרונה קבעו השניים להיפגש בבית אמה של דילי, שם מצאה את מותה, כנראה בשלוש וחצי לפנות בוקר. זה היה יום ראשון, ואמה של הנערה הניחה שהלכה לישון מאוחר בלילה ולכן לא העירה אותה. רק לקראת ארוחת הערב נשלח אחיה להביא אותה מחדרה, ונחשף לזוועה.

גם הבחור וגם דילי הסתירו את הקשר מבני המשפחה. ״היה ברור כנראה לשני הצדדים שהיא צעירה מדי לקשר הזה, והם שיקרו לכולם,״ אומר השריף. ״בשיחה טלפונית עמו טען אדמס כי היה בביתה של דילי, אבל אז שמעו פורץ, וגבר לבן עלה במדרגות. הוא סיפר שהוא עצמו התחבא במדרגות ושמע את חברתו צועקת: רד ממני! הוא טוען ששמע שתי יריות ואז ברח הגבר מהבית. הגרסה הזו נדחתה על הסף על ידי המשטרה, שיצאה מיד למרדף ארוך אחרי אדמס, שכמעט וירה בשוטרים באקדחו, אלא שאז הפנה את האקדח לראשו והתאבד מול עיניהם, בתוך רכבו.

אדמס הותיר אחריו מכתב התאבדות, שאמור לזכות אותו מכל אשמה. ״במכתב הוא טוען שלא היה לו כל קשר למה שקרה לה, ושלא מתאים לו ללכת לכלא בגלל זה,״ מספר השריף. ״הוא כתב: אני יודע שאנשים יחשבו שזה הייתי אני.״ עכשיו מתגלה כי מספר ימים לפני הרצח רכש לעצמו אדמס מצ׳טה, גרזן, מספר סכינים, שקי יוטה גדולים, משקולות והרבה נייר דבק, כמה אזיקים ושלשלאות כבדות. ״מדובר היה באירוע מתוכנן היטב מראש,״ אומר השריף בצער. עדיין, המניע לרצח נותר מסתורי ולא ברור.

>> כך תצילו את הבנות שלכם מאינסטגרם