אם בעבר, כשילדים היו מעוניינים להוסיף לביתם חבר על ארבע, הם היו משתמשים בסחטנות רגשית כלפי ההורים, מבטיחים להם הרים וגבעות, ועושים את הפרצופים שהכי בלתי אפשרי לעמוד מולם, כיום ישנן טקטיקות אחרות להשגת חיית המחמד הנחשקת. טרנד עולמי, שהגיע גם לישראל, מאפשר לילדים ולחיות לגנוב את ההצגה בפייסבוק, ולגייס לייקים תמורת חיות מחמד, כל זאת על מנת לשכנע את ההורים שזה באמת רעיון טוב.

אין תמונה
בבקשה תאהבו את התמונה שלנו. רמי אורבנו ואחותו מתחננים לחתול

"הוא חשב שהם יוותרו על המשימה"

הכל התחיל מילד אחד בארה"ב שרצה מאוד חתול קטן עבורו ועבור אחותו הקטנה. רמי בן השמונה ביקש מאבא דן אורבנו שוב ושוב חתול, עד שלבסוף הציע האב הצעה מעניינת: אם יצליחו האחים הקטנים להשיג אלף לייקים על תמונה בפייסבוק בה הם מציגים את הבקשה שלהם - החתול המבוקש יצטרף למשפחה. אבא דן חשב שבכך יוריד את בנו ובתו מהעניין לזמן מה, אבל זה ממש לא מה שקרה. האם מריסה העלתה את תמונת האחים עם השלט בו נכתב: "היי פייסבוק! אחותי ואני ממש רוצים חתול. אבא שלנו הבטיח שאם נשיג אלף לייקים, הוא יביא לנו. בבקשה תאהבו את התמונה שלנו. תודה!"

מתחת לתמונה כתבה האם מריסה: "דן חושב שאין שום סיכוי שנצליח לעשות את זה. תעזרו לנו. אני והילדים ממש רוצים לאמץ חתול ולקרוא לו היירי פוטר".

מבול הלייקים החל מיד ולא פסק מאז. רק שעתיים לאחר פרסום התמונה כבר היה ברור למשפחת אורבנו שהחתול בדרך, ואחרי מספר ימים הגיעו הלייקים למעל מאה אלף, והשיתופים ל-106 אלף. "ממש ממש ממש לא חשבנו שדבר כזה עומד לקרות", אמרה האם מריסה. האב עמד בהבטחתו וסיפק למשפחה חתלתולה קטנה מעמותת חיות מקומית, לה קראו בני המשפחה היירייטה ל. פוטר, כשה-ל' מסמל את המילה לייק.

יום לאחר שעלה הסיפור הזה לאתרי אינטרנט שונים, נפתחה חזית ישראלית לעניין עם תמונה שהעלה מסעדן תל אביבי בשם טל שטרן. בתמונה רואים את בתו החמודה אוחזת בשמחה בדף שעליו נרשם: "אם נשיג אלף לייקים אז אבא שלי יסכים לנו לאמץ כלב!!! אז בבקשה תעשו לנו לייק. אנחנו מאוד רוצים לאמץ כלבלב".

אין תמונה
לא תעשו לייק? בתו של טל שטרן מחזיקה את השלט

התמונה שעלתה ביום שלישי בערב לעמוד הפייסבוק של שטרן מיד הוכיחה את עצמה כמכונה משומנת ללייקים, ותוך 12 שעות כבר היו לה מעל שלושת אלפים לייקים ומאות שיתופים. שטרן, בתגובה לכל המאחלים שבירכו אותו בברכת 'תתחדש על הכלב', הודה שהוא מתקשה להאמין למבול התגובות, השיתופים והלייקים.

>> ואיך היא תראה עם הכלב כשתגדל? קבלו פרויקט תמונות מקסים