שוטרי היס"מ של תחנת רהט, שיצאו השבוע לפעילות מבצעית בעיר כדי לאתר כלי נשק לא חוקיים, הופתעו למצוא באחד הבתים משהו אחר לגמרי.

בעיצומה של הפעילות, לאחר שאחד מתושבי העיר ניסה לברוח מביתו כדי להימלט מהם, גילו השוטרים שהוא נטש בגינת ביתו כלבה. התושב נתפס אמנם אחרי מרדף קצר, אבל דווקא הכלבה הייתה זו שמשכה את תשומת ליבם של השוטרים, שחשדו שהיא אינה שייכת לו.

השוטרים לקחו את הכלבה לתחנת המשטרה, האכילו והשקו אותה, ובדקו באמצעות השבב שלה למי היא שייכת. מבדיקת המשטרה עלה שהכלבה בת ה-8 חודשים ששמה לקסי, שייכת לתושבת רחובות לפני כחודשיים היא נחטפה מחצר ביתה  והוברחה לרהט, שם הוחזקה עד אתמול.

לקסי הכלבה שנחטפה
לקסי הכלבה שנחטפה | צילום: דוברות המשטרה, משטרת ישראל

השוטרים יצרו מיד קשר עם בעלת הכלבה, מעיין, וסיפרו לה שמצאו אותה בריאה ושלמה. "כשלקסי נעלמה הילדים היו עצובים מאוד", סיפרה מעיין בשיחה עם mako, "פנינו לווטרינרים לברר אם מישהו דיווח עליה או שמע עליה משהו, חיפשנו אותה בכל מקום. האמת התייאשתי, כבר השלמתי עם העובדה שהיא לא תחזור אלינו יותר". לדבריה, כשהשוטרים התקשרו היא הייתה בהלם מוחלט. "בהתחלה לא הבנתי על מה הם מדברים, לא האמנתי שהם מצאו אותה, אבל אחרי כמה שניות התפרצתי בשמחה וגם הילדים היו מאושרים שהיא נמצאה".

אתמול (ג', 10.12) נפגשו השוטרים עם מעיין ובנה, והחזירו להם את לקסי, שמיד קפצה עליהם בהתלהבות. "זה היה מפגש מאוד מרגש", סיפרה מעיין, "כשלקסי נחטפה היא הייתה גורה. היא הביאה לנו המון שמחה ואושר, ואני מודה לשוטרים על זה שהחזירו לנו אותה".