נעים מאוד, אני סופר אמא על עקבים אבל אתם יכולים לקרוא לי הילה. זה נכון שצמד המילים "עקבים" ו"אמא" לרוב לא משתלב יחד הגיונית באותו המשפט,. אחרי הכול, עקבים הם ממש לא הנעליים הכי נוחות לרוץ בהן, בלשון המעטה, את המרוץ המטורף של החיים. אבל היי, הן יפות למות.

עם זאת כשאני מביטה סביב, לא כולן מסכימות איתי. למעשה רוב האימהות דווקא מעדיפות את המראה השטוח למסע הזה כך שמהר מאוד גיליתי כמה אני עוף מוזר בקרב חברותיי, במיוחד כשהתחלנו את פרק ההורות די במקביל. מרווקות שמדברות על דייטינג, עברנו לשיחות והרהורים על הג'אנגלינג האינסופי והמירמור המוכר. אז זה גם היכה בי עד כמה האג'נדה שלי בחיים החדשים האלה שונה בעליל והיא דוגלת בדבר אחד ומאוד ברור: קודם כל אני, אחר כך עושה בשבילי ובסוף עוד טיפ טיפה למעני. נשמע מוזר?? זהו, שלא.

הכל מתחיל אי שם, בילדותי. קחו רגע 30 שנה אחורה. נולדתי ביפו לאמא מזל שהייתה עקרת בית ואבא עמוס שהיה עצמאי. בת אמצעית בין 2 בנים - תסביך סנדוויץ' קלאסי. גדלתי בתוך משפחה אוהבת, תומכת, מחבקת ומאוחדת עם אמא שתמיד הייתה בבית – באופן קבוע היו לנו ארוחות חמות ותמיד עם מי לשבת לשעורי בית, היה לנו בית נקי ומעולם לא הייתי ילדת מפתח. אז מה היה לי חסר כבר אז? ובכן, אף פעם לא ראיתי את אמא שלי על עקבים, או מאופרת או שואפת לאיזו קריירה. ההגשמה העצמית שלה הסתכמה בגידול הילדים. שזה יפה ומכובד, אבל בכל זאת זה העסיק אותי כבר אז.

הילה אינציג (צילום: צילום ביתי)
"אף פעם לא ראיתי את אמא שלי על עקבים, או מאופרת או שואפת לאיזו קריירה. הלךה עם בנותיה | צילום: צילום ביתי
נראה לי ששם התחילה השריטה. תמיד הרגשתי צורך להגשים את עצמי הכי גבוה. אם בצבא - אז קרבי, אם כבר עבודה מועדפת - אז לחיות בחו"ל, אם ללמוד - אז להצטיין ואם להתקדם בעבודה – אז לעשות את זה תוך כדי שאני חיה הכי טוב שאפשר.

על אף שכולם מכרו לי מסביב שעם בואם של הילדים, הכול ישתנה - כשמיה הגיעה לעולם, הכול רק התעצם אצלי. אמרו לי שאתחיל לחיות רק למענה ואאבד המון מעצמי ואני בחרתי לקנות סלוגן אחר לחיים שלי. אחרי שהכלתי את מיה בתוכי עשרה חודשים (שאף אחד לא יגיד לי שזה תשעה!!!), שמנתי, הקאתי, צרבתי, שנאתי את בעלי, נתפרתי, לא ישנתי ותפקדתי כמנשא אנושי. מי האמיץ שיאמר לי שעכשיו אני צריכה לוותר על עצמי כשיש כל כך הרבה דברים אחרים לוותר עליהם? (כמו נניח שטיפת הרצפה 4 פעמים ביום). לא יקום ולא יהיה!

החלטתי כבר אז לחיות אחרת וקיימתי. מאז, הפכתי להיות אמא לשתיים (מיה, 4.5 ואביב, 2.5) ואני עושה הכול קודם לעצמי. אני גם יודעת למה. זה הניסיון התמידי לכסות את כל הזמן והאנרגיות שאני משקיעה בהן (הרי גם אם הן במסגרות, הראש לא מפסיק לעבוד ולדאוג - וועדי גנים הם המכה של חיי).

הילה אינציג (צילום: צילום ביתי)
"מי האמיץ שיאמר לי שעכשיו אני צריכה לוותר על עצמי כשיש כל כך הרבה דברים אחרים לוותר עליהם? " | צילום: צילום ביתי
תוסיפו לזה שההורים שלי גרים יחסית רחוק ובעלי עצמאי ככה שביומיום אין לי עזרה, מלבד זו שאני משלמת עבורה והיא שווה לי כל שקל. אז, איך שאני רואה את זה, אם אני הראש של המשפחה, לא כדאי שהוא תמיד יהיה מתוקתק עם פן, גוונים ומריח טוב?

איך זה עובד לי? אז ככה: אם הייתי איתן בג'ימבורי והלכנו לגינה, אז תהיו בטוחים שגם אלך לקניון ואחגוג במסע שופינג לנשמה. ואם הכנתי להן ארוחת ערב, אתיישב לאכול את המנה שלי. כשאני מרשה להן ביס, אבל שחררו – גם אני רוצה לאכול. אם הגעתי הביתה מיום מלא ואין לי יכולת להכיל אף אחד אז אני אקרא לבייביסיטר שתוריד אותן לגינה כדי שאתאפס על עצמי, ויותר מהכל, דעי בתי היקרה -  לא בא לי לתת לך את המיטה שלי - נוח לי שם לבד עם אבא, לך יש את שלך.

הילה אינציג (צילום: צילום ביתי)
"כולנו סופר אמא על עקבים, זה מצריך רק שינוי קטן בראש ושינוי סדרי העדיפויות | צילום: צילום ביתי
בשורה התחתונה, אני חושבת שכולנו סופר אמא על עקבים, זה מצריך רק שינוי קטן בראש ושינוי סדרי העדיפויות. ובסוף, זה לגמרי ווין-ווין סיטואייצ'ן. 

אתן מוזמנות לעקוב אחרי הדף שלי באינסטגרם ובפייסבוק "סופר אמא על עקבים"