לשחקניות ג׳ניפר גארנר ואיימי אדאמס יש את אחת היוזמות המתוקות שהביאה לפתחנו הקורונה, במסגרתה קוראים סלבריטאים סיפורים לילדים, ומגייסים תרומות לטובת ילדים בעלי חוסר ביטחון תזונתי ומשפחות שנפגעו מהמגיפה. מפורסמים רבים כבר לקחו חלק בפרוייקט, ולכבוד יום הולדתו הראשון של ארצ׳י, תינוק קליפורני מלכותי, הצטרפה גם מייגן מרקל למאמץ, וקראה לו סיפור, כשהוא יושב בחיקה.

הסרטון המתוק אותו צילם אבא הארי, ומשתתף בקולות עידוד ושמחה, זכה לתפוצה נרחבת ונתן הצצה די ארוכה למזגו של התינוק הג׳ינג׳י, ולדינמיקה שלו ושל אמו. האימהות של מרקל נראית דומה לזו של מרבית הנשים סביבנו כיום: היא חמה, מאוהבת ונתונה כולה למצבי הרוח המשתנים של בנה. אבל לא כולם עפו על המחווה. היו כאלה שצפו והתעוררו בהם רגשות אחרים. אחת כזו היא הסופרת האמריקנית המצליחה אמילי גריפין, שהעלתה לטוויטר ציוץ זועם.

״ילד וספר חמודים, אבל מה עם ה׳אני ראשונה׳?״ שאלה גריפין באחד מכמה פוסטים נרגזים בנושא, שאמנם נמחקו אחרי כמה זמן, אבל צולמו והועלו בידי אחרים. ״זה המייגן-שואו. למה היא לא צילמה ונתנה להארי לקרוא? ולמה היא לא עצרה רגע בסוף כדי לציין שהוא אמר ׳אבא׳? כי זה היה גורם לסרטון להיות, ישמור השם, על מישהו אחר לרגע, ולא עליה. חוץ מזה, את טוענת שאת רוצה לשמור על פרטיות הילד שלך, ואז את מעלה סרטון שלו בלי מכנסיים?! אוקיי...״

View this post on Instagram

A post shared by #SAVEWITHSTORIES (@savewithstories) on

בהתכתבויות שהועלו גם הן, מכנה הסופרת את מרקל לא אמהית ומזויפת. ״ארצ׳י מהמם בסרטון, אבל אמא שלו כאילו צורחת: תסתכלו עלי!!! אני צריכה תשומת לב כאם מסורה! היא בדיחה מהלכת. כל כך צר לי על הילד הזה. היא שחקנית… משחקת תפקיד״.

התגובות לפוסטים היו מאוד חזקות וקשות, וגריפין, כאמור סופרת מוכרת ופופולרית בתחום הצ׳יק-ליט, לה 12 ספרים, אחד מהם היה לסרט מצליח, הפכה את חשבונות הרשתות החברתיים שלה לפרטיים לכמה ימים. היא מואשמת לא רק בשיימינג של אמהות אלא גם בגזענות, כשנשים שחורות רבות הגיבו בטענה שאילו הייתה לבנה, לא היו נטפלים לכישוריה ההוריים. אפשר להסיק מהסיפור הזה דבר אחד: לפני שמשתלחים בכישוריה ההוריים של דמות ציבורית אהובה בעודה לוקחת חלק במיזם צדקה, ובחיקה תינוק מתוק ושמח, כדאי אולי לנשום רגע, ואז לעשות משהו אחר.