כששדרנית חדשות הבוקר בשיקגו, טנג'ה באביץ', הרכיבה משקפיים במהלך שידור בשבוע החולף, היא הייתה נראית אחרת מבשגרה מה שגרם לרבים לתהות מה פשר המעשה. 

"לפני שנסיים את התוכנית, אני רק רוצה להגיד תודה לרבים מכם ששיתפו אותי השבוע ואמרו שהם אהבו לראות אותי עם משקפיים", אמרה באביץ' בתום שידור התוכנית ABC7, "היו גם כמה מכם ששאלו למה אני מרכיבה אותם". אז למקרה שגם אתם הספקתם להסתקרן - מצאנו את התשובה והיא מרגשת במיוחד. 

אדלייד, בתה בת העשר של באביץ', לא הרכיבה את המשקפיים שלה במהלך שיעורי בית הספר בזום, מכיוון שפחדה ממה שילדים אחרים בכיתה יגידו או יחשבו עליה. במחווה של סולידריות, החליטה באביץ' עצמה להרכיב משקפיים במשך כל אותו שבוע כדי להבהיר לבתה נקודה חשובה. "כל מה שאנשים יגידו או יחשבו עלייך, לא צריך לעניין אותך. מה שחשוב זה פשוט להיות עצמך, באופן אותנטי ולא מתנצל, כל השאר יסתדר".

קטע השידור המדובר נסגר בתמונות של ידוענים כמו טיילור סוויפט ואידריס אלבה במשקפיים, לפני שנכנס לכל צוות החדשות, שכולם הרכיבו גם הם משקפיים, במפגן תמיכה. ממש לפני חתימת השידור, עודדה באביץ' את הגולשים במדיה החברתית לשלוח לה תמונות של ילדים מרכיבים משקפיים. "אני מקווה שתשתפו איתי את תמונות הילדים שלכם ברשתות החברתיות", קראה, "אני רק אשמח לומר להם כמה הם נראים יפה איתם".

עדכוני הטוויטר והפייסבוק של באביץ' הפכו למופע מרהיב של אנשים מכל רחבי העולם שמשתפים תמונות של ילדיהם במשקפיים.

"זה איידן והוא בגן. הוא היה כל כך עצוב כשגילינו שהוא זקוק למשקפיים, אבל הוא לגמרי מחבק אותם עכשיו כי הוא יכול לראות הרבה יותר טוב מבעבר", התייחס קית' הייוורד לפוסט בפייסבוק של באביץ'.

"מעולם לא עלה על דעתי כמה אנשים יתחברו לזה," אמרה באביץ' בראיון ל"שיקגו טריביון". "שמעתי מהורים שהתינוקות שלהם אובחנו עם בעיות ראייה וחוששים איך להתנהל עם זה, מורים שאמרו תודה כי התלמידים שלהם כל כך מפחדים להרכיב את המשקפיים שלהם. אפילו חבר טוב, האופטומטריסט של בתי, אמר לי 'טנג'ה, אין לך מושג כמה קשה לגרום לילדים להרכיב משקפיים. תודה'.'"

עוד היא שיתפה כי בתה הבכורה הרגישה בתחילה חוסר ביטחון לגבי הרכבת משקפיים, אבל אין ספק שלתגובה ברשת יש השפעה גם עליה. "אני לא חושבת שאצליח לשנות את דעתה לגבי המשקפיים שלה בן לילה", סיכמה באביץ', "אבל אני יכולה להגיד שהיא כבר מרגישה טוב כשהיא רואה שהסיפור שלה גורם לילדים אחרים להרגיש טוב עם המשקפיים שלהם. אני מקווה שזה יעזור לרכך את חוסר הביטחון שלה".