שבועות אחדים לאחר שילדה שרלוט הילברנט מדנמרק זוג תאומים, היא הבינה שהם לא ממש זהים. אפילו די שונים. אבל גם היא התקשתה להאמין שהתאומים, לוקאס ומרקוס, שהגיחו לעולם בהפרש של 48 דקות נולדו, בעצם, משני אבות שונים.

אין תמונה
סיכוי של אחד למיליארד. מייקל (משמאל) עם בנו מרקוס וטומי עם בנו לוקאס

סיכוי יותר גבוה לזכות בלוטו

לפני שש שנים נכנסה שרלוט להריון בו זמנית מבעלה לשעבר, מייקל, ומחברה לחיים, טומי, כאשר שכבה עם שניהם בהפרש של 48 שעות. אמנם ידועים בעולם מספר מקרים כאלו, אך הסיכוי שזה יקרה הוא אחד למיליארד. "יש סיכוי גדול יותר לזכות בלוטו", אומרת האם בת ה-38.

כיום, כשהם כבר בני שש, ניתן להבחין כי הם שונים לחלוטין זה מזה. מרקוס, בנו של מייקל, הוא ג'ינג'י נמוך, מוצק ואנרגטי. לעומתו, לוקאס, בנו של טומי, הוא גבוה, בלונדיני, עדין ורגוע.

לשרלוט ומייקל, שהתגרשו בשנת 2004, יש שני ילדים נוספים. "אחרי שנפרדנו התחלתי לצאת קצת יותר לבלות", מספרת שרלוט. "ערב אחד ניגש אלי בבר גבר בלונדיני נאה בשם טומי. התחברנו והתחלנו לצאת באופן קבוע".
אבל מייקל עדיין קיווה לחזור אליה ובערב השנה החדשה, בלהט הרגע, הזוג לשעבר מצא את דרכו למיטה. שרלוט חששה לסכן את מערכת היחסים הטרייה והשברירית עם טומי, ושמרה על שתיקה בנוגע לאותו מקרה. "זו הייתה תקרית חד פעמית והייתי נחושה שזה יישאר כך", היא אומרת.

כעבור מספר חודשים שרלוט החלה להרגיש רע ולהקיא. היא הלכה לרופא, והוא גילה לה שהיא בהריון ושיש לה תאומים. שרלוט החליטה שכנות היא הדרך הנכונה ביותר, אזרה אומץ וסיפרה לשני הגברים שהם עלולים להיות האבות של התאומים.

"זו הייתה תקופה כאוטית מאוד", היא מספרת. "מייקל קיווה ששני ילדים נוספים יחזירו אותנו זה לזה, בעוד טומי תמיד רצה משפחה וייחל שזוג התאומים יהיו שלו".

כשהגיע הרגע היה זה מייקל שהיה איתה בחדר הלידה. "כבר היו לנו שני ילדים יחד ומייקל היה מאוד מעורב בתקופת ההריון שלי. זה הרגיש הכי נכון שהוא זה שצריך להיות איתי".

אך מספר שבועות לאחר הלידה, שרלוט הבינה שהתאומים אינם זהים כשתי טיפות מים, בלשון המעטה. "מרקוס היה ג'ינג'י עם אף זעיר ונראה כמו שני הבנים הגדולים שלי. לוקאס היה בלונדיני עם תווי פנים רכים וראש ארוך, בדיוק כמו טומי. אבל לא היה לי זמן או אנרגיה להתמודד עם העובדה שייתכן והם שייכים לאבות שונים. עם זאת, זה היה די ברור, ואימא שלי הייתה הראשונה להגיד את מה שכולנו חשבנו. 'הם לא נראים אותו דבר', היו המילים המדוייקות שלה".

משפחה גדולה ומאושרת

על אף מה שקרה, חצי שנה לאחר הלידה שרלוט וטומי עברו לגור יחד. ערב אחד נפגשו במקרה טומי ומייקל בפאב המקומי. אחרי שיחת גברים על חצי ליטר בירה, הם יישרו את ההדורים וסיכמו ששניהם יקחו חלק בחיי התאומים.

אין תמונה
"לא היה לי כח להתמודד עם כך שהם יכולים להיות משני אבות שונים". שרלוט והתאומים

רק כעבור שנה שרלוט, מייקל וטומי היו מוכנים לעבור בדיקת די.אן.איי שתגיד בוודאות האם הילדים הם מאבות שונים. התשובה הגיעה במכתב לאחר מספר שבועות וגילתה את מה שכולם כבר שיערו.

למרות שהם ציפו לקבל את האבחנה הזאת, זה עדיין הרגיש מוזר. "לא קפצנו משמחה, אבל גם לא היינו עצובים", היא אומרת. "חברים ומשפחה מאוד תמכו בנו. לא הורמו גבות בקהילה שלנו, כנראה בגלל שהיינו כל כך פתוחים בנוגע לזה מהרגע הראשון".

כיום, שני הגברים מעורים במידה רבה בחיי הילדים, ושרלוט מצהירה כי הם משפחה אחת גדולה ומאושרת.

איך זה יכול לקרות?

כאמור, מקרים כאלו הם נדירים ביותר, אבל כבר שמענו על סיפורים דומים בעבר. בני זוג בדאלאס שהבחינו כי התאומים שלהם שונים, גילו לאחר בדיקת די.אן.איי שהאם הרתה משני אבות שונים; תאומים בני 11 ממינסוטה גילו במקרה שיש להם שני אבות; ובמקרה אחר, אישה מפולין ילדה זוג תאומים מהבעל ומהמאהב.

"אני באופן אישי לא נתקלתי במקרה כזה, אבל אם אישה מקיימת יחסי מין עם שותף אחד או יותר זה בהחלט אפשרי", אומרת ד"ר וירג'יניה בקט, גיניקולגית בכירה בבריטניה. "במקרה הזה, זרע מהגבר הראשון נותר בחצוצרות שלה, שם הוא יכול להישאר אפקטיבי במשך שלושה עד ארבעה ימים. כשהיא קיימה יחסי מין עם הגבר השני שוחררו שתי ביציות. הביציות, שנשארות בגוף במשך 24 שעות בערך, הופרו על ידי הזרעים של שני הגברים".

>> כל מה שרצית לדעת על הריון תאומים