שני דברים שקשה להאמין על טל מוסרי: הוא בן 41 (נראה בן 20) וחלפו כבר שנתיים מאז עשה את המעבר הדרמטי שהרעיד את האדמה של מעריצי ערוץ הילדים. אחרי 18 שנים בערוץ, עבר לניקולודיאון ומאז כאמור הוא שם. בימים אלה הוא מצלם עונה שנייה ל"נעלמים" עונה שלישית ל"שכונה", ומופיע בכל הארץ ב"פסטיפאן". מה ששלא מונע מבעדו להיות אבא פעיל לשלושה (ליבי בן 9, דריה בת 5 וים בן 8 חודשים) ובעל גאה באשתו, נועם בן גוריון. תפסנו אותו לשאלון אבא.

נתחיל מאיפה שהכל מתחיל: איך הלידות עברו  מנקודת המבט שלך?

"האמת שזה הלך והשתפר מילד לילד. בילד הראשון הייתי מבוהל, מצאתי את עצמי בחדר לידה, שם אשתי עברה לידה טבעית (כל הלידות שלה היו טבעיות לחלוטין), וכל כולי התפללתי והחזקתי אצבעות שזה רק יעבור בשלום. אני זוכר שלמחרת הלידה הראשונה של ליבי, התהלכתי בעיר ופשוט רציתי לחבק כל אישה שראיתי ברחוב. מאז, אני מעריץ נשים, אין ספק שהן המין הנבחר והעליון. לא יכולתי לעבור את מה שאשתי עשתה. לידה טבעית פירושה להיות וונדרוומן אמיתית. בלידה השנייה הייתי יותר פעיל ובשלישית הייתי ממש 'קול', רבע שעה אחרי הלידה הלכתי לבית קפה להביא לי ולנועם TA, שתינו קפה וצחקנו".

מה השיעור הכי חשוב שלמדת בהורות?
"'זו ילדותי השנייה' זה המשפט הכי נכון אבל אתה לא מבין אותו עד שאתה הורה. כשאתה הורה אתה חווה אותו בכל יום. הייתי ילד מבוגר מגיל 6, עשיתי כבר אז מה שאני עושה עכשיו, מחזרות להופעות והייתי בחברת מבוגרים. בזכות הילדים שלי, אני עובר את הילדות פעם נוספת ועושה את כל מה שלא עשיתי אז: סלטות בבריכה, טיפוס על עצים, משחק מחבואים ותופסת. הילדים מזמינים אותנו לחוות שוב את הילדות שהייתה או לא הייתה לנו, הכייף הכי גדול זה לחזור להיות שוב ילד".

A post shared by טל מוסרי (@talmosseri) on

למה אתה הכי מתגעגע בחיים שלפני האבהות?
"הרגע הזה שבו אתה יכול לטוס לחו"ל לסופ"ש, בלי הדיונים של איפה נשאיר אותם ועם מי הם יהיו, יש בזה משהו הרבה יותר ספונטני, מהרגע שהם נולדים,  צריך להיות מאורגן ומחושב".

A post shared by טל מוסרי (@talmosseri) on

על מה היית מוותר או ממה אתה הכי פחות נהנה?
"הכול בסופו של דבר זה אתגר, יש בכל יום מבחן חדש: במריבות שלהם, בגבולות, הם בודקים כל רגע. אבל לא הייתי מוותר על כל זה כי בסוף זה האתגר האמיתי של ההורות. אין ספק שאם אתה מצליח להתגבר על האתגרים האלה, ולא לוותר - אתה הורה יותר טוב. הם שמים מולי דברים לא פשוטים, אבל גורמים לי להיות אבא יותר טוב, אז לא הייתי מוותר על כלום".

היכן נקודת התורפה שלך כאבא?
"אני אבא מפורסם ואבא שגדל כילד עם חשיפה לתקשורת, אני מאוד משתדל לשמור על הפרטיות שלהם, כמעט בקנאות. אף אחד לא ממש יודע איזה אבא אני והראיון הזה יוצא מן הכלל. גם אם רוצים שהילדים שלי ישתתפו בהשקות של סלבס ושאביא אותם לפתיחות, אני אף פעם לא מביא אותם. יכול להיות שאני מגזים אבל בפייסבוק ובאינסטגרם שלי לא תמצאו תמונה שלהם".

מה החלק הכי מאתגר בהורות עבורך?
"כל יום מאתגר מחדש, הרגע הזה שבו אני משכיב אותם לישון או שומר על הגבולות ועל העולם שלהם, והשמירה על היחסים עם אשתי, שנמשיך לתפקד כצוות ולשמור על הזוגיות, ובתוך כל זה להיות אבא, לנהל קריירה מצליחה ולהמשיך להופיע. אני תמיד אומר שאני מנהל את הקריירה שלי כאילו אני רווק, לא אומר לא לשום עבודה, ומצדיע לאשתך כי לא יכולתי לעשות את זה בלעדיה. בסוף הילדים רואים אותי מגשים את החלומות, יוצא לעבוד בחריצות ושם את העבודה במקום גבוה בסדר העדיפויות".

יש החמצות בדרך?
"כשכל הילדים יוצאים לחופשות, אני יוצא לעבוד כי אני כוכב הילדים, ורוב העבודה שלי היא בחופשות ובחופש הגדול. אני לא נמצא איתם יותר מדי בתקופות האלה, לא מדליק איתם נרות אלא מככב בפסטיגל, מפספס מסיבות פורים אבל מפצה בהרבה אהבה ומקבל גם את התמיכה של הילדים".

A post shared by טל מוסרי (@talmosseri) on

מה החלק הכי מהנה בהורות?
"הרגע הזה שבו הם מחבקים ומנשקים אותי ואומרים כמה הם אוהבים אותי, ואני רואה אותם גדלים ושומע אותם צוחקים. אף אחד לא הכין אותי שזו תהיה המתנה הכי גדולה. אני אופיע לפני 10,000 ילדים שיריעו לי, אבל כשהילדים שלי נותנים חיבוק זה שווה את הכול".

איך הילדים שלך מצליחים להצחיק אותך?
"בבדיחות שאף זר לא יבין, אני צוחק מהדברים הכי שטותיים ואני אבא די שטותניק, אנחנו צוחקים המון".

A post shared by טל מוסרי (@talmosseri) on

איך אתה מבלה עם הילדים זמן איכות?
"מסיע אותם בכל בוקר לבית הספר והגן על האופניים. אנחנו גרים בתל אביב אז לכל מקום אני מסיע אותם על האופניים. אנחנו הולכים לים, לבריכה משחקים כדורגל. יש המון ימים שאני לא נמצא בבית אז כשאני נמצא, אני מאה אחוז איתם, ואם אני בורח לאייפון, הם מזכירים לי 'בלי מסכים'!"

מה החלק בשבוע שאתה הכי אוהב?
"כל יום, אני אוהב את יום שישי בגלל קבלת השבת עם המשפחה האינטימית או עם החברים או המשפחה המורחבת. אבל אין יום ממש מיוחד שחביב עליי".  

איזה רגע מאז שהפכת לאב, אתה לא שוכח?
"הלידה הראשונה של הבן שלי, זה הרגע שבו הבנתי שאני הופך לאבא וכל לידה היא נס, ושהם הסיפור ואנחנו רק אורחים".

עד כמה אתה נוכח בחיי הילדים שלך?
"משתדל מאוד להיות נוכח, ומזכיר לעצמי שאם אני מביא ילדים אני לא רוצה לפספס את ההורות, להגיע לגיל מאוחר ולהגיד איך לא חוויתי איתם? אני שם את הקריירה במקום גבוה אך משתדל לשלב בין הדברים".

ומה עם הזמן האישי שלך?
"אחרי שאני שם אותם בבית הספר בכל יום, אני מגיע לים ורץ בין 4-6 ק"מ, אחר כך אני שוחה בים, מתיישב, בוהה, לומד טקסטים ומתכונן ליום העבודה שלי".

האם היה תפקיד שהשפיע על חייך המשפחתיים או על ההורות שלך?
"כשצילמתי את 'השמינייה', הייתי עדיין רווק בתחילת דרכי בערוץ הילדים. שיחקתי שם מדען הורה, ואחת הסצנות הייתה סצנה של לידה. הביאו תינוק אמיתי בן כמה שבועות, וזו הייתה הפעם הראשונה שהחזקתי תינוק. אני זוכר שכמעט הפלתי אותו וזה היה רגע טראומתי. האימא האמיתית של התינוק קפצה לפריים ולקחה אותו ממני. אמרתי לעצמי שאני מקווה שעם הילדים הפרטיים שלי זה לא יחזור. כשהגיעו הילדים שלי, ידעתי לחתל, להאכיל ולהחזיק אותם, זה כנראה משהו גדול ממני, שקורה לכולם, שזה שלי פרטי זה מצליח".

A post shared by טל מוסרי (@talmosseri) on

איזה אבא אתה לדעתך?
"אבא מעולה, נהנה מאוד להיות אבא, זה כיף גדול, וגם שמח שלא ויתרתי על הקריירה, אני מאוד נהנה לחזור הביתה אליהם. אני אבא קשוב ושטותניק. כייף לי איתם אבל אני גם יודע לשים גבולות ולהיות קשוח כשצריך".

מה הדבר הכי טוב שאתה עושה כאבא?
"אני לונה פארק אנושי, מעיף אותם לשמיים, זורק ותופס אותם, רכבת הרים של איש אחד".

מה אתה לוקח מהוריך?
"את האהבה הגדולה שנתנו לי, ואת זה שהם באמת התבוננו בי וראו מה אני אוהב, ולשם הלכתי. האהבה שלי למשחק והרצון להופיע על במות באמת באו ממני, ורציתי את זה כל חיי. הורים שלי לא עצרו בעדי, הם מאוד תמכו ושמחו בשבילי גם כשהמקצוע הזה לא היה פופולרי כמו שהוא היום, ומצד שני ידעו לשים גבולות כשצריך".  

פסטיפאן (צילום: רמי זרנגר)
פסטיפאן | צילום: רמי זרנגר
מהי עצת ההורות הכי טובה שקיבלת, וממי?
"חברה של אשתי יעצה לנו להמשיך לצאת פעם בשבוע באופן קבוע. זו עצה גדולה שאימצנו ואנחנו ממליצים לכל זוג הורים להמשיך לעשות את זה, גם אם קשה ועייפים. מינימום פעם בשבוע כמו חוג, זה יכול להיות הליכה בשדרה, מסעדה או סרט, אפילו רק לשעה אבל העיקר לשמור על הזוגיות ושהילדים לא יגנבו את ההצגה".

איזה מסר חשוב אתה רוצה להעביר לילדיך?
"להודות לאלוהים על זה שאנחנו כאן בעולם הזה, והחיים שלנו טובים, גם אם זה לפעמים לא נראה ככה. אני רוצה שהם יהיו בני אדם חרוצים וסקרנים, ובעיקר מכבדים את המקום שהם חיים בו".  

*בימים אלו מופיע טל מוסרי ב"פסטיפאן" - מופע הצדעה לגיבורי הילדים המשלב בתוכו שירים מוכרים מכל הזמנים. המופע בשילוב מסך לדים, תלבושות מרהיבות ורקדניות הסטודיו של אתי פולישוק. בהשתתפות: נעמה סופר על, דוד חיים, טל מוסרי וחני נחמיאס. לרכישת כרטיסים

 >> בפעם הקודמת: ביררנו איך האמהות עוברת על הדר לוי