אין תמונה
בחיים אל תשאירו ילד בן שנתיים לבד עם קרם לתפרחת חיתולים!

אומרים שלא כדאי להשאיר ילדים ללא השגחה, למען בטיחותם. אלא שהורים רבים שממצמצים רק לרגע או שניים, מוצאים שילד בלי מבוגר לידו, מסוגל לפגוע לא רק בעצמו אלא בכל סביבתו - במהירות שיא שלא היתה מביישת להקת רוק שתויה בחדר מלון.

הבלוג "דברים שהילדים שלי הרסו" מציג את הרגעים הבלתי נשכחים הללו, שבהם הורה הולך לרגע, שב ומוצא שבינתיים השתנו כמה דברים משמעותיים בחיים, כמו צבע החתול, אורך השיער של הילד או רצפת המטבח. מה שנחמד זה שההורים האלה, במקום לרתוח, לתלוש שיער או לייבב, בחרו לצחוק, לשלוף מצלמה ולשתף את הבלוגספרה.

הבלוג המצליח תפס כאש בשדה קוצים, זכה בתואר בלוג הזנה של מגזין "טיים", וקיבל תשבוחות בכל מדיה אפשרית. בקרוב יוצא לאור ספר ראשון המאגד תמונות נבחרות מתוכו.

חתול ירוק? למה לא

"דברים שהילדים שלי הרסו" נולד בוקר אחד בתחילת מרץ כשבני הצעיר שפך ליטר צבע שחור על שטיח חדר האוכל שלנו," מספרת ג'ולי האס ברופי, בעלת הבלוג. "את הצבע קניתי עבור פרוייקט שהילדים היו צריכים להכין, ושכחתי לשים אותו במקום, טעות שעלתה לי בדמים. ובהמון כסף. הבנתי שבמקום לכעוס, עדוף לצחוק, וצילמתי את הרצפה השחורה. התגובות שקיבלתי היו חמות.

המטרה של הבלוג היא להוות אתנחתה קומית, פרספקטיבה לחיים, ואולי גם לעודד שימוש באמצעי מניעה אצל אלה שלא בטוחים שהם מוכנים לילדים. רוב ההורים שנכנסים לבלוג מזדהים עם המצבים האומללים שבתמונות ולא יכולים שלא להתפוצץ מצחוק. לפעמים מגיעים גם אנשים ששופטים את ההורים שצילמו את התמונות, וטוענים שהם לא אחראיים. צר לי על כך. אנחנו פה בשביל לשתף ולהשתתף, ורוב התגובות מראות שמדובר בתרפיה קבוצתית של ממש!"

 

אין תמונה
לגמרי עושה חשק לטבול באמבט

"הבנות שלי החליטו שכתום וסגול הם הצבעים הכי מתאימים לקשט את הרצפה ואת עצמן. אנחנו לא הסכמנו איתן. נאלצנו להזמין מנקה שטיחים מיוחד כדי להיפטר מהצבע." (טסיה)

 

אין תמונה
יירד עם שמפו?

"בזמן שהתקלחתי, בתי בת השנתיים החליטה לצבוע את החתול שלנו, סמוש, בצבע ירוק." (מישל)

אין תמונה
טוב, הסיכה הזאת ממש לא משהו

"אחרי שנה של גידול וטיפוח אינטנסיבי, הבת שלי הצליחה להדביק לעצמה בובה של אוגר בתוך השיער. למחרת עשינו לה קארה קצר" (אנדראה)

אין תמונה
כן, אתם רואים טוב. זה קקי.

"לא שמתי לב שבני נרדם בצהריים כשידו בתוך החיתול." (קארי)

אין תמונה
השערה: גם ארבע שעות עבודה של שואב אבק לא יעלימו את זה

"זה מה שקרה כשהשארתי את בני חמש דקות לבד עם בקבוק של טלק. (רוברט)

אין תמונה
לאן נעלמה הרצפה?

"בתי בת השבע וחברתה הטובה חזרו הביתה לחדר נקי ומסודר. שלושים דקות אחר כך חזרתי ומצאתי את זה." (אליסה)

 

אין תמונה
כמה קמח? הרבה!

"וזאת הרצפה שרק סיימתי לנקות בערב הקודם. זה מה שקורה למי שמנסה להשאר עוד קצת במיטה בשבת בבוקר." (אנה)

 

אין תמונה
רק אל תשכח להוריד את המים

"זה מה שקרה כשהאנק גילה את הטמפונים ואת האסלה." (ג'יימי)

אין תמונה
נצנצים, אכן

"אנחנו משחקים בנצנצים, אמא!" (אמילי)